Προς το περιεχόμενο

Mini keyboard for analogue rnb/soul/jazz feel


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχουν κατεβασει την τιμη γιατι ειναι τα τελευταια κομματια. Αντε χτυπα το, χαμηλη τιμη, limited edition, ωραιο design και ηχος, ε τι αλλο θες? 8)

Δες και ενα ωραιο demo απο τον αγαπητο μας Katsunori Ujiie:

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα βάζετε αυτά τα video και αυτές τις τιμές... βαλτοί είσαστε να μου χαλάσετε τον προϋπολογισμό; Έχε χάρη που δοκίμασα τα μικρά πλήκτρα και εκ πρώτης όψεως δεν με έψησαν, δεν θα μπω στην διαδικασία να παίξω παραπάνω γιατί μάλλον τελικά θα υποκύψω κι εγώ... κι εκεί που πίστευα 10χρόνια τώρα που ασχολούμαι με τα synthια και τα διάφορα καλούδια ότι δεν πρόκειται να πάρω ποτέ Korg, να που ήδη φέτος έχω ένα, και "δυστυχώς" μου αρέσει πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για 2 λογους δεν πηρα το MicroKorg, για τα μικρα του πληκτρα και για την πολυφωνια του. Κατα τα αλλα το synth ειναι πολυ καλο με ωραιοτατο ηχο. Αν η Korg εβγαζε το MicroKorg (black limited edition) με 8+ πολυφωνια και κανονικα πληκτρα, θα ηταν ηδη στο setup μου. ;D

 

Ποιο Korg εχεις Pliktrologos?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Korg εχεις Pliktrologos?

SP250, μπορεί να μην είναι το σήμα κατατεθέν της, αλλά το έχω αγαπήσει. Το έχω για μελέτη και θεωρώ ότι είναι ό,τι καλύτερο για τα λεφτά του, ειδικά το κλαβιέ του, είναι απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, εχεις stage piano. Εγω νομιζα οτι μιλαγες για synth. 8) Οπως και να'χει, ωραια η Κορκ (που εγραφε κι ενας στις αγγελιες τις προαλλες ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το R3 εχει την ιδια sound engine με το MicroKork? Οταν ελεγα βεβαια "Αν η Korg εβγαζε το MicroKorg με 8+ πολυφωνια και κανονικα πληκτρα, θα ηταν ηδη στο setup μου" εννοουσα το μαυρο MicroKork αλλα με μεγαλυτερο μεγεθος πληκτρων και το ιδιο design.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου