Προς το περιεχόμενο

nuendo & mastering


white_wolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα!

όταν βάζω στο master κανάλι του νουεντο κάποια εφε(πχ. waves,elephant k.a.)δεν μου κάνει export σε mp3 ενώ σε wav μου κάνει κανονικά!!!Είναι φυσιολογικό ή κάνω κάτι λάθος?

Επίσης να επισημάνω ότι μερικά εφέ τα δέχεται κανονικότατα και τα κάνει export se mp3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ευτυχώς) οι πιο πολλές εκδόσεις σπασμένου λογισμικού δε δουλεύουν όπως θα έπρεπε.

γενικά θα αντιμετωπίσεις "περιεργες καταστάσεις" (ή ...bugιές :lol: ).

βρες κάποια workaround ή αλλιώς αγόρασε τα αυθεντικά προγράμματα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εμπα στο επίσημο φόρουμ της steinberg να δεις τι μυνήσεις και καταγγελίες έχει φάει για τέτοια κολλήματα που έχουν τα αυθεντικά της προγράμματα.

:lol:

Οπως και να χει το προβλημά σου εγκειτε μάλλον σε conflict των codecs που έχει μέσα το pc σου. Θα πρότεινα να ψάξεις στο google η και να στειλεις email στην steinberg μην τυχών γνωρίζει πως να λύσεις το πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επέτρεψέ μου να σου πω (από προσωπική εμπειρία) πως τέτοιο κόλλημα μόνο η σπασμένη έκδοση του nuendo έχει (και όχι σε όλους).

 

H εμπα στο επίσημο φόρουμ της steinberg να δεις τι μυνήσεις και καταγγελίες έχει φάει για τέτοια κολλήματα που έχουν τα αυθεντικά της προγράμματα.

 

το δέχομαι,μόνο για τις καινούργιες εκδόσεις των προγραμμάτων,όχι για το nuendo που κυκλοφορεί εδω και 1.5 χρόνο.

 

η και να στειλεις email στην steinberg μην τυχών γνωρίζει πως να λύσεις το πρόβλημα..

 

known issue πειρατικού λογισμικού και να στείλει e-mail στην steinberg?

δε το βρίσκω και πολύ καλή ιδέα... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ ότι κατάλαβα μάλλον θα πρέπει να περιοριστώ στο export se wav προς το παρόν και μετά να το βάζω σε άλλο neo project και να το βγαζω σε mp3 χωρίς πλέον επεξεργασία!ελπίζω να μην γίνεται μπάχαλο με τα inport & export...και στο τέλος πάρω ένα mp3 του κ... :wink:

Όσο για τα πειρατικά και τα γνήσια είναι άλλη κουβέντα που έχω δει οτι έχει γίνει σε πολλά θέματα...Πιστεύω οτι και οι μέν και οι δε έχουν κάπου δίκιο και κάπου άδικο αλλά χρίζει μεγάλης κουβέντας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείτε όχι να στείλει ως πειρατής (δεν γνωρίζω αν το είχε αυθεντικό ή όχι), απλά να ρωτήσει αν γνωρίζουν κάτι για αυτό το πρόβλημα. Εστω σε κάποιο φόρουμ σχετικό ίσως. Εχω ακούσει ότι παίζουν προβλήματα λόγω του usb κλειδώματος, τώρα θέλει ψάξιμο.

Πιστεύω ότι καλό ειναι να αγοράζεις κάποια πράγματα ασχέτως αν εισαι user ή χόμπι.

Προς το παρόν δοκίμασε μια επαναγκατάσταση ή κάτι και μετά βλέπεις. Συμφωνώ με τον φίλο ότι το nuendo το περσινό ειναι κορυφέο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iris : δε θα γίνει κανένα μπάχαλο,μια χαρά θα βγαίνει το mp3,να θυμάσαι μόνο να εφαρμόζεις dithering όταν το bitrate πεφτει απο τα 24 στα 16bit

 

tugito: δε διαφωνούμε σε κάτι 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι φανατικός του Nuendo και του Cubase πρέπει να πούμε την αλήθεια…που είναι ότι έχει πολλά bugs που είναι τα ίδια στην βασική τους μηχανή δηλαδή δούλεψα Nuendo, Cubase SX/LE, γνήσια και πειρατικά σε PC και MAC και είχαν τις ίδιες βλακείες ανοίγω ένα plug-in και δεν εμφανίζεται στο παράθυρο του τίποτα και σε instrument και σε effect και άλλα χαζά όπως να με πετάει από το πρόγραμμα και τέτοια. Οπότε μη λέτε ότι φταίει η κόπια. Είναι αδιανόητο ρε γα**το να αγοράζεις ένα από τα μεγαλύτερα προγράμματα και να μην μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Α! και το mp3 θέλει Master.

 

Peace 8)

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Πρώτη φορά το ακούω. Δούλεψες με την τελευταία τους έκδοση ( κάποια sx3.1.011 ή κάπως έτσι ) που έχουν λυθεί τα προβλήματα;

 

Α και οι κόπιες φταίνε όχι μόνο ως προς την μη αρμονική λειτουργία του προγράμματος αλλά και με διάφορα τυχών προβλήματα που προκύπτουν στους υπολογιστές :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 3,2 έχω build 1128

 

γενικά δεν αντιμετωπίζω προβλήματα και μάλιστα αυτό μου φάνηκε και πολύ περίεργο!!!

 

Όσο για το dithering να σου πώ την αλήθεια δε το εφάρμοζα αλλά μάλλον θα πρέπει να το μάθω κ αυτό...αν προσπαθείς να τα μάθεις όλα μόνος σου και στο ψάξιμο πάντα κάτι θα ξεχνάς να κάνεις...γιατί προφανώς δε το ξέρεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου