Προς το περιεχόμενο

Online γκρουπάκι κανείς;


Lampiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μαγεία νομίζω ότι είναι να μπερδευτούν τα στυλ από άγνωστους μεταξύ τους ανθρώπους' date=' γιατί έτσι υπάρχει πάντα το στοιχείο της έκπληξης. Αν δηλαδή μαζευτούνε 5 μεταλλάδες και γράψουν ένα κομμάτι, θα γράψουν ένα σκυλάδικο :) Ενώ μία μίξη από διάφορα στυλ μπορεί να κρύβει εκπλήξεις.

 

Anyway, αυτή είναι προσωπική άποψη.[/quote']

 

Σ'αυτό έχεις απόλυτο δίκιο! :wink:

 

Και για να είμαι ειλικρινής κάτι τέτοιο θα ήθελα, ένα κομμάτι που να μου κάνει το 'κάτι διαφορετικό' και να συμμετάσχω προσπαθώντας να συγκεράσω τις δικές μου καταβολές. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Isidor θα ήταν καλύτερα όμως στα πλήκτρα του υπολογιστή σου να γράφεις με ελληνικά :wink: και να μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ! :wink:

 

Καλωσήρθες! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isidor,

 

Καλή ιδέα μια "Noiz" Bossa Nova.

 

Γράψε κάτι σε στυλ nu-bossa, ή break n bossa.

 

Ευχαρίστως συμμετέχω με κρουστά και drums.

 

Εάν σε προλάβω πριν αναβάσεις τίποτα tracks, ίσως σήμερα το βράδυ να ηχογραφήσω κάτι σε bossa και να το βάλω απο αύριο.

 

Υ.Γ.

Όντως, μη φωνάζεις. Μάλλον θα είναι από τον ενθουσιασμό σου για το νέο σου keyboard :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isidor, μιας και είσαι φουριόζος, μπορείς να γράψεις ένα θέμα στα πλήκτρα, ό,τι σου αρέσει; μη ρωτάς για κατευθύνσεις, κάνε κάτι δικό σου.

 

Στο διαχειριστικό κομμάτι με κάλυψε ο fleamail.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σχετικά με την online συνδημιουργία, υπάρχουν τρία θέματα για το ίδιο αντικείμενο...

 

Μήπως θα ήταν σκόπιμο να κλειδωθούν και να ανοίξει ένα καινούργιο; Πιθανώς με κάποιες μεταφορές post?

 

Γιατί όπως είναι μπερδεύει όσους τα βλέπουν πρώτη φορά. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά' date=' σχετικά με την online συνδημιουργία, υπάρχουν τρία θέματα για το ίδιο αντικείμενο...

 

Μήπως θα ήταν σκόπιμο να κλειδωθούν και να ανοίξει ένα καινούργιο; Πιθανώς με κάποιες μεταφορές post?

 

Γιατί όπως είναι μπερδεύει όσους τα βλέπουν πρώτη φορά. :roll:[/quote']

 

Συμφωνώ,

 

ας κάνουμε ενα νέο topic, με τίτλο "Song no. 3"

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας κάνουμε ενα νέο topic' date=' με τίτλο "Song no. 3"[/quote']

 

Τώρα που αποκτήσαμε χώρο είμαστε έτοιμοι:

 

Song 3 (find a name)

 

Αν δεν ανεβάσει κανείς σας τίποτα μέχρι αύριο το πρωί, θα ανεβάσω drums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο.Κ

Σήμερα θα ανεβάσω 3 tracks με κιθάρα και φωνή για να ξεκινήσει όποιος θέλει το "χτίσιμο" του τραγουδιού.

Το τραγούδι είναι μπαλάντα και λέγεται "Είμαστε εμείς"

Είναι σύνθεση δικιά μου και θα χρειαστεί μπάσσο,τύμπανα,πιάνο, ίσως και strings και ότι άλλο ήθελε προκύψει στην πορεία.

Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή ο χώρος απο ότι είδα είναι περιορισμένος για upload αν και ήθελα να στείλω τα tracks χωριστά δεν γινόταν.

Έτσι έκανα έναν οδηγό για να μπορέσουν και οι άλλοι να παίξουν τα θέματα τους και όταν με το καλό φτάσει η ώρα της μίξης τα στέλνω ένα -ένα χωριστά.

Το τραγούδι είναι Ballad 4/4 Tempo 125 και είναι MP3 στα 192 kbps stereo.

 

Στίχοι Μουσική δικά μου σ' όποιον αρέσει μπορεί να αρχίσει να δημιουργεί.

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/Lampiris/Eimaste_emeis_for_Noiz_Song3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου