Προς το περιεχόμενο

Ηλίας Ζάικος και Silver Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μαγνήτες για μεταλλάδες βγάζετε???  ;D

 

Έχω ρωτήσει,έχουν μια σειρά με hot μαγνήτες,θα στα πει καλύτερα ο Νίκος όμως!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μαγνήτες για μεταλλάδες βγάζετε???  ;D

 

Γεια σου Mike G.

 

τα δύο πιο δυνατά - hot σετ που βγάζω ειναι το Black Rose για Strat και το Sweeney Todd για Tele. Εαν αναφέρεσαι σε Humbucker τότε δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι έτοιμο σ'υτόν το τύπο μαγνήτη, ίσως στο μέλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια τα videos, οι μαγνητες ακουστηκαν πολυ ομορφα, και για τους παιχτες περιττο να πω οτιδηποτε. Συγχαρητηρια για τα προιοντα, τα παιξιματα και ολα!

@Silver Pickups, οι κανονισμοι λενε οτι posts τετοιου ειδους επιτρεπονται μονο αν αποτελουν μερος ενημερωσης, κατι το οποιο φυσικα κρινει η διαχειρηση. Στην περιπτωση του δικου σου post, προφανως εκριναν οτι οντως ειναι ενημερωτικο(αφου δεν υπηρξε ουτε διαγραφη, ουτε παρατηρηση). Ολα καλα, κανενα προβλημα.

Στο προτελευταιο σου post, ομως, εισαι πολυ αδικος και φαουλ σε καθε σου προταση. Αδικος απεναντι σε καποιον που απ'οσο διαβασα δεν εκανε καμια προσωπικη επιθεση, ανεφερε απλα τους κανονισμους και μαλιστα ειπε καλα λογια για το προιον σου. Η προταση μου ειναι:"Δωσε τοπο στη οργη" και ασε αυτο το thread να μεινει ενα thread για το (πολυ καλο απ'οτι φαινεται) προιον που παραγεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι ο Ηλιας ειναι κορυφη ,απο ηχο ειναι κατω του μετριου.........

Το βιντεακι ειναι φουλ στα πριμα και δειχνει αμεσα το επιπεδο του μεσου Ελληνα κιθαριστα!

Με οποιονδηποτε αλλο κανονικο κιθαριστα (γιατι οπως ειπαμε ο Η Ζ ειναι μυθικος!) το

αποτελεσμα θα ηταν ακομη χειροτερο.........

Επισης θα μπορουσαν να εχουν και κανεναν ενισχυτη της προκοπης!

ΠΡΩΤΑ Ο ΗΧΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παροτι ο Ηλιας ειναι κορυφη ,απο ηχο ειναι κατω του μετριου.........

Το βιντεακι ειναι φουλ στα πριμα και δειχνει αμεσα το επιπεδο του μεσου Ελληνα κιθαριστα!

Με οποιονδηποτε αλλο κανονικο κιθαριστα (γιατι οπως ειπαμε ο Η Ζ ειναι μυθικος!) το

αποτελεσμα θα ηταν ακομη χειροτερο.........

Επισης θα μπορουσαν να εχουν και κανεναν ενισχυτη της προκοπης!

 

Και μακριά παντελόνια, για το Θεό δηλαδή. Άσε που και μια ενυδατική κάτω απ' τα μάτια δε θα έβλαπτε.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

PS2. ...πολύ άσπρισε το μαλλί ρε συ Ηλία! :)

 

Το απο κάτω;;  ;D

 

Όταν λέμε '80 δεν εννοούμε τη δεκαετία από 1970 έως 1980 γιατί μπερδεύτηκα; Τους θυμάμαι στο Παρλαράμα (3η εκδοχή του ονόματος) όταν πήγαινα σχολείο. Δηλαδή κάπου στα 88, 89, 90, δεκαετία '90 δηλαδή και λίγο δεκαετία '00.

 

Το Παραρλάμα, άνοιξε αρχές 1986 και κράτησε μέχρι το 1990-'91.

 

Επί της ουσίας, απο μεριάς μου ευχαριστώ πολύ όλους σας για τον χρόνο και την προσοχή σας, και βέβαια τον Νίκο και τον Σπύρο που μου έδωσαν τη χαρά να περάσουμε κάποιες ώρες παρέα. Στο πρώτο κλιπ, παίζω με την Τέλε μου σε όλες τις θέσεις (και μουρμουρίζω ενδιάμεσα  8) ) προκειμένου ν'ακουστούν όλες οι εκδοχές των ήχων. Τίποτα συγκεκριμμένο φυσικά, απλά αυτοσχεδιάζω. Θέλω να σταθώ όμως στον πρώτο ήχο, που μ'εντυπωσίασε πολύ. Είναι στη μεσαία θέση out of phase, αληθινά πιστεύω πως με λίγο roll off tone και κλείνοντας τα μάτια, μπορεί και να "μασήσει" κάποιος πως είναι Les Paul...καθότι τυγχάνω μεγάλος θαυμαστής του ήχου του Peter Green είπα να το σχολιάσω λίγο.

Ο ενισχυτής (όπως φαίνεται) είναι ο Laney Cub12R, "τσιμπημένος" και παίζει στο 1 watt.

 

ΥΓ1. Την άποψη μου για τους μαγνήτες του Νίκου την έχω εκφράσει καθαρά και δημόσια, μετά απο πολλά λάιβ και δοκιμές, απλά επιβεβαιώνονται οι πρώτες μου εντυπώσεις.

Εξαιρετικοί με όλη τη σημασία της λέξης, δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα κι απο κανέναν, περιποιούν τιμή για τον τόπο μας και τους εδώ δημιουργούς.

 

ΥΓ2. Συνέστησα στον Νίκο -όταν με ξενάγησε στο δωμάτιο σχεδίασης/δοκιμών/παραγωγής και στα σχετικά μηχανήματα και κατασκευές - να φτιάξει ένα μικρό video tour, προκειμένου ν'αντιληφθεί κάποιος (δυστυχώς για πολλούς είναι πεποίθηση) πως ένας μαγνήτης δεν είναι απλώς ένα κομμάτι μέταλλο με τυλιγμένο σύρμα γύρω του...πολύ διδακτική εμπειρία.

 

ΥΓ3. Σπύρο, ήρεμα αδελφέ, σου αφιερώνω σπέσιαλ το κάτωθι  ;) :

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης θα μπορουσαν να εχουν και κανεναν ενισχυτη της προκοπης!

 

Ένα κεφάλι 100 βάττ πχ με 2 καμπίνες 4x12, ή έστω κεφαλογραβιέρα, ή έστω τα ηχεία από το pc του dreamdancer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να καταγγείλω οτι το βιντεο είναι παραπλανητικό.., ;D ;D ;) Ο ΖαΊκος είναι ξυπόλυτος και ετσι επιτυγχάνεται καλύτερη γείωση μειώνοντας τους θορύβους  ;D ;D ;D

 

Πέρα από την πλάκα... μπράβο στον Silver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο και στον κατασκευαστη και φυσικα μπραβο και στους "παρουσιαστες" των μαγνητων!

 

Χαιρομαι να βλεπω,να ακουω (και τελικα να προτιμαω γιατι απλουστατα πολλες απο αυτες ειναι καλυτερες απο αντιστοιχες "ξενες") ελληνικες υλοποιησεις πανω σε αυτο που αγαπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένα κεφάλι 100 βάττ πχ με 2 καμπίνες 4x12, ή έστω κεφαλογραβιέρα, ή έστω τα ηχεία από το pc του dreamdancer.

 

ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΑΣ!!!!!!!!!!

ΠΡΩΤΑ Ο ΗΧΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου