Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ωρα για les paul!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε θα σου κάνω μια πρόταση που σίγουρα θα απορρίψεις, έτσι για το γαμώτο

 

Πάρε αυτή την πολύ καλή les paul και όσα σου περισσέψουν αξιοποίησέ τα σε κάτι πιο ουσιαστικό για σένα και την οικογένειά σου

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_standard_honeyburst.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καψει πολλα εγκεφαλικα κυτταρα για να δω τι θα κανω τελικα.

Φυσικα εχω ερευνησει και τις γιαπωνεζες απλα θελω μια που θα δωσω λεφτα να παρω κατι ετοιμο και οχι να κοιταω να το πειραξω ακομα μετα. Το λεω αυτο για τους μαγνητες που φορανε οι γιαπωνεζες δεν με ενθουσιασαν, ενω απο θεμα κατασκευης πετανε!

Μακαρι να μπορεσω να ανεβω αθηνα αν και ειναι δυσκολο, ευχαριστω ομως τον φιλο που προσφερθηκε να βοηθησει!

Αν και πιστευω αν παιξεις με VOS μετα με τι καρδια να παρεις les paul εκτος custom shop??  :'(

Εχει τυχει να παιξω με γιαπωνεζικες les paul και με prs usa αλλα οχι με gibson...

Αυτα τα λεφτα ειναι για την κιθαρα, για τα πιο ουσιαστικα, υπαρχουν αλλα ευτυχως...!

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καψει πολλα εγκεφαλικα κυτταρα για να δω τι θα κανω τελικα.

Φυσικα εχω ερευνησει και τις γιαπωνεζες απλα θελω μια που θα δωσω λεφτα να παρω κατι ετοιμο και οχι να κοιταω να το πειραξω ακομα μετα. Το λεω αυτο για τους μαγνητες που φορανε οι γιαπωνεζες δεν με ενθουσιασαν, ενω απο θεμα κατασκευης πετανε!

Μακαρι να μπορεσω να ανεβω αθηνα αν και ειναι δυσκολο, ευχαριστω ομως τον φιλο που προσφερθηκε να βοηθησει!

Αν και πιστευω αν παιξεις με VOS μετα με τι καρδια να παρεις les paul εκτος custom shop??  :'(

Εχει τυχει να παιξω με γιαπωνεζικες les paul και με prs usa αλλα οχι με gibson...

Αυτα τα λεφτα ειναι για την κιθαρα, για τα πιο ουσιαστικα, υπαρχουν αλλα ευτυχως...!

 

Παρε μια γιαπωνεζα μεταχ με καλους μαγνητες !!

Δε νομιζω να εχεις ακουσει τους στοκ απο ολες (ποιος εχει??)... Ασε που οι καλες Edwards φοραν Duncan Antiquities :P

 

Μιας και φαινεται οτι δε θα την παιξεις την κιθαρα εγω λεω σκεψου αν σε τρωει το να ειναι Gibson η οχι... αν ναι παρε Gibson γιατι μετα η Γιαπωνεζα θα σου αφησει αμφιβολιες ...

 

Αν ειλικρινα δε σε ενδιαφερει πιστευω οτι για αυτα τα χρηματα Japan αξιζει... δεν ειναι οτι δε τις ξερει ουτε η μανα τους για να την πουλησεις 100 ευρω μετα ...αλλαξαν οι εποχες.

Με τοσα χρηματα σαν επιλογη η μεταχειρισμενη MIJ (κατα προτιμηση 80's)....δεν νομιζω οτι παιζεται...σιγα μη την πουλησεις μετα :P

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και πιστευω αν παιξεις με VOS μετα με τι καρδια να παρεις les paul εκτος custom shop??  :'(

Δεν ισχύει,πάντα. Καλη κατασκευή έχουνε οι VOS.Αλλά πολλές φορές κάποιες "υποδεέστερες" κελαηδάνε καλυτερα :)

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις.Δοκίμασε όσες περισσότερες μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μια και θιγεις το θεμα των μαγνητων....τι μαγνητες θες να εχει η lespaul σου? Ρωταω γιατι και η gibson εχει αρκετα μοντελα και δεν ειναι ολα το ιδιο (πχ πρωσοπικα μονο το σετ 496R/498T καλυπτει το γουστο μου. Αντε και οι 57s για λιγοτερο output. Φοραω SD jb/jazz για να παρεις μια εικονα)

Οποτε ειτε γιαπωνεζα ειτε αμερικανα πολυ πιθανο ειναι να αλλαξεις μαγνητες μετα...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ήρθε η ώρα για Les Paul και όχι για Harley Βenton,σκέψου το καλύτερα και πάρε αυτή που σου προτείνει ο gdevelek ή την custom.

'Aλλαξε το nut,την γέφυρα και ίσως τους μαγνήτες...Κόστος περί τα 250 ευρώ μαζί με την τοποθέτηση.

Κάνε κι ένα σωστό set-up και θα έχεις ένα όργανο το οποίο ηχητικά τουλάχιστον δεν θα υστερεί πουθενά συγκριτικά με αυτές που σκέφτεσαι να αγοράσεις.

 

Είναι δύσκολη η μετάβαση σε Les Paul και στο λέω εγώ που το έκανα μετά από shreddοκίθαρα.Το ότι εμείς τα βρήκαμε δεν σημαίνει ότι θα συμβεί και με σένα το ίδιο.

Είναι κρίμα να ξοδέψεις τόσα λεφτά,στην περίπτωση πάντα που δεν προηγηθεί δοκιμή,και ξαφνικά να ανακαλύψεις ότι δεν σου πάει το ρημάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου