Προς το περιεχόμενο

Scarlett 2i4 κολλήματα


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους…

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης κάρτας και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Φυσικά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Αυτό που γίνεται είναι πολύ περίεργο. Πριν λίγες μέρες έκανα format το pc με ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά που είχα και παλιά.  Windows 7 ultimate 32-bit. Η κάρτα πλέον τρώει κολλήματα και χάνεται ο ήχος με σκοπό να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση είτε το daw είτε τον browser ώστε να ξαναλειτουργήσει. Σ’ αυτό σημείο να πω ότι στις ρυθμίσεις των windows έχω απενεργοποιήσει την  on board και έχω βάλει για ακρόαση 48000 Hz και εγγραφή το ίδιο. Έχω αλλάξει θύρες usb έχω εγκαταστήσει τους τελευταίους driver αλλά δυστυχώς χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Ξέρει κανείς τι παίζει???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν έκατσε καλά στην εγκατάσταση - μάλλον οι drivers.

Μου έχει συμβεί κι εμένα.

Μην ασχοληθείς με σβησίματα - επανεγκαταστάσεις drivers. Τις περισσότερες φορές δεν έχει νόημα.

Αν θες πραγματικά να λύσεις το πρόβλημα, ξαναστήσε το μηχάνημα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν έκατσε καλά στην εγκατάσταση - μάλλον οι drivers.

Μου έχει συμβεί κι εμένα.

Μην ασχοληθείς με σβησίματα - επανεγκαταστάσεις drivers. Τις περισσότερες φορές δεν έχει νόημα.

Αν θες πραγματικά να λύσεις το πρόβλημα, ξαναστήσε το μηχάνημα.

 

Λυθηκε το θεμα μου με Uptade των drivers της Bios. Το ποσταρω απλα για οποιον αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Ρε παιδες καλησπερα! Εχω την Steinberg UR22 εγω και εχω αυτο το προβλημα που βλεπω οτι εχουν και αρκετοι αλλοι, οπως και παραπανω... Δηλαδη η καρτα ηχου βγαζει θορυβο αβερτα και μαλλον ερχεται απο μεσα απο τον υπολογιστη... Δεν ειναι οτι εχουν κατι οι ρυθμισεις μου. Επισης βγαζει θορυβο χωρις καν να εχω κατι συνδεσει στις εισοδους... Αν το εχει αντιμετωπισει καποιος και ξερει ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου