Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για bass multieffect-modeling για μελέτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Με ενδιαφέρει να αγοράσω κατι σε multieffect ή modeling για μπάσο για να παίζω με ακουστικά και να το κουβαλάω σε διακοπές η να παίζω μεσα στο σπίτι περίεργες ώρες , στη βεράντα κλπ .

 

Κατι δλδ σαν τα pod φασόλια η κάτι αντίστοιχο.

Αν έχει και μετρονόμο ακομα καλύτερα και όσο ποιο value for money σε κατηγορία 100-200 ευρω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζοοm G2.1u. Μάλλον μονόδρομος

Usb, κουρδιστήρι, drum machine, έξοδος ακουστικών, τροφοδοτικό, σχετικά compact.

Και ψιλοαξιοπρεπές.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζοοm G2.1u. Μάλλον μονόδρομος

Usb, κουρδιστήρι, drum machine, έξοδος ακουστικών, τροφοδοτικό, σχετικά compact.

Και ψιλοαξιοπρεπές.

 

Thanx audiokostas...υποθέτω οτί εννοείς το Β2.1u μαλλον γιατι το G2 ειναι για guitar.

Ξερείς μήπως και  ποιος φέρνει zoom στην Αθήνα??? εκτος απο ιντερνετομάγαζα του εξωτερικού γιατί είμαι λίγο οριακά με τις διακοπές χρονικά ωστε να παραγγείλω απ έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx audiokostas...υποθέτω οτί εννοείς το Β2.1u μαλλον γιατι το G2 ειναι για guitar.

Ξερείς μήπως και  ποιος φέρνει zoom στην Αθήνα??? εκτος απο ιντερνετομάγαζα του εξωτερικού γιατί είμαι λίγο οριακά με τις διακοπές χρονικά ωστε να παραγγείλω απ έξω.

Εχεις δίκιο, σόρρυ. B και όχι G.

Σχεδόν όλοι στην Αθήνα το χουν. Νακας, Ντορεμι, (και στο γωνιακό μαγαζάκι στη Χ. Τρικούπη στη μέση κοντά Εξάρχεια δεν θυμάμαι τ΄ονομα),,,,,

To χα δει αρκετές φορές.

Ρίξε ένα google.

http://www.google.gr/#q=zoom+b2.1u&hl=el&prmd=ivs&source=lnt&tbs=ctr:countryGR&cr=countryGR&sa=X&ei=0Bo_TO1djag4m93Ixwc&ved=0CAgQpwU&fp=b5834a4f23397a77

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορώ να προτείνω ανεπιφύλακτα τα Zoomάκια, μιας και τα θεωρώ κορυφαίο value for money. Και με USB connectivity και λειτουργία κάρτας ήχου, δεν θα σου λείψει τίποτις.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το Zoomακι. ΠΟΛΥ σημαντικη και η XLR εξοδος που διαθετει.

 

ΑΛΛΑ

 

προσφατα το αντιστοιχο κιθαριστικο πολυεφε αναβαθμιστηκε σε τουτο δω. Δε σημαινει αυτοματα οτι θα συμβει συντομα κατι αντιστοιχο και στην μπασιστικη εκδοχη του, ομως αν γινει αυτο παιζει να χτυπησεις ειτε τη νεα version με λιγα παραπανω λεφτα, ειτε την παλια σε τιμη ξεφτιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Την παραμετροποίηση δεν την βλέπω και πολύ εύκολη αλλά εντάξει, συνήθεια είναι όλα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια ειδα ενα Korg,

που κινησε το ενδιαφερον μου,και ηταν και σε προσφορα!

(πιθανολογω οτι θα υπαρχει ακομα).

 

Μιλαω για την φθηνη κατηγορια (για μελετη δε λεμε?).

 

Αν συγκρινω το κιθαριστικο zoom που ειχα,με το korg που εχω τωρα,

ειναι "η μερα με τη νυχτα" (γνωμες ειναι αυτες ;)),

οποτε πιθανολογω οτι ισχυει και για το μπασο...

:)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα

Thanx για της προτάσεις απαντήσεις σας.

επειδή είμαι σε διακοπές και δεν προλάβα να γράψω περι του τι κατέλιξα  μολις βρηκα ιντερνετ να μαι!!!

Είμουν πολύ κοντά στην αγορά του Zoom αλλα τελικά κατέλιξα στον Roland Bass Cube RX. Εχει πολύ μικρό μέγεθος.  .

Εχει απίστευτο ήχο για το μέγεθός του έχει δύναμη και επισης εχει και ρυθμους και μετρονόμο για jam και tuner και μερικά έφε αν και δεν είμαι πολύ φίλος των εφέ στο bass εκτος του t-wah.

 

αυτες οι πρώτες εντυπώσεις απο την καινουρια μου αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου