Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η ΤΟΥΡΚΙΑ τι χωρα ειναι?KANEIΣ δεν καπνιζει σε δημοσιο κλειστο χωρο απο την ημερα που απαγορευτηκε.

 

Η Τουρκία είναι ακόμη πιο Μέση Ανατολή από εμάς αλλά και έχει δικτατορικό, ουσιαστικά, καθεστώς.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η Τουρκία είναι ακόμη πιο Μέση Ανατολή από εμάς αλλά και έχει δικτατορικό, ουσιαστικά, καθεστώς.

 

Αυτή είναι η μία ανάγνωση. Η άλλη είναι ότι ο λαός της είναι πιο πειθαρχημένος και λιγότερο χύμα από μας. Ένας άλλος τομέας όπου υπερισχύουν είναι η ευγένεια και η φιλοξενία, έχουν να λένε γι' αυτά όσοι την επισκέπτονται. Δεν εκπλήσσομαι λοιπόν που ως καπνιστές σέβονται τον διπλανό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η μία ανάγνωση. Η άλλη είναι ότι ο λαός της είναι πιο πειθαρχημένος και λιγότερο χύμα από μας. Ένας άλλος τομέας όπου υπερισχύουν είναι η ευγένεια και η φιλοξενία, έχουν να λένε γι' αυτά όσοι την επισκέπτονται. Δεν εκπλήσσομαι λοιπόν που ως καπνιστές σέβονται τον διπλανό τους.

 

+1100000

 

σαφεστατα,παω συχνα στην Istanbul και η ευγενεια των κατοικων ειναι απίστευτη να καταλαβεις ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ για να καθισουν στα τραμ και στο μετρο οι γυναικες και οι ηλικιωμενοι ,καλα δεν μιλαμε για εγκυους....δεν θα ξεχασω ποτε οταν πηγα με την εγκυο γυναικα μου περισυ και πηγε ΟΡΘΙΑ απο το ΣΥΝΤΑΓΜΑ ως το ΕΛ.ΒΕΝ γιατι ουτε ΕΝΑΣ δε σηκωθηκε να της δωσει τη θεση του,ενω στην Istanbul με το που μπηκαμε στο μετρο σηκωθηκε ολο το βαγονι!!!

 

βεβαια και για αυτο θα πουμε οτι φταιει ο φασιΖμος στον οποιο ζουν,αλλωστε στην Ελλαδα οτιδηποτε ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΒΟΛΗ ΜΑΣ...ειναι ΕΞ΄ΟΡΙΣΜΟΥ φασιΖμος... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άλλη είναι ότι ο λαός της είναι πιο πειθαρχημένος και λιγότερο χύμα από μας.

 

Αυτά δεν είναι εγγενή χαρακτηριστικά "ράτσας". Εν δυνάμει όλοι οι άνθρωποι είναι πειθαρχημένοι και ευγενείς. Το θέμα είναι πώς το καλλιεργείς αυτό.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά δεν είναι εγγενή χαρακτηριστικά "ράτσας". Εν δυνάμει όλοι οι άνθρωποι είναι πειθαρχημένοι και ευγενείς. Το θέμα είναι πώς το καλλιεργείς αυτό.

 

Κατ' αρχάς δε μίλησα για ράτσα, αλλά για λαό.

 

Η τουρκική ΚΟΙΝΩΝΙΑ το καλλιεργεί στα μέλη της. Οικογένεια/σχολείο/γειτονιά/πόλη/έθνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δεν μου απαντησατε ΤΙ ειναι οι Σουηδοι που δεν τολμουν να καπνισουν ουτε στο σπιτι τους;

(Και φυσικα δεν εχουν φασισμο ή δικτατορια. Ή αυτοι κατι κανουν λαθος ή εμεις!

 

Αν και εμεις εχουμε το λεγομενο "Μεσογειακο Ταπεραμεντο", το "εδω ειναι Ελλαδα" κτλ, γιατι "Ετσι μας αρεσει" που λεει και η διαφημιση ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τουρκική ΚΟΙΝΩΝΙΑ το καλλιεργεί στα μέλη της. Οικογένεια/σχολείο/γειτονιά/πόλη/έθνος.

 

Δεν έχω χρόνο να συνεχίσω γιατί πρέπει να φύγω. Απλώς αναφέρω ότι η Κωνσταντινούπολη (η πιο εξευρωπαϊσμένη και προοδευτική πόλη της χώρας) και οι τουριστικοί προορισμοί είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι της τουρκικής κοινωνίας. Μην ξεχνάμε ότι ο πληθυσμός είναι κοντά 82 εκατομμύρια εκ των οποίων πολύ μεγάλο κομμάτι ζει σχεδόν υπό ζωώδεις συνθήκες (και ακολουθεί ενστικτώδεις κανόνες διαβίωσης) στα βάθη της Ανατολίας.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Λακη ΕΓΡΑΨΕΣ! ;D ;D ;D  

 

Με αφορμη τα παραπανω ποστ που εχουν μια ''πολιτικη'' χροια,θα εκφρασω αυτο που σκεφτομουν το πρωι που συμμετειχα  στο θεμα:

 

Δηλωνω ξανα υπερ του μετρου περιορισμου-μακαρι να μου το απαγορευαν εντελως-αλλα...

Zουμε σε μια κατεστραμμενη χωρα,το καπνισμα μας πειραξε...

Μας πειραζει ο αναισθητος και ασυνειδητος καπνιστης που καπνιζει στη μουρη των παιδιων μας(και καλα κανουμε) και οχι καποιοι που κατεστρεψαν το μελλον τους.

 

Κατι ειναι και  αυτο,ενα βημα,ειπε ο φιλτατος octapus και  συμφωνω αλλα...

Εδω κυριοι ο κοσμος χαθηκε,κανεις δε σηκωνει κεφαλι..ο αντικαπνιστικος μας μαρανε...

Τελοσπαντων...

 

Μy two cigars...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας πειραζει ο αναισθητος και ασυνειδητος καπνιστης που καπνιζει στη μουρη των παιδιων μας(και καλα κανουμε) και οχι καποιοι που κατεστρεψαν το μελλον τους.

 

δυστυχως οι...καποιοι που λες ειναι ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ,η πλειοψηφια του "λαου" που τη περναγε ζωη και κοτα με βολεματα και δανεικα (απο κατι Ευρωπαιους ΣΟΥΗΔΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ που δεν καπνιζουν)  χωρις να τον νοιαζει τιποτα  ....οποτε ναι εχει σχεση ΚΑΙ με το καπνισμα...τα παντα συνδεονται αγαπητε μου,οπως το "εγω να περναω καλα & να βολευτω στο δημοσιο ή να κλεβω την εφορια και ασε τους αλλους να κουρευονται και να χρεωνονται" κατεστρεψε την οικονομια μας ετσι και το "εγω να τη βρισκω και φουμαρω και ασε τους αλλους να καρκινιαζονται" κανει την ιδια δουλεια...

 

εδω δεν μπουμε να συμφωνησουμε σε κατι τοσο ΑΠΛΟ και ΠΡΟΦΑΝΕΣ (σε ΟΛΑ τα μηκη και πλατη της γης)  οπως το οτι το τσιγαρο ειναι βλαβερο και πρεπει να αποφευγεται....στο....μελλον μας θα συμφωνησουμε..? :'(

 

Ναι αλλα δεν μου απαντησατε ΤΙ ειναι οι Σουηδοι που δεν τολμουν να καπνισουν ουτε στο σπιτι τους;

 

μα φυσικα βλακες,ξενερωτοι,ασχετοι απο ζωη,σκλαβακια,ρομποτακια κτλ,κτλ...οπως αλλωστε και καθε μη Ελληνας που ειναι μαγκας και καραμπουζουκλης.

 

ρωτας και εσυ κατι πραγματα ρε φιλως... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου