Προς το περιεχόμενο

Focusrite scarlet 2i2...δεν μπορω να αλλαξω buffer length..γιατι ?


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα...εχω την εν λόγω καρτα και λειτουργικο win 7 64 ultimate. Το DAW που χειριζομαι ειναι το cubase 6 και εχω το εξης προβλημα. Το buffer size / length μενει στασιμο στα 10 ms. Δεν μπορω να το κατεβασω ( ενω παλιοτερα μπορουσα ). Eχω δοκιμασει να το αλλαξω και μεσα απο το cubase αλλα και απο το ASIO panel της focusrite..χωρις αποτελεσμα  :-[

 

...Μπορειτε να βοηθησετε? 

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το buffer size μετριέται σε samples όχι σε ms. Τα ms που βλέπεις είναι το latency που έχεις.  ;)

Άλλαξες κάτι από τότε που κατέβαινε κι άλλο το latency ή παρέμειναν όλα ίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ναι ουσιαστικα το latency θελώ να κατεβασω..απλα η εφαρμογη της focus τον αναφερει ως buffer length..για αυτο το ανεφερα ετσι και εγω...οχι δεν αλλαξα κατι..

 

..τι να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω. Σε μένα από τα 512 samples και κάτω, δεν πέφτει το latency παραπάνω.

 

Έλεγξε λίγο ποιους drivers έχει επιλεγμένους το Cubase μήπως έγινε κάποια αλλαγή εκεί και δες πάλι τις ρυθμίσεις τους και εάν δεν πετύχεις τίποτα περίμενε και τους πιο έμπειρους να σου απαντήσουν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα η καρτα ειναι του αδερφου μου και χτες την βαλαμε στον υπολογιστη μου και το εκανε. Ο αδερφος λεει οτι στο δικο του αλλαζε. κανε υπομονη μολις μπει θα το δει και θα μας πει αν στο δικο του δουλευει παλι οπως πριν

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου