Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν μπορώ να το δώ τόσο απλά....λυπάμαι  :-\

 

Αν ανησυχεις, να ξερεις ότι γενικα το καλυτερο φαρμακο για το φοβο είναι η γνώση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανησυχεις, να ξερεις ότι γενικα το καλυτερο φαρμακο για το φοβο είναι η γνώση.

 

Εσύ ανησυχείς....και όλοι καταλάβαμε το λόγο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πάντως όλοι οι ευαίσθητοι μπαμπάδες ρόκερς - όχι εδώ μέσα, γενικα - πώς εξήγησαν ΑΥΤΟ στο παιδί τους;

 

hqdefault.jpg

 

;D ;D ;D

εγω παντως εξηγησα στο παιδακι μου οτι η γενια μας ηταν ατυχη, διοτι θα μπορουσαμε να εχουμε κερδισει απο το 1985 την eurovision εαν  στελναμε τζιμακο....χασαμε μια δεκαετια περιμενοντας παπαριζου....κριμα...και μετα απο 30 χρονια ερχονται οι αντιγραφεις του τεραστιου τζιμακου και κερδιζουν...αισχος κυριοι...αυτα ειπα στο παιδακι μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πω στο παιδί μου όταν με ρωτάει "γιατί δεν τηρούνται κανονισμοί για ρατσιστικά σχόλια";

 

+1, και ντρέπομαι γιατί υποτίθεται ότι αυτή η ευθύνη πέφτει και σε εμένα. Θα αρκεστώ να πω πως είμαι σε σύγχυση και δεν έχω κάνει παρέμβαση νωρίτερα γιατί βρίσκομαι σε πλήρη σύγχυση με τον τρόπο που προχωρά το thread. Σύγχυση, απογοήτευση, και απορία για το αν θα βλέπω με παρόμοιο τρόπο τα πράγματα όταν κάνω παιδιά.

 

Υ.Γ: Το ότι πήγε η συζήτηση στη λογική "να'με αμα είχες γιο να πούμε τί θα τό'λεγες το παιδί άμαν έβλεπε τη Θέκλα στη ντουλουόραση" δημιουργεί μια νοητή διάκριση και βάζει όσους δεν είναι γονείς να ποστάρουν από θέση "άμυνας". Ξέρετε, "εδώ που είσαι ήμουνα" κλπ.

Προστατέψτε τα παιδιά σας από όποιον νομίζετε ότι είναι λάθος πρότυπο, αλλά προστατέψτε και τους συνομιλητές σας από κατηγορίες για υποθετικά λάθη που δεν έχουν διαπράξει ακόμα. Please.  :-*

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δημιουργεί μια νοητή διάκριση και βάζει όσους δεν είναι γονείς να ποστάρουν από θέση "άμυνας".

 

Σοβαρά το λές; (ρωτάω  γιατί όντως δεν κατάλαβα).

Σε καμία περίπτωση δεν θα έμπαινα σε τέτοια λογική (άμυνας).

Δεν είμαι συνυπεύθυνος για τη διαπαιδαγώγηση κανενός παιδιού τρίτου.

 

Edit:

 

Και αυτό το:

«Δεν είμαι συνυπεύθυνος για τη διαπαιδαγώγηση κανενός παιδιού τρίτου»
σημαίνει ότι ΔΕΝ απαντάω με κανέναν τρόπο στο (ενδεχομένως ρητορικό  και σίγουρα ανόητο) ερώτημα «τι θα πώ στο παιδί μου;».

 

Το μόνο που έχω ως απάντηση είναι : « κόψε το σβέρκο σου και βρες κάτι ως απάντηση, που θεωρείς "έξυπνο" και "προς το συμφέρον"  του παιδιού σου», διότι ο κόσμος δεν  γυρίζει ούτε γύρω από εσένα ούτε από το παιδί σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου