Προς το περιεχόμενο

Oi ποιο ΜΕΤΑΛ κλασσικοι συνθετες


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλα οποιος λεει οτι το μεταλ ειναι το ιδιο..πομπωδες και επικο με την κλασσικη μουσικη ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ...

 

Αφου ρε σεις τα βιολια και πιανα που παιζεται η κλασσικη μουσικη ειναι φτιαγμενα απο SPRUCE & MAPLE ενω ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ

 

 

MAΧΟΓΚΑΝΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛ  

 

Aνηχτε κανα βοιβλιο να ξαιστραβοθιτε ραιαιαιαιαια....

 

Εγώ που παίζω metal με Alder body και maple neck/fretboard είμαι μυρωδιάς εεε;; ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωστόσο έχω την αίσθηση ότι ο τίτλος δεν αλλάζει επίτηδες για να ταιριάζει με το περιεχόμενο. ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επικό που εννοείς εσύ δε με αφορά.

 

Tο οτι δεν σε αφορα σεβαστο αλλα και παλι δε λεει κατι.Υπαρχει η δεν υπαρχει στην tzaz λοιπον το επικο που δεν σε αφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει στη τζαζ δεν υπαρχει και το μαλλι προφυλακτηρας ,οι αιματοβαμενες νυχτεριδες  και τα spandex με ενισχυση στην ψολη... ;D.....δεν σημαινει και τιποτα αυτο.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει στη τζαζ δεν υπαρχει και το μαλλι προφυλακτηρας ,οι αιματοβαμενες νυχτεριδες  και τα spandex με ενισχυση στην ψολη... ;D.....δεν σημαινει και τιποτα αυτο.... ;D

 

Φιλως, καλη ειναι η jazz αλλα σκοτωνει τα ενστικτα.... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..  και τα spandex με ενισχυση στην ψολη... ;D

 

Πολύ βολικό. Το προτείνω για εκδρομές, πικ νικ, στο γραφείο και γιατί όχι, για επίσημο δείπνο.  ;D ;D Άσε που μπορείς να το βρείς σε ποικιλία χρωμάτων και σχεδίων. Προσοχή στην επιλογή μεγέθους γιατί μπορεί να προκύψουν δυσάρεστες εκπλήξεις  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Tο οτι δεν σε αφορα σεβαστο αλλα και παλι δε λεει κατι.Υπαρχει η δεν υπαρχει στην tzaz λοιπον το επικο που δεν σε αφορα ?

 

Δεν είπα ότι δε με αφορά το επικό, είπα ότι δε με αφορά το πώς ΕΣΥ ερμηνεύεις την έννοια του επικού. Είναι καθαρά θέμα γούστου. Πώς πρέπει να το διατυπώσω αλλιώς για να το καταλάβεις;

 

Αν μέσα σε όλα αυτά προσπαθείς να με ρωτήσεις αν υπάρχει στη jazz συμφωνική ορχήστρα με χορωδίες, ή αν υπάρχει τριαδική αρμονία με πομπώδες ύφος ή/και ενορχήστρωση, το πρώτο σαφώς όχι, το δεύτερο σαφώς ναι.

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δε με αφορά το επικό, είπα ότι δε με αφορά το πώς ΕΣΥ ερμηνεύεις την έννοια του επικού. Είναι καθαρά θέμα γούστου. Πώς πρέπει να το διατυπώσω αλλιώς για να το καταλάβεις;

 

Αν μέσα σε όλα αυτά προσπαθείς να με ρωτήσεις αν υπάρχει στη jazz συμφωνική ορχήστρα με χορωδίες, ή αν υπάρχει τριαδική αρμονία με πομπώδες ύφος ή/και ενορχήστρωση, το πρώτο σαφώς όχι, το δεύτερο σαφώς ναι.

Tριαδική αρμονια μπορει να υπαρχει πομπωδες επικο υφος (ξερεις αυτο ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ::))  δεν υπαρχει.Φαινεται αλλωστε και απο τα παραδειγματα  σου...ζητησα να μου φερεις παραδειγματα απο το επικο που λες οτι δεν σε αφορα ουτε σου αρεσει.....μπορει να μη σε αφορα αλλα αν υπηρχε στην tzaz θα μου ελεγες οριστε...μπορει να μη μου αρεσει αλλα εχουμε αυτα τα παραδειγματα στην tzaz παρομοια με αυτο που λες....αλλα τιποτα..παλι ποσταρεις ασχετα πραγματα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πείτε ότι επικό ύφος από jazz δεν βγαίνει να τελειώνουμε. Αφού δεν του το βγάζετε απ' το μυαλό. Το είπε ο άνθρωπος "δεν ξέρω από jazz" τι δεν καταλαβαίνετε;  :D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου