Προς το περιεχόμενο

Ηρθε η ωρα για les paul!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά αν αλλάξεις τους στοκ μαγνήτες με τους πιο vintage burstbucker 1,2 η με κανένα σετακι Classic 57, είναι οι καλύτερες standard που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια

 

Θα την ψαξω να δω χαρακτηριστικα κλπ!

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Να στε καλα!  :)

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.thomann.de/gb/gibson_lp_traditional_2014_hb.htm

 

Κοίτα και αυτή !! την πήρε ο αντρας της αδερφής μου. μιλάμε για εργαλείο !!!!! υπεροχη αισθηση και πολύ πολύ ευκολόπαιχτη... καμία σχεση με την BFG που έχω εγώ.

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε ψηνει καμια edwards η καμια tokai? σε αυτα τα λεφτα θα παρεις διαμαντι!

 

Αμα ειναι να δωσει το 1500ρι ... ασε την edwards!! Tokai και πιστευω κ μεταχειρισμενη ακομα καλυτερο value...

Αν και τον βλεπω τον τρωει για Gibson!! ΔΕΚΤΟ !!! :D (αρκει να μας την δειξει μετα!)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές "σκόρπιες" σκέψεις/συμβουλές/προτροπές όπως θες πεστο.

 

Μεταχειρισμένη και μόνο μεταχειρισμένη.Κάνε υπομονή και σίγουρα θα βρεις κάποια στις αγγελίες.

 

Μη τυχόν δώσεις τόσα λεφτά χωρίς να δοκιμάσεις. Δεδομένου οτί είσαι στη Ρόδο, it's easier said than done θα μου πεις. Επίσης δεδομένου ότι οι 9/10 μτχ. κιθάρες που υπάρχουν στις αγγελίες βρίσκονται στην Αθήνα, υποθέτω ότι μπορείς να κανονίσεις να βρεθείς στη Αθήνα και να δοκιμάσεις κάποιες που ενδεχομένως θα σε ενδιαφέρουν.

 

Έχει τύχει να παίξεις/δοκιμάσεις κάποια από αυτές που σε ενδιαφέρουν και γενικότερα με Gibson; Αν όχι, μπορώ να μεσολαβήσω να συναντηθείς με μουσικούς (αν συμφωνήσουν και οι ίδιοι φυσικά) στην Αθήνα που έχουν αγοράσει απο εμένα στο παρελθόν και R8 και R9 και R0 , ώστε να έχεις μία σαφή εικόνα του πως ακούγονται/τι γενικότερη αίσθηση έχουν οι "top of the line" Gibson και να ξέρεις τι θες -περίπου- να ακούσεις από την όποια LP τύχει να δοκιμάσεις.Θα έχεις ένα καλό reference point.

 

Με όλο το σεβασμό προς όσους σου πρότειναν να δώσεις τόσα λεφτά για να αγοράσεις Tokai, Edwards κτλ. , προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να τα έδινα για γιαπωνέζικη κιθάρα. Ας μην ξεχνάμε και τη μεταπώληση γιατί πολύ αμφιβάλλω αν έστω και 1/10 αγοράζει κιθάρα για να την κρατήσει μία ζωή...

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ συμφωνώ με τις σκέψεις του S9F γιατί την έχω πατήσει σε αντίστοιχο ζήτημα.

 

Off topic:

Υπέροχες κιθάρες οι Gibson Les Paul.Τυχεροί και υπομονετικοί όσοι μαζεύετε το budget για να παίξετε με τέτοια έργα τέχνης.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα: Απ΄τη δική μου εμπειρία οι καλύτερες LP ζυγίζουν περίπου 8.70-9.30 lbs. Προς Θεού, αυτό δεν σημαίνει ότι απαραιτήτως όποια ζυγίζει λιγότερο ή περισσότερο δεν μπορεί να είναι μία εξαιρετική LP. Γι΄αυτό πάρε και μία ζυγαριά ακριβείας ή τουλάχιστον βρες κανα ψαρά με κείνες τις ωραίες τις ζυγαριές που έχουν...  ;D

 

Off topic:

Υπέροχες κιθάρες οι Gibson Les Paul.Τυχεροί και υπομονετικοί όσοι μαζεύετε το budget για να παίξετε με τέτοια έργα τέχνης.

 

Άλλοι τις λατρεύουν και άλλοι ούτε ζωγραφιστές δεν θέλουν να τις βλέπουν... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άλλοι τις λατρεύουν και άλλοι ούτε ζωγραφιστές δεν θέλουν να τις βλέπουν... ;D

 

Τα ίδια και κάποιοι άλλη με τις Strats,ή τις Teles,κλπ.Για μένα ο σωστός ο κιθαρίστας πρέπει να έχει μια Strat,μια LP και μια tele.Για όλα τα γούστα! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ο σωστός ο κιθαρίστας πρέπει να έχει μια Strat,μια LP και μια tele.Για όλα τα γούστα! ;D

Ξέχασες την ..... καλύτερη. 8)

 

SG !!!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου