Προς το περιεχόμενο

Web radio και ΑΕΠΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

(Ελπίζω να ανοίγω συζήτηση στη σωστή θεματική ενότητα).

Θέλω να φτιάξω ένα web radio με ένα φίλο μου για ερασιτεχνική χρήση, για να περνάμε καλά εμείς και οι γνωστοί μας.

Δε θα είναι κερδοσκοπικός ο σταθμός.

Σκοπεύουμε να το διαφημίσουμε μόνο στο χωριό μας (χωριό χιλίων κατοίκων) ώστε να μαθευτεί και να έχουμε μια αλληλεπίδραση, τίποτα παραπέρα απ' αυτό όμως.

Από όσο έχω ψάξει η πιο καλή λύση στις δωρεάν υπηρεσίες είναι το listen2myradio.

(Αν έχετε κάποια άλλη πλατφόρμα να προτείνετε, δωρεάν ή με πολύ μικρό αντίτιμο παρακαλώ προτείνετέ μου).

Το σημαντικότερο θέμα που με απασχολεί είναι τα πνευματικά δικαιώματα.

Έψαξα πολύ, διάβασα πολλά άρθρα και συζητήσεις σε forums αλλά δε βρήκα κανέναν που να απαντά με σιγουριά.

Οι προτάσεις που διάβασα είναι να φιλοξενείται ο σταθμός σε ένα  blog το οποίο να μην έχει κατάληξη σε ".gr" 

όπως επίσης να μη δοθούν προσωπικά στοιχεία όπως τηλέφωνο, όνομα και email.

Αν κάποιος έχει εμπειρία ας τη μοιραστεί μαζί μας.

Κρίμα είναι για κάτι που θα δώσουμε πολύ χρόνο και μεράκι χωρίς καμιά βλέψη κερδοσκοπίας, να βρεθούμε να χρωστάμε λεφτά στην ΑΕΠΙ.

 

Ευχαριστώ!

Μια διευκρίνιση:
Διαβάζω πως η ΑΕΠΙ έχει κλείσει πλέον και τη θέση της έχεις πάρει ο Οργανισμός ΕΔΕΜ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την δημόσια εκτέλεση που θέλεις να κάνεις, θα πρέπει να δεις τα εξής: Για τα πνευματικά δικαιώματα τα αμοιβολόγια της  ΕΔΕΜ και της Αυτοδιαχείρισης και για τα συγγενικά δικαιώματα , το αμοιβολόγιο της GEA.

Όλα βρίσκονται αναρτημένα στο internet.

 

Αυτό που θέλεις να κάνεις για να μην καταβάλεις δικαιώματα, είναι παράνομο. Εφόσον δεν θα έχει έσοδα ο σταθμός, συνήθως ζητείται η καταβολή ενός χαμηλού παγίου.

 

Κάλεσε τους στο τηλέφωνο για διευκρινίσεις αν έχεις απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου