Προς το περιεχόμενο

"Twins" - fusiongtr


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

AuditoryDriving και INSECT σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Βρε σεις, τι σας έπιασε να το ξαναγράψω? :D

 

Δεν είναι εύκολο, τώρα είναι σαν να έφυγε κάτι από εκεί, ας πούμε ότι δεν είμαι σ' αυτό το mood, και είναι σχεδόν αδύνατο να τα καταφέρω.

 

Στο μέλλον δεν ξέρω βέβαια, αλλά είναι κι άλλα θέματα που περιμένουν επεξεργασία (να δούμε αν και πότε).

 

Μακάρι να τα πιάσω κι αυτά κάποια στιγμή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά ενδιαφέρον και όμορφο .Άστο να κάτσει ο κουρνιαχτός και μετά από καιρό διόρθωσε τα όποια λαθάκια,πρόσθεσε κανά σκουπάκι και αν βρεις και κανά κονδραμπάσσο σιάξτο σένιο  ;)

 

Είσαι όμως αλήτης που δεν παίζεις στο γκρουπ του Μαραθώνα  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ mister myster_maze. :D

 

Θα δούμε Σάμυ, πάντως χαίρομαι που σου άρεσε.

Από τον Marathon και την σχολή του (την εναλλακτική) έμαθα κι εγώ.  :D

Μην τον ακούς. Έτσι τα λέει. ;)

 

Δημήτρη Jack απογευματιάτικα! Στο Manchester! Πολυεθνικοί γίναμε βλέπω, μεγάλη ζωή ρε φίλε! ;D ;D ;D

Να 'σαι καλά και να απολαύσεις την διαμονή σου εκεί. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στράτο δεν ξέρεις πόσες φορές το έχω ακούσει από τη μέρα που το πόσταρες.Είσαι σε ΑΛΛΟ level εσύ !!Γι'αυτό δεν ποστάρεις συχνά κομμάτια σου,για να μη ....μας κομπλάρεις ;D

Η αρμονία καταρχάς με τρέλανε  φίλε  :) Phrasing πολύ προσωπικό κι όμορφο που αφενός φανερώνει έναν πολύ έμπειρο παίκτη κι αφετέρου πως το όργανο είναι κτήμα σου.Δεν ξέρω γιατί, μου βγάζεις την εντύπωση πως πριν χρόνια οι ώρες που έχεις περάσει με την κιθάρα σου μελετώντας/παίζοντας υπήρξαν άπειρες και αυτά που γράφεις τώρα κατα καιρούς είναι απλά ...το "ξεσκούριασμά" σου.

Μη ζαλίζω με τα παικτικά γιατί αυτό που εν τέλει μετράει είναι πως άκουσα (όπως όλοι φαντάζομαι ) καταπληκτική ΜΟΥΣΙΚΗ.Νομίζω πως σε αυτή τη σύνθεση, η καρδιά και το μυαλό σου προηγήθηκαν των χεριών,των licks και του οργάνου.Γι'αυτό προέκυψε κάτι τόσο unique,τόσο όμορφο,τόσο...ΜΟΥΣΙΚΟ.

Πάντα τέτοια ρε Στράτο.Ευχαριστούμε για το κομμάτι. Μπραβο,μπραβο,μπραβο.

Το βρίσκω περιττό να κάτσω να πω " εδώ πρόσεξε το ένα,εκεί πρόσεξε το άλλο" .Απλά απολαμβάνω.Άλλωστε σε τέτοιο παικτικό level όπως του Στρατου ,ο ίδιος ξέρει πρώτος και καλύτερος τα λάθη του και τις αδυναμίες του ,σιγά μην περιμένει τον ..Vasmar να  του τις πει  ;D

 

Cheers.

Τιμή μου να τζαμάρουμε όποτε ξαναβρεθώ Αθήνα  ;)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη με "τσάκισες". ;D ;D ;D ;D

Το παιχτικό μου επίπεδο δεν είναι καλό (τουλάχιστον όχι όπως θα ήθελα να είναι, αλλά δεν παίζω σχεδόν καθόλου πια), και αυτό βγαίνει και στο κομμάτι (όπως πολύ σωστά επεσήμανε ο Σπύρος-JJ, και άλλα παιδιά).

Τα λόγια σου με κολακεύουν πολύ, και σε υπερευχαριστώ.

Πιο πολύ όμως χαίρομαι που βρήκες ενδιαφέρον το κομμάτι και σου άρεσε!

Είναι σημαντικό αυτό για μένα.

 

μου βγάζεις την εντύπωση πως πριν χρόνια οι ώρες που έχεις περάσει με την κιθάρα σου μελετώντας/παίζοντας υπήρξαν άπειρες

Δεν ξέρω πώς το κατάλαβες αυτό, αλλά είναι αλήθεια!

 

ο ίδιος ξέρει πρώτος και καλύτερος τα λάθη του και τις αδυναμίες του ,σιγά μην περιμένει τον ..Vasmar να  του τις πει

Όντως τα ξέρω βρε συ (όπως ο καθένας ξέρει τα δικά του), αλλά στάκα....

Περιμένει τον Vasmar, τον JJ, τον , τον, τον.... όλους σας.

Και μάλιστα το θέλει αυτό, γιατί αλλιώς ακούγεται κάτι σε άλλα αυτιά.

 

Δική μου τιμή θα είναι να χαβαλεδιάσουμε με μουσικές και όργανα.

 

 

@THEOD, ευχαριστώ πολύ.

Το Α είναι όλο ένα modal vamp Cmin9,11,b13.

 

Το Β είναι Ebmin9 (ένα μέτρο), Bmaj7#11 (ένα μέτρο), Amaj7#11 (ένα μέτρο), Dbmaj7#5 (ένα μέτρο), Amaj7#11 (ένα μέτρο), Bbmin11 (ένα μέτρο), Ebmin9,13/Db(bass) (ένα μέτρο), Bmaj(triad)/A(bass) (μισό μέτρο), Bb7,b9,13 (μισό μέτρο).

 

Όλα αυτά προήρθαν από voice leading, δεν τα είχα σκεφτεί από πριν.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υ.Γ. Κάποια πράγματα αξίζει να μένουν όπως είναι. Το να βάλεις σκούπες και κοντρα μπάχ(σ)ο θα το μετατρέψει σε μια παραδοσιακή / mainstream ενορχήστρωση και ίσως χάσει αυτό που έχει τώρα. Ατμόσφαιρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου