Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμενου synthesizer - workstation


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 444
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ μέχρι της 26 του μήνα θα ψάχνω...

Παρακολουθα καθημερινα τα δυο ιντερνετικα μαγαζια που σου ειπα. Συνηθως οταν ερχεται ενα νεο μοντελο να αντικαταστησει ενα παλιο, οπως στην περιπτωση μας το ΜΟΧF ερχεται να αντικαταστησει το ΜΟΧ, η τιμη του παλιου μοντελου πεφτει και μαλιστα κατα πολυ ετσι ωστε να μπορεσουν να πουλησουν ολο το στοκ με το προηγουμενο μοντελο. Η τιμη του ΜΟΧ6 στο Music Store ηδη εχει κατεβει στα 777€, και λογικα μπορει να φτασει ως και τα 600-650€. Στο παρελθον και οταν το ΜΟΧ ερχοταν για να αντικαταστησει το ΜΟ, τα δυο αυτα καταστηματα πουλουσαν το ΜΟ6 στα 670€, οταν η κανονικη τιμη του οργανου ηταν 1200€.

Κανε λιγο υπομονη λοιπον αν σε ενδιαφερει το συγκεκριμενο οργανο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kurzweil καινούργιο έχει 1150 ευρώ.. Οπότε στα 650 ευρώ πιστεύω είναι καλά... τώρα αφού μου λες ότι το mox έχει 700 καινούργιο δε το βλέπω και ευκαιρία στα 500.. Σκέφτομαι να βάλω κάποια αγγελία ζήτηση...

Ακόμα είμαι μπερδεμένος Πάντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποκειμενικό αυτό που με προβλημάτισε αλλά στο βίντεο φιλε έχει πολύ πιο καλό ήχο το mox.

Προσωπικά έχω δουλέψει και τις 2 εταιρίες.

Και οι 2 με έχουν καλύψει πλήρως.Εκτός από παραγωγές, ειδικά σε live και τα 2 όργανα στέκουν δυναμικά στην σκηνή με συχνότητες και χροιές.

Αυτό με την χιλιομετρική απόσταση σε αποθαρρύνει μεν να επισκεφτείς και να τα ακούσεις, αλλά έστω κι έτσι, αγόρασε αυτό που σου αρέσει περισσότερο. Και τα 2 όργανα είναι δυνατά. όσο δεν φαντάζεσαι. Αρκεί να μπεις στο πετσί τους με το μάνιουαλ ανα χείρας και το όργανο μπροστά σου. Οι ήχοι τους θα σε καλύψουν.Η Kurzweil απλά έχει ήχους που σε πάνε στην vintage δεκαετία της Ροκ (mellontron).H Yamaha έχει μια εκμοντερνισμένη τάση σε ήχους του σήμερα. Και τα 2 κάνουν αυτό που θες.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αφού μου λες ότι το mox έχει 700 καινούργιο δε το βλέπω και ευκαιρία στα 500...

Eυκαιρια ειναι. Η τιμη που το πουλαει το Music Store (777€) ειναι η νεα μειωμενη τιμη για να διωξουν το στοκ. Κανονικα το οργανο ηταν στα 1000€, και περσι το κατεβασαν στα 888€ στα πλαισια του εορτασμου των 125 χρονων της Yamaha. O τυπος που το πουλαει στα 500€ λογικα το ειχε αγορασει με μια απο τις παραπανω τιμες, οποτε τα 500€ που το δινει ειναι Οκ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι υποκειμενικό αυτό που με προβλημάτισε αλλά στο βίντεο φιλε έχει πολύ πιο καλό ήχο το mox.

Ο ήχος του είναι πιό κοντά στα σημερινά δεδομένα. Πιστεύω πως η φιλοσοφία του θα σου φανεί περισσότερο κατανοητή.

Καλό θα ήταν εκτός από τα χαρακτηριστικά που τυχόν θα διάβασες σε κάποια site, να κατεβάσεις τα manual τους σε pdf καλού κακού να δεις τις δυνατότητές τους.

 

Σημασία έχει αυτό που θα επιλέξεις να σου κάνει για τον σκοπό που το θέλεις.

Πάντα θα υπάρχουν καλύτερα και χειρότερα, από τεχνολογικής άποψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχετε καλύψει σε ενα μεγάλο μέρος... Και ευχαριστώ.

 

Αν βάλω αγγελία ζήτησης ποιάμοντέλα να γράψω ότι ζητάω εκτός των δύο που γίνεται η συζήτηση.. Πχ korg m50 κτλ.... Στην αγορά του synth-daw θα προχωρήσω 26 του μήνα... Οπότε έχω ακόμα λίγο χρόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγορά του synth-daw θα προχωρήσω 26 του μήνα...

Ακομα ενας λογος να αγορασεις το ΜΟΧ (ή καποιο αλλο Yamaha synth) γιατι ερχεται πακετο οπως ξαναειπα με το Cubase I5, οποτε γιατι να δωσεις κι αλλα λεφτα για κατι που μπορεις να το εχεις τσαμπα? Εκτος βεβαια αν θες να αγορασεις καποιο αλλο DAW.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου