Προς το περιεχόμενο

The voice of Greece : Αρετη Κοσμιδου '' η φωνη'' 16 ετων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ο μόνος που ακούει ότι η μικρή (Αρετή) έχει μεν ιδιαίτερη φωνή/χροιά αλλά είναι τελείως μονοδιάστατη; Άσε δε το θέμα της τεχνικής ή της σκηνικής παρουσίας.

Ακόμα και στις "δεύτερες" του battle απέτυχε παταγωδώς (και κρέμασε την "αντίπαλο" η οποία παρεμπιπτόντως τις πέτυχε μια χαρά).

Αν αρέσει η όχι, είναι βέβαια πάντα θέμα κολοκυθόπιτας και είναι αυτό που τελικά μετράει.

Το δε Χριστινάκι, με όλες αυτές τις μη κρυφές χάρες που έχει ( :o) θα πάει μπροστά, regardless.

Περικλή, εγώ ακόμα τις ψάχνω αυτές. Αν είναι και τραγουδίστριες (όχι απαραίτητη συνθήκη), ακόμα καλύτερα.

 

Το πάνελ (με εξαίρεση τη Βανδή προς προσωπική μου έκπληξη) έχει τρομερές διακυμάνσεις μεταξύ των άκρων του τραγικού, κωμικού και γραφικού και ποτέ στη μέση.

Το reverb στη φωνή γενικώς είναι άντε γειά αλλά το παίξιμο και ο ήχος των (live παρακαλώ) μουσικών από πίσω είναι πάρα πολύ καλός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είμαι ο μόνος που ακούει ότι η μικρή (Αρετή) έχει μεν ιδιαίτερη φωνή/χροιά αλλά είναι τελείως μονοδιάστατη; Άσε δε το θέμα της τεχνικής ή της σκηνικής παρουσίας.

 

οχι και εγω τα ιδια ακουσα,και ειδα.

 

εχει οντως ιδιαιτερη χροια αλλα εως εκει,τεχνικα θελει δουλεια (τις μαμησε τελειως τις δευτερες )  και πασχει πολυ απο σκηνικη παρουσια (στα ορια του creepy....)

 

ασε που ελληνικο τραγουδι δυσκολα θα πει με τετοια φωνη και ζουμε στην Ελλαδα,οπως αλλωστε και αυτη (καλα για εξωτερικο ουτε για πλακα δεν κανει τουλαχιστον αυτη τη στιγμη)

 

η Μηλιου ειναι πολυ καλυτερη τραγουδιστρια  και  στο θεμα σκηνικη παρουσια ετη φωτος μπροστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που ακούει ότι η μικρή (Αρετή) έχει μεν ιδιαίτερη φωνή/χροιά......το παίξιμο και ο ήχος των (live παρακαλώ) μουσικών από πίσω είναι πάρα πολύ καλός.

Δεν είσαι ο μόνος

Είναι ταλέντο αλλά θέλει αρκετά μαθήματα φωνητικής  για να δέσει στο συγκερασμένο.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα αν ειχα τέτοια φωνή, θα απαξιουσα να με κρινει ο Ρεμος, η Βανδη και ο Δεμεξερειμαναμου.

 

Το στυλιζάρισμα και η υποκρισία στο αποκωρύφωμα.... είναι αυτό που λένε " ας βάλω στο ON το "εκστασιασμένος" mode"!!....  ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο επισημαινω στο αρχικο μου ποστ α) την ιδιαιτερη χροια της Αρετησ και την ''τελειοτητα'' φωνης & παρουσιας της Χριστινας.

Την Χριστινα θα την ηθελα με χιλια στην μπαντα μου !!!Την δε Αρετη θα την ακουσουμε μετα απο 2-3 χρονια

και θα μας πεσουν τα αυτια.Ειναι πολυ μικρη η κοπελα ρε παιδια (16 ετων ) !!Αλλα ειναι ταλενταρα κακα τα ψεματα.Που να δουλεψει και την φωνη της ...δεν σας λεω τιποτα!!

Το κακο (για την Χριστινα) στην ιστορια ειναι οτι ο Μιχαλης (σταβεντο ) τις εβαλε να κανουν το ντουετο -νοκ αουτ- και εκ των πραγματων (σωστα ) προτιμησε το ακατεργαστο διαμαντι απο ενα ολοκληρωμενο κοσμημα που ειναι ετοιμο και δεν εχει  τιποτα παραπανω να μαθει.!!!Μονο προτασεις για δουλεια θελει!!!!!!!!!!Ο συγκεκριμενος (ΜΙχαλης ) μαλλον θελει να ''βγαλει'' μια τραγουδιστρια που να εχουν να το λενε για χρονια στον χωρο !!!Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα το πετυχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Χριστινα θα την ηθελα με χιλια !!!

Κι εγώ. Κι ας μην τραγουδάει.

Τρομερή φωτογένεια en face και προφίλ.  ;)

 

"Τελειότητα", "κόσμημα", "ταλεντάρα"......

Χαίρομαι που παραμένεις μετριοπαθής στις δηλώσεις σου.

Δεν μπορώ να πω ότι συμμερίζομαι τον ενθουσιασμό σου.

Με έχει χαλάσει βλέπεις που βλέπω εδώ και καιρό το the Voice σε Αγγλία και Αυστραλία...

 

Όσο για την επιλογή των ζευγαριών είναι άστα να πάνε...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τους παραπάνω χαρακτηρισμούς και να επισημάνω οτι τετοια talent show ειναι μια καλη ευκαιρια να σε ακουσουν.

 

Ακομα και αν δεν περασεις η συμμετοχη μεταφραζεται σε περιπου 10.000 κλικς στο youtube (αρκει να μην εισαι τελειως για τα μπαζα) οποτε ειναι ενα καλό promotion του εαυτου σου.

 

Τελος να προσθεσω οτι θαυμαζω τα ατομα που πανε και τραγουδανε τελεια, εχουν σκηνικη παρουσια και ειδικα στα προκριματικα μεσα σε 1,5 λεπτο πιεσης και αγχους τα πανε περιφημα.

 

Οποτε εν τελει το the voice το θεωρω ενα πολύ καλό talent show για την αναδειξη ταλεντων γιατι πραγματικα τραγουδιστές/στριες υπαρχουν πολλοί/ες αλλά πόσοι μπορουν να τα κανουν ολα τελεια μεσα σε 1,5 λεπτο??

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται να ξεχνάτε ότι από τα άπειρα talent shows των τελευταίων ετών μόνο μια χούφτα ανθρώπων έκαναν καριέρα κι αυτοί συνήθως στα σκυλαδικά/τουρκοπόπ. Τελικά μάλλον πρόκειται για βιοτεχνίες ονομάτων μαρκίζας σκυλάδικου, κάπως πρέπει να τροφοδοτούνται τα εν λόγω μαγαζιά με δεύτερα ονόματα.

 

Επίσης πάλι μάλλον ξεχνάτε ότι η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που πηγαίνουν να "ακουστούν" είναι για τα μπάζα και το πιο πιθανό πρόκειται για ψώνια.

 

Τώρα για την συγκεκριμένη κοπελίτσα, δεν με εντυπωσίασε η φωνή της αλλά αν βάλουμε και την ηλικία στην εξίσωση τότε γίνεται εμφανές ότι πρόκειται για ταλέντο. Μέχρι εκεί.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και διευρύνεται η κουβέντα, προσθέτω κι εγώ κάτι: Αυτό το show βασίζει όλη του την καμπάνια προώθησης ακριβώς στο αντίθετο από αυτό για το οποίο όλα τα άλλα κατηγορούνται. Πουλάει δηλαδή ότι είναι το πρώτο και μοναδικό talent show που δε δίνει σημασία στην εξωτερική εμφάνιση (σε πρώτη φάση τουλάχιστον).

 

Αμ δε. Έχει βουίξει ο τόπος ότι πριν τις επίσημες οντισιόν, οι υποψήφιοι πέρασαν τις ανεπίσημες όπου πρώτα κρίνονταν για το πώς "γράφουν" στην κάμερα και μετά για τη φωνή τους. Δεν το κατηγορώ ως πρακτική. Άλλωστε ένα τηλεοπτικό show θα επιδιώξει καταρχήν την τηλεθέαση. Δε μου αρέσει η κοροϊδία όμως με τις γυρισμένες πλάτες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πως γίνεται η φωνή της Ελλάδας να τραγουδάει κυρίως εγγλέζικα. Τι διάολο όλοι για διεθνή καριέρα πάνε;

Κατά τα άλλα είναι ακόμα ένα γτπ σόου.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου