Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε επιλογές για αγορά κεφαλής μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρε έναν Gallien-Krueger 1001RB-II και κότσαρέ του τα EBS http://smart.noiz.gr/details.php?id=136805

 

Αν δεν κάνω λάθος, watt και όγκο θες. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουν τα πετάλια σου.

 

Βαριέμαι να σκεφτώ κάτι άλλο.

Και ούτε που πρόκειται να ψάξω για βίντεο.  ;)

Ευχαριστω για την ενημερωση κωστα αλλα ο συνδεσμος που εστειλες δεν μου βγαζει τιποτα!!!!Μπορεις να το ξαναστειλεις για να κτλβω τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην σας ευχαριστω ολους που μου προτεινατε ομορφα μπαουλα που γκρεμιζουν τοιχους στο περασμα τους....ειδα επισης ομως και αυτον και μου αρεσε αρκετα http://www.thomann.de/nl/markbass_little_mark_250.htm

ποια η γνωμη σας για τους Μarkbass και hartke?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την ενημερωση κωστα αλλα ο συνδεσμος που εστειλες δεν μου βγαζει τιποτα!!!!Μπορεις να το ξαναστειλεις για να κτλβω τι εννοεις?

ebs neo 212. Προφανώς το βγαλε ο πωλητής.

 

Τα 10άρια είναι μάλλον λίγα για αυτό που θες

Τα 15άρια παν βαριά

Τα 12άρια είναι καλά και λόγω neo είναι μια χαρά για καθε μέρα.

Είναι και EBS (σκυλιά αλλά ιδιόμορφα) που θα βγάλει και το growl..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

καταρχην σας ευχαριστω ολους που μου προτεινατε ομορφα μπαουλα που γκρεμιζουν τοιχους στο περασμα τους....ειδα επισης ομως και αυτον και μου αρεσε αρκετα http://www.thomann.de/nl/markbass_little_mark_250.htm

ποια η γνωμη σας για τους Μarkbass και hartke?

 

Έχω και έναν Markbass και τον θεωρώ υπέροχο. Όχι ότι δεν θα έπαιζε και μεταλλιάρικα, αλλά δεν θα τον έπαιρνα για να παίζω ντάμπα ντουπ  ;D Είναι ηχητικά ευέλικτοι ενισχυτές, αλλά δεν έχουν το «μέταλλο» που ακούω πχ στους Ampeg. Όπως αντίστοιχα προσωπικά, δεν θα ήταν προτεραιότητα μου ο Ampeg για να παίξω funk. Όχι ότι δεν γίνεται... Γίνεται και παραγίνεται. Απλά στο κεφάλι μου οι Ampeg είναι πιο... μέταλλοι.

 

Και οι Hartke είναι μια χαρά ενισχυτές- ο Billy Sheehan άφησε τους Ampeg και το γύρισε στους Hartke.

 

Αλλά πάλι καταλήγουμε στο εξής: Ο μάστορας (που θέλει να κάνει την αγορά) πρέπει να ακούσει αυτός τι γουστάρει.

 

Αν πχ έλεγε κάποιος, τι γνώμη έχετε για αυτόν τον Χ Trace Elliot- εγώ θα του έλεγα για τα χαρακτηριστικά μεσαία που ακούω σε αυτούς τους ενισχυτές. Αυτός μπορεί να άκουγε κάτι άλλο.           

 

Αν δεν τα ακούσεις και κυρίως τα παίξεις με το κούτσουρο σου για να δεις πω βγαίνει επάνω τους, ότι και να πούμε (μπορεί να μην είναι αόριστο) αλλά είναι λίγο γενικό: Οι Ampeg παίζουν έτσι, οι Markbass αλλιώς κλπ... κλπ...   

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και έναν Markbass και τον θεωρώ υπέροχο. Όχι ότι δεν θα έπαιζε και μεταλλιάρικα, αλλά δεν θα τον έπαιρνα για να παίζω ντάμπα ντουπ  ;D Είναι ηχητικά ευέλικτοι ενισχυτές, αλλά δεν έχουν το «μέταλλο» που ακούω πχ στους Ampeg. Όπως αντίστοιχα προσωπικά, δεν θα ήταν προτεραιότητα μου ο Ampeg για να παίξω funk. Όχι ότι δεν γίνεται... Γίνεται και παραγίνεται. Απλά στο κεφάλι μου οι Ampeg είναι πιο... μέταλλοι.

 

Και οι Hartke είναι μια χαρά ενισχυτές- ο Billy Sheehan άφησε τους Ampeg και το γύρισε στους Hartke.

 

Αλλά πάλι καταλήγουμε στο εξής: Ο μάστορας (που θέλει να κάνει την αγορά) πρέπει να ακούσει αυτός τι γουστάρει.

 

Αν πχ έλεγε κάποιος, τι γνώμη έχετε για αυτόν τον Χ Trace Elliot- εγώ θα του έλεγα για τα χαρακτηριστικά μεσαία που ακούω σε αυτούς τους ενισχυτές. Αυτός μπορεί να άκουγε κάτι άλλο.             

 

Αν δεν τα ακούσεις και κυρίως τα παίξεις με το κούτσουρο σου για να δεις πω βγαίνει επάνω τους, ότι και να πούμε (μπορεί να μην είναι αόριστο) αλλά είναι λίγο γενικό: Οι Ampeg παίζουν έτσι, οι Markbass αλλιώς κλπ... κλπ...   

 

 

πολυ σωστη παρατηρηση και οντως εχεις δικιο απλα ο λογος που ρωτησα ειναι για να δω τι επιλογες υπαρχουν ετσι ωστε να μην μου ξεφυγει κατι....και ο behringer που εχω μια μπαουλο ειναι και με πολλα γκαζια και πολυ βαρυς να τον κουβαλησω Ultrabass με καμπινα 4Χ10 και κορνα!Απλα θελω πιο πολλα γκαζια να με ανεβασει επιπεδο....καταλαβαινεις πιστευω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θελω πιο πολλα γκαζια να με ανεβασει επιπεδο....καταλαβαινεις πιστευω!!!

 

Τα πιο πολλα γκάζια δεν μπορείς να τα πάρεις από πετάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο πολλα γκάζια δεν μπορείς να τα πάρεις από πετάλι;

γκαζια για μεταλ εννοω καθοτι ο ηδη υπαρχον ενισχυτης εχει γκαζια για ροκ το μεγιστο!!!!Εννοω συμπαγες ηχο...θελω πιο συμπαγες ηχο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

γκαζια για μεταλ εννοω καθοτι ο ηδη υπαρχον ενισχυτης εχει γκαζια για ροκ το μεγιστο!!!!Εννοω συμπαγες ηχο...θελω πιο συμπαγες ηχο !!

 

Κάτσε μάστορα για να βγάλουμε κάποια άκρη: Ο «συμπαγής» ήχος που λες, σε εμένα «μεταφράζεται» ως 10αρια ηχεία και μάλιστα στα 8ohm που είναι πιο «σφιχτά» από τα 4αρια οhm.

 

Δηλαδή όχι 15αρα καμπίνα με αμάζευτα χαμηλά, που μπορεί να σου κάνουν τον ήχο «πλαδαρό».

 

Όμως δεν έχω ιδέα αν εννοούμε το ίδιο πράγμα... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω κατ εξοχην μεταλ και τους ampeg ουτε να τους δω δεν θελω.προσωπικα θα διαλεγα αυτον:

http://www.thomann.de/gr/ebs_hd360_bass_head.htm

 

ή αυτον:

 

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_gt700rb.htm

 

δεν ειναι απαραιτητα μεταλ ενισχυτες αλλα ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει...(μετα τον orange ab200b mk3 :D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου