Προς το περιεχόμενο

παραγωγή κιθάρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω να ειναι "παλουκι"...απλα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ τι κανεις (και ΠΩΣ να το κανεις βεβαια...)

 

Αυτο βεβαια ισχυει απλα στα παντα. Τιποτα δεν ειναι δυσκολο, αρκει να ξερεις ΠΩΣ να το κανεις. Το δυσκολο ειναι να μαθεις να το κανεις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν νομιζω να ειναι "παλουκι"...απλα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ τι κανεις (και ΠΩΣ να το κανεις βεβαια...)

 

Αυτο βεβαια ισχυει απλα στα παντα. Τιποτα δεν ειναι δυσκολο' date=' αρκει να ξερεις ΠΩΣ να το κανεις. Το δυσκολο ειναι να μαθεις να το κανεις.[/quote']

βαλε ενα μικροφωνο σε εναν λαμπατο high gain και θα δεις ποσο ευκολο ηταν τελικα :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι "παλουκι"...απλα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ τι κανεις (και ΠΩΣ να το κανεις βεβαια...)

 

Αυτο βεβαια ισχυει απλα στα παντα. Τιποτα δεν ειναι δυσκολο' date=' αρκει να ξερεις ΠΩΣ να το κανεις. Το δυσκολο ειναι να μαθεις να το κανεις.[/quote']

βαλε ενα μικροφωνο σε εναν λαμπατο high gain και θα δεις ποσο ευκολο ηταν τελικα :wink:

 

Ωραια, γιατι προλαβαινω και την προθεσμια για τους metallica αφου ψαχνουν για παραγωγο για το επομενο. Τι Bob Rock και μ@λακιες :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι "παλουκι"...απλα πρεπει να ΞΕΡΕΙΣ τι κανεις (και ΠΩΣ να το κανεις βεβαια...)

 

Αυτο βεβαια ισχυει απλα στα παντα. Τιποτα δεν ειναι δυσκολο' date=' αρκει να ξερεις ΠΩΣ να το κανεις. Το δυσκολο ειναι να μαθεις να το κανεις.[/quote']

βαλε ενα μικροφωνο σε εναν λαμπατο high gain και θα δεις ποσο ευκολο ηταν τελικα :wink:

 

Ωραια, γιατι προλαβαινω και την προθεσμια για τους metallica αφου ψαχνουν για παραγωγο για το επομενο. Τι Bob Rock και μ@λακιες :lol:

δυστυχως ο bob rock δεν εφτιαχνε μονο τον ηχο τους...ηταν οι metallica!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε ενα μικροφωνο σε εναν λαμπατο high gain και θα δεις ποσο ευκολο ηταν τελικα :wink:

 

Αν ήταν να *βάζαμε* (απλώς και όπως να 'ναι) *ένα* (οποιοδήποτε) μικρόφωνο σε *έναν* (οποιονδήποτε) *λαμπάτο high gain* (γενικά) ενισχυτή θα ήμασταν όλοι παραγωγοί. :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ηταν να *βαζαμε* ολοι *ενα* (guitar rig) και να *γραφαμε* γαμω τις κιθαρες δεν θα υπηρχαν οι λαμπατοι..

το κανα καλο και εγω???? :D :D 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι. Το Guitar Rig εξομοιώνει τους λαμπάτους και σε καμία περίπτωση δεν ακούγεται το ίδιο με αυτούς. Επίσης αν δεν υπήρχαν οι λαμπάτοι δεν θα υπήρχε η ανάγκη προσομοιωσής τους. :roll: Σου διαφεύγει όμως το εξής:

 

Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιήσουμε το guitar rig ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ τι κάνουμε παρά να βάλουμε αόριστα ΕΝΑ mic σε ΕΝΑ amp, καθώς αυτό μας φέρνει κοντά σε ήχο που δε φτιάχνουμε αν δεν δώσουμε 3 χιλιάρικα (που και πάλι θα έπρεπε να ξέρουμε τι κάνουμε).

 

Δεν ξέρω τι έκανες καλό και τι όχι αλλά η κοινή λογική λέει: "καλύτερα guitar rig από έμπειρο παρά λάμπα από καλαμπόρτζη" (μιλάω γενικά και δεν εννοώ κάποιον από εδώ μέσα συγκεκριμένα, μην έχουμε παρεξηγήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειραζει που δεν εχω ενισχυτη 3000 ευρω αλλα γραφω πολυ καλα με μικροφωνο?(οι περισσοτεροι εδω μεσα)

engl screamer-rode NT1A-audio buddy.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'καλύτερα guitar rig από έμπειρο παρά λάμπα από καλαμπόρτζη"

μια μικρή διόρθωση...

ο καλαμπορτζης χρειάζεται το guitar-rig ενω ο έμπειρος ξέρει πολύ καλά πως να γράψει με λαμπατο.

δεν είναι και πυρηνική φυσική, λίγο πειραματισμό θέλει.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good for you... ¶λλοι γράφουν εξίσου καλά και με τρανζιστοράτους και SM57, άλλοι με guitar rig. Το θέμα δεν είναι "to (guitar) rig or not to rig" η μη αλλά να ξέρεις τι κάνεις. Αν ξέρεις, και με v-amp κάνεις κιθάρες που παλεύονται :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου