Προς το περιεχόμενο

home studio(αποριες)


alex B

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα μαγκες και καλως σας βρηκα

θελω σιγα σιγα να φτιαξω ενα Home studio

με hip hop ασχολουμαι

 

λεω να ξεκινησω παιρνοντας εναν καλο υπολογιστη

μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει σε mac

i mac οχι Mac pro γιατι πανε πολλα λεφτα και δεν εχω τοσα

επειδη ομως ειμαι ψιλοασχετος με ολα αυτα

-για ποιο λογο να παρω καποιον Mac ενω με τα ιδια λεφτα φτιαχνω ενα Pc Με τις ιδιες δυνατοτητες;

εχω ακουσει οτι ειναι πιο καταλληλο για μουσικη παραγωγη αλλα δεν εχω καταλαβει το γιατι

 

να διευκρινησω οτι δεν ειμαι τοσο ''προχωρημενος''ωστε να μην με καλυπτει ενα απλο Pc απλα το σκεπτικο μου ειναι να παρω κατι καλο τωρα ετσι ωστε σε 2-3 χρονια να μην χρειαστει να ξαναπαρω υπολογιστη μιας και θα σπαταλησω πιο πολλα λεφτα ετσι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει οτι ειναι πιο καταλληλο για μουσικη παραγωγη αλλα δεν εχω καταλαβει το γιατι

 

Εχεις ακουσει ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ / ΑΚΑΤΑΣΧΕΤΗ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΙΑ.

 

Mπορεις να στησεις το ιδιο καλο στουντιο και με Mac & με Pc.

 

Επειδη απο οτι φαινεται δεν γνωριζεις ουτε τα βασικα χτυπα πανω αριστερα στα AΡΘΡΑ και μετα στο RECORDING και αρχισε το διαβασμα των πολυτιμων πληροφοριων που οι συμφορουμιτες μας εχουν αφιλοκερδως προσφερει για την διαφωτιση  των νιουμπιδων ολου του πλανητη. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα ενα αρκετα φτηνο μεταχειρισμενο PC(Τουμπανο) μπορεις να βρεις σε τιμες απο 400-600.Για τον υπολοιπο εξοπλισμο κανονισε τα εσυ παει αναλογα με το ειδος μουσικης και την ευκολια που εχει ο καθενας να χειριζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος ηρθες φιλε και καλα κουραγια  ;D

pc και mac ειναι δυο διαφορετικες πλατιφορμες αλλα το θεμα ειναι πρωτα οικονομικο και δευτερον τι θα σε βολεψει προσωπικα εσενα ως χρηστη.

εχεις δρομο μπροστα αλλα ξεκινα απο τα βασικα που σου ειπε και ο superfunk διαβασε στα αθρα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έτσι άρχισε ο καβγάς ..  ;D

 

Δεν βλεπω κανενα καβγα γι αυτο...

 

P.C. να παρεις! ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ασχολεισαι με hip hop οπως λες,αν εχεις οθονη μπορεις να παρεις ενα pc στα 400ευρω αν δουλευεις ableton παιρνεις ενα akai mpd32 και να ο μικρος μας grammatik! μονο με 600ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κι αν εχει και reason το χωνει στο kong και να προυποθεσεις σωστου beatmaking...και αν παρει και κανα mpc2kxl εκει να δεις...ε και που να παρει και κανα vintage compressor σαν αυτα του dj alx ε; 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου