Προς το περιεχόμενο

Νεα Κιθαρα : strat-o-tele (extreme mods)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρωτη φορα βλεπω τοσο ομορφο πατζουρι  ;D ;D

πλακα κανω - της παει πολυ και δεν το περιμενα σε καμια περιπτωση να δειχνει ΤΟΣΟ ομορφη - καλοριζικη (μιας και ειναι πλεον ΑΛΛΟ οργανο)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πανάθεμά σας όλοι!!!!! Απαιτώ από τους mods τέτοιου είδους θέματα να κλειδώνονται και να είναι διαθέσιμα μόνο σε όσους μπορούν να αποδείξουν ότι έχουν την οικονομική άνεση να ικανοποιήσουν, έστω και προσωρινά, το GAS τους.-

 

ΟΚ και μετά το trolling εύγε φίλε είναι κούκλα!!! Άντε και τα κλιπάκια να γουστάρομε...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον , της φορεσα τα string ,  :o ;D , κουρδισα, και με ειδα οτι μετα το 2ο-3ο ταστο , δεν παιζει καθολου. ο λογος ειναι οτι λογω του παχους χρωματος και προεργασιας που εφυγε πανω απο το σωμα , η γεφυρα ηρθε πιο κατω με αποτελεσμα να τασταρει ΠΑΝΤΟΥ η κιθαρα. αυριο λοιπον θα γινει setup και αναλυτικη ηχογραφηση των ολων. απο μια Em ομως που "τραβηξα" , η κιθαρα ψιλοσπερνει πιο πολυ απο πριν!

 

2 φωτο ακομα και επανερχομαι αυριο με ...ΗΧΟ.  :-*

 

(εβαλα και σε σωστη διαταξη τους μαγνητες)

P2270046.thumb.JPG.aff0d04a3b44b9937847f265e410736a.JPG

P2270045.thumb.JPG.e10e5c317b225c56b89de5c8838dd803.JPG

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα κουκλα..Ποιος θα τοφανταζοταν οτι μια "κακασχημη"τελε μεταμορφωνεται ετσι οταν την αλαξεις αυτο το απαισιο headstock...Με γειες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρε το headstock πως το εφτιαξες ? μου εχει κανει εντυπωση που δειχνει ΤΟΣΟ ομορφο πανω στην κιθαρα (μπορω να το κλεψω για δικα μου μοντς ?  ;D )

 

Πραγματικα κουκλα..Ποιος θα τοφανταζοταν οτι μια "κακασχημη"τελε μεταμορφωνεται ετσι οταν την αλαξεις αυτο το απαισιο headstock...Με γειες!!!

αααα φιλε εδω θα διαφωνησω - δεν υπαρχει πιο ομορφο headstock απο τις τελε που θυμηζει χρησημοποιημενο προφυλακτικο  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια. δωσε και κλιπ στο λαο  ;D

 

οριστε και τα κλιπακια:

 

1. ολα τα παιξιματα αρχιζουν απο την bridge θεση και καταληγουν στην neck.

2. περιγραφεται στον τιτλο καθε clip , που παιζουν ολοκληροι οι διπλοι και που splitted

3. δεν εκανα clip "ΒρωμικΟ", διοτι θα παιξει αλλος για μενα. δεν το χω σημερα , δεν μου βγαινει.

4. επαιξα οτι να ναι , πιανοντας τη κιθαρα. ολα "φευγατα" ..

5. boss me-70 , καρφι στην focusrite pro 24 dsp & cubase 6 artist.

6. KAΘΟΛΟΥ COMP / EQ κλπ, μονο ολιγον reverb σε ολα τα κλιπακια και chorus στα  

   αναφερθεντα βασει τιτλου.

 

Kαλη ακροαση.. 8)

fingered_full.mp3

fingered_split.mp3

funky_full.mp3

funky_split.mp3

chorus_full.mp3

chorus_split.mp3

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο μου καλόπαιχτη!

 

Αυτό που μου αρέσει σε έναν καθαρό ήχο (γενικότερα), το έχεις στο funky split.

Δεν ξέρω όμως αυτό κατά πόσο θα είναι "ήσυχο" στα γκάζια, γι'αυτό σκέψου και το ενδεχόμενο αντί για σκέτο split να έχεις και την επιλογή του parallel που ναι μεν έχεις τον ωραίο σκαστό και καθαρό ήχο του μονού, αλλά χωρίς θόρυβο.

...Μία γνώμη είπα... 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο μου καλόπαιχτη!

 

Αυτό που μου αρέσει σε έναν καθαρό ήχο (γενικότερα), το έχεις στο funky split.

Δεν ξέρω όμως αυτό κατά πόσο θα είναι "ήσυχο" στα γκάζια, γι'αυτό σκέψου και το ενδεχόμενο αντί για σκέτο split να έχεις και την επιλογή του parallel που ναι μεν έχεις τον ωραίο σκαστό και καθαρό ήχο του μονού, αλλά χωρίς θόρυβο.

...Μία γνώμη είπα...  

 

 

thanx man!

 

κανενα προβλημα να το κανω επιτοπου. πολυ ενδιαφερον. τι θα χρειαστει απο υλικα για να γινει αυτο και πιο σχεδιαγραμμα ακολουθω?

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου