Προς το περιεχόμενο

nuendo & mastering


white_wolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το dithering που κολλάει ρε παιδιά; Αυτό γίνεται στο τέλος για να φέρεις το κομμάτι στο format του cd και ΠΑΝΤΑ στο τέλος (ακόμη και μετά το mastering)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως παιδια εγω που εχω αυθεντικο το Cubase 3.1.1 και τωρα το 4 εχω να πω οτι δεν φταινε τα πειρατικα προγραμματα ως επι το πλειστον. Το προγραμμα ΕΧΕΙ bugs αλλα και σημεια οπου δεν ειναι απλα δουλεμενο οπως routing προβληματα κλπ κλπ. Το 4 δεν ειναι τοσο ασταθες,ωστοσο υπαρχουν πολλα προβληματα με συμβατοτητα. Αρκετα απο τα παλια plugins δεν υπαστηριζονται και so on...

 

Συν οτι εχω ενα dongle να με "συντροφευει" στην καθε μου κινηση. Ειχα αγορασει και το Majestic της Yellow Tools (μπασα φοβερα) και σταματησα να το χρησιμοποιω λογω του dongle. ΟΚ, να παρουμε οριτζιναλ αλλα ωρες ωρες νιωθεις και μ@λ@...οταν τα αγοραζεις τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα!

όταν βάζω στο master κανάλι του νουεντο κάποια εφε(πχ. waves' date='elephant k.a.)δεν μου κάνει export σε mp3 ενώ σε wav μου κάνει κανονικά!!!Είναι φυσιολογικό ή κάνω κάτι λάθος?

Επίσης να επισημάνω ότι μερικά εφέ τα δέχεται κανονικότατα και τα κάνει export se mp3...[/quote']

 

Δοκίμασε το εξής:

Κάνε export (mixdown) τα κανάλια που μιξάρεις σε ένα wav και import το wav σε ένα έξτρα audio κανάλι στο ίδιο project. Επειτα σόλαρε το κανάλι αυτό και βάλε τα εφέ σου ή insert, ή φτιάξε ένα fx channel και ρίξτα εκεί. Λογικά όταν θα κάνεις το κανάλι export σε mp3 δεν θα έχεις πρόβλημα... ελπίζω :wink:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου