Προς το περιεχόμενο

My DIY, "Art Bass" :-)


Abraxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ άλλοι θα έκοβαν το χέρι τους για τη μπασάρα που έχεις, κι εσύ...ξενοκοιτάς σε κάτι πεντάχορδα...Αρρωστάκι...

 

Α, κύριε Abraxas, link δεν έχει ο Εγγλέζος φίλος σου που πουλάει τα...εκτρώματα; :mrgreen:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Α' date=' κύριε Abraxas, link δεν έχει ο Εγγλέζος φίλος σου που πουλάει τα...εκτρώματα; :mrgreen:[/quote']

 

Δεν είναι φίλος μου ρε Τζώνυ, ούτε καν έχω αγοράσει απ'αυτόν. :wink:

 

Ψάξε για woodycustom στο ebay.co.uk

 

Τελευταία δεν είχε κάτι για πούλημα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια κι από μένα! 36_1_75.gif

 

Είναι κορυφαίο!

 

Ερώτηση: Αν ήθελες να το αφήσεις στο φυσικό του χρώμα (λέμε τώρα) με τί θα έπρεπε να το περάσεις για να το πρστατεύσεις (δεν ξέρω από τί, μη ρωτάς...blush.gif) έτσι ώστε να γυαλίζει όπως ένα natural finish όργανο?

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Αν ήθελες να το αφήσεις στο φυσικό του χρώμα (λέμε τώρα) με τί θα έπρεπε να το περάσεις για να το πρστατεύσεις (δεν ξέρω από τί' date=' μη ρωτάς...[img']http://i66.photobucket.com/albums/h276/DianneOnly/blush.gif[/img]) έτσι ώστε να γυαλίζει όπως ένα natural finish όργανο?

 

Ευχαριστώ Όμηρε! :D

 

Υποθέτω θα μπορούσες να το περάσεις με πολλές στρώσεις πολυεστέρα (σπρεϋ) αλλά εκεί απαγορεύεται το λάδι + κερί στο σώμα, γιατί θα 'σηκώσει' τον πολυεστέρα με τον καιρό. Απλώς τρίψιμο και κάποιο υδατοδιαλυτό βερνίκι ξύλου στην αρχή, αν θέλεις να του δώσεις λίγο 'βάθος' και ίσως μια διαφορετική απόχρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well done mr. Abraxas

Πολύ ωραίο αποτέλεσμα...Ζήλεψα

Ακόμα να ανεβάσεις κλιπάκι ???

Περιμένω... :D

 

 

Ευχαριστώ! :D

 

Έφτιαξα ένα κλιπάκι, αλλά το άκουσε ο Fleamail και μου την είπε... με στεναχώρησε... (κλαψ) δεν είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρω να το ξεπεράσω... :oops: 8) :wink: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη, αν ήθελες να το αφήσεις έτσι, απλά ένα κερί + λάδι (8O) θα αρκούσε?Κι ας ήταν απλώς ματ.

 

Με λίγα λόγια: Αν πάρω ένα σώμα unfinished με τί πρέπει να το περάσω για να υποστώ τη λιγότερη ταλαιπωρία? Μπορεί και τίποτα δηλαδή?

 

Όσο για το κλιπάκι...

 

 

ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!!diablo.gif10.gif

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη' date=' αν ήθελες να το αφήσεις έτσι, απλά ένα κερί + λάδι (8O) θα αρκούσε?Κι ας ήταν απλώς ματ.

 

Με λίγα λόγια: Αν πάρω ένα σώμα unfinished με τί πρέπει να το περάσω για να υποστώ τη λιγότερη ταλαιπωρία? Μπορεί και τίποτα δηλαδή?

 

Όσο για το κλιπάκι...

 

 

[b']ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!![/b]diablo.gif10.gif

 

Μην επιμένεις λέμεεεε... θα ξεφτυλιστούμεεεεε... :P

 

Για το σώμα, ναι, θεωρητικά είναι επεξεργασμένο ήδη, αλλά εγώ θα το έτριβα για να ανοίξουν λίγο οι πόροι του ξύλου και θα το πέρναγα λάδι και κερί, αν το ήθελα natural. Ή με κάποιο βερνίκι ξύλου (θέλει αρκετά χέρια και τρίψιμο ανάμεσα), είναι τα ίδια που χρησιμοποιούν για πατζούρια, φράχτες, κλπ, που είναι εκτεθειμένα στα στοιχεία της φύσης. Τα χρώματα είναι συνήθως 'φυσικά χρώματα' ξύλου, δηλ. καρυδιά, μαόνι, σφένδαμος, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου