Προς το περιεχόμενο

Άλλο ένα thread για metalοκίθαρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σωστοοοοοος!

 

Καρφί η κιθάρα στο Axe Fx II,χωρίς post eq και ακούγεται έτσι.

 

Εγώ έχω το Ultra,αλλά μια ιδέα θα την πάρεις! ;)

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα δικός μου είσαι εσύ!!Από την αρχή,ήμουν ανάμεσα στην ML-2 και στην Pacer Classic.Τελικά διάλεξα την ML-2 γιατί έχω ήδη κιθάρα Strat type και έχω ακούσει εξαιρετικά λόγια για την ML-2,είναι ΤΟ value for money για κάποιον που θέλει να παίξει rock/metal με LP.

 

H κιθαρα  τα σπαει σε αναλογια specs/τιμης, για μενα ο λαιμος και η εβενινη ταστιερα ειναι μεγας πειρασμος,παντως να ξερεις οτι αν πηγαινεις για ακριβες αντιγραφο LP το scale length της ειναι 25'' και οχι 24 και 3/4'' αρα ειναι το scale length της PRS και οχι της Gibson ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H κιθαρα  τα σπαει σε αναλογια specs/τιμης, για μενα ο λαιμος και η εβενινη ταστιερα ειναι μεγας πειρασμος,παντως να ξερεις οτι αν πηγαινεις για ακριβες αντιγραφο LP το scale length της ειναι 25'' και οχι 24 και 3/4'' αρα ειναι το scale length της PRS και οχι της Gibson ;).

 

Δεν το σκέφτηκα ακριβώς έτσι,απλώς επειδή δεν έχω ξαναπαίξει συστηματικά με LP,ήθελα το transition να γίνει όσο πιο ομαλά γίνεται,μην πάρω κάνα ρόπαλο.Και επειδή με 2-3 PRS που είχα παίξει δεν είχα θέμα,θεώρησα καλή λύση την ML-2.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το σκέφτηκα ακριβώς έτσι,απλώς επειδή δεν έχω ξαναπαίξει συστηματικά με LP,ήθελα το transition να γίνει όσο πιο ομαλά γίνεται,μην πάρω κάνα ρόπαλο.Και επειδή με 2-3 PRS που είχα παίξει δεν είχα θέμα,θεώρησα καλή λύση την ML-2.

 

Βρε μια χαρα ειναι....μου αρεσουν τα παντα πανω της..... και απο την στιγμη που εχεις κολλησει κιολας μη το σκεφτεσαι 8)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε μια χαρα ειναι....μου αρεσουν τα παντα πανω της..... και απο την στιγμη που εχεις κολλησει κιολας μη το σκεφτεσαι 8)....

 

Μίλησα ήδη με τον Chappers στο fb και μου είπε ότι αν παραγγείλω Δευτέρα,θα την έχω μέσα στην ίδια εργασιακή βδομάδα.Οπότε ή την επόμενη,ή την μεθεπόμενη κάνω το ''add to cart'' και ''checkout''! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα ήδη με τον Chappers στο fb και μου είπε ότι αν παραγγείλω Δευτέρα,θα την έχω μέσα στην ίδια εργασιακή βδομάδα.Οπότε ή την επόμενη,ή την μεθεπόμενη κάνω το ''add to cart'' και ''checkout''! ;D

 

Σουπερ περιμενω video  :) ή εντυπωσεις και φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σουπερ περιμενω video  :) ή εντυπωσεις και φωτο

 

Το menu θα περιέχει φωτογραφικό υλικό και ηχητικά clips με το νέο μωρό και το Axe Fx Ultra! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το σκέφτηκα ακριβώς έτσι,απλώς επειδή δεν έχω ξαναπαίξει συστηματικά με LP,ήθελα το transition να γίνει όσο πιο ομαλά γίνεται,μην πάρω κάνα ρόπαλο.Και επειδή με 2-3 PRS που είχα παίξει δεν είχα θέμα,θεώρησα καλή λύση την ML-2.

 

Δεν ειναι τόσο τραγική διαφορά.Ως κάτοχος και λες πωλ με βρίσκω να αλλάζω αναμεσα σε 25,5 και 24 3/4(?) χωρίς μεγάλη δυσκολία. Απλά στην λες πωλ εχω δεκάρες για να διατηρώ κάπως το tension.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα Παιδες.... εδω και κανα τριμηνο ψαχνω κιθαρα ... μεχρι στιγμης ηθελα την Gibson sgj 2013 αλλα  πηγα στη Λαρισσα να την δοκιμασω και δεν μου αρεσε το μπρατσο (ηταν χοντρο) και γενικα δεν μ αρεσε η αισθηση του οργανου.

 

θελω μια κιθαρα ελαφρια και να εχει 24 ταστα...

 

 

εχω κοζαρει αυτες μεχρι στιγμης

 

 

http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Epiphone-Prophecy-LP-Custom-Plus-EX-MS-Midnight-Sapphire/art-GIT0023207-000

 

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_pro_dk2mqht_dinky_cb.htm

 

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_401fm_stbcsb.htm

 

 

επισης μ αρεσουν και οι prs (strat σχημα)

 

 

το Budget ειναι 500-700 περιπου

 

 

η μουσικη που παιζω για λιγο απ ολα τα ειδη με πιο πολλη κλιση στο Metal .δηλαδη blues-rock-metal

 

 

ο ενισχυτης ειναι ενας bugera 333xl infinium (head)

 

 

 

Υ.Γ.εαν θελω να επιστρεψω προιον απο thomman-musicstore χρεωνομαι?

 

 

αυτα τα λιγα.... εσεις τη γνωμη εχετε?

 

ευχαριστω εκ των προτερων , καλη συνεχεια Cheesy

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Bill απο andertons εχεις ξανααγορασει? ιδια διαδικασια με thomman Κτλ? απο πακεταρισμα κανουν καλο?

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου