Προς το περιεχόμενο

Ο διάβολος είναι από την Ελλάδα?


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκλονιστικο ασμα εμπνευσμενο και γεματο νοημα,πραγματικο μνημειο πολιτισμου για τους επομενους αιωνες.

Μετα το Βας Βας ο Παρασκευας βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι ειναι αφτά ρε................................

 

Κύριε ΕυαγγελάτΟ, να μεριμνήσει η πολιτεία.................. 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::)  Πάντως η ιδέα του θεού του 'κακού' δεν είναι ούτε ελληνική ούτε εβραϊκή. Πρέπει να είναι ζωροαστρική-περσική. Τώρα όσον αφορά τον Πάνα, ναι είναι κάτι που ταυτίσανε με την είκονα του σατανά αλλά αυτό ισχύει  και με την τρίαινα του Ποσειδώνα. Πάντως κι η εικόνα που έχουμε  για το Θεό συμπίπτει με αυτή του Δία (όπως και η Παναγία έχει πολλά στοιχεία απο την Αθηνά ως προς το λατρευτικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έκανα το καθήκον μου ως μεγάλος αδελφός.

Άσε ρε τώρα, που σε είχε πιάσει ο πόνος να κάνεις το αδελφικό σου καθήκον. Τίποτα χθεσινούς μας πέρασες; Γούσταρες του κερατά* λέμε!

 

*Ορίστε, ήδη το κομμάτι έχει επηρεάσει τον τρόπο σκέψης μου.

 

 

3. Δεν έχει σχεδόν πουθενά ομοιοκαταληξία. Κι άλλη γροθιά. Αυτή τη φορά στο καλλιτεχνικό/συνθετικό κατεστημένο που δεν τόλμησε ποτέ να τραγουδήσει πρόζα πρέζα.

 

5. Εδώ δε θα αναλύσω, να βρείτε τη σχέση μόνοι σας: Πάνας - Πάνια

Νταξ, τα 4 πρώτα τα 'χα σκεφτεί κι εγώ γιατί είμαι οξυδερκής και γενικά πανέξυπνος (και σου 'κανα και μία σημαντική διόρθωση), αλλά με το 5 με 'στειλες. Μιλάμε είσαι πολύ μπροστά φίλος!    

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη συνταγη. Στιχοι φτιαγμενοι οπως πρεπει για να "ξεσηκωσουν θυελλα αντιδρασεων" και ντορο στα Media. Ετοιμαστειτε για καταιγισμο "αναλυσεων"...

 

Αρχισαμε...

glasses9.gif

Espresso_No_6201_1.png

 

spirto_10.png

 

star.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε, μ' αυτά και μ' αυτά το βίντεο έγινε private και το μήνυμα δεν θα μπορέσει να περάσει στο - διψασμένο για αλήθεια - ευρύ κοινό. Ελπίζω να αισθάνεστε καλά με τον εαυτό σας αντιδραστικές συντηρητούκλες...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαίος ο Καρβέλας με αυτή την σημαντικότατη ιστορική καταγραφή της πραγματικότητας. Ιστορικώς ο ελληνικός πολιτισμός "ανακυρήχθηκε" ώς σατανικός και ειδωλολατρικός από τους εβραίους οι οποίοι επιβάλλοντας την χριστιανική τους αίρεση με δόλιες μεθόδους ψυχολογικής εκμετάλλευσης της απληστίας των ρωμαίων αυτοκρατόρων της εποχής εκείνης.

 

Μέχρι και στις μέρες μας ο χριστιανισμός προσπαθεί να παρουσιάσει τον ελληνικό πολιτισμό και τους Έλληνες Θεούς ώς σατανάδες χρησιμοποιώντας πούστικους και ύπουλους τρόπους όπως π.χ. βιβλία τύπου Λιακόπουλου όπου στα Γιατί και πώς ζούν ανάμεσα μας, παρουσιάζει τους Έλληνες Θεούς ώς νεφελίμ τα οποία βρίσκοταν υπό την υπηρεσία του σατανά και για αυτό οι αρχάγγελοι του χριστιανικού παραμυθιού έκλεισαν τον Δία και τους άλλους Θεούς στα Τάρταρα μέχρι την Β παρουσία του Ιησού όπου θα ξαναβγούνε. Εδώ δεν έγινε ακόμα η Ά παρουσία του Ιησού, πηδήξαμε στην Β.

 

Μπράβο στον Καρβέλα που με αυτό το ιστορικό έργο τέχνης πετάει στα μούτρα του κάθε ανιστόρητου εβραιολάτρη, την πραγματική αλήθεια και το πόσο δικαίωμα ΔΕΝ έχει όποιος πιστεύει και προσκυνάει εβραιοχριστιανικά παραμύθια να αυτοαποκαλείται Έλληνας.

 

Ο Έλληνας αγαπητά μου παιδιά, είναι γιός του Δευκαλίωνα ο οποίος είναι απόγονος έλληνα Θεού, δεν μπορείτε να είστε Έλληνες αν αποκαλείτε παραμύθια την Ελληνική παράδοση και ονομάζετε αλήθεια την εβραική παραμυθολογία η οποία δεν είναι τίποτα άλλο από αντιγραφή Ελληνικών και Αιγυπτιακών θεοτήτων-θεολογουμένων. Όποιος αποκαλεί παραμύθι τον Δία, αποκαλεί παραμύθι τον Έλληνα που είναι απόγονος του Δία άρα λέει ότι δεν υπάρχουν Έλληνες άρα πώς αυτοαποκαλείται Έλληνας; οέο;

 

Το θέμα αυτό πονάει πολλούς και ήδη πολλοί έχουν θυμώσει μαζί μου με αυτά που γράφω, αλλά δεν σκάω για αυτό, προτιμώ πάντα την αλήθεια από τα παραμύθια, μισήστε με αλλά θα τα λέω καθώς έχω καθήκον να τα λέω αφού τα ξέρω, πρέπει να τα πώ, δεν μου ανήκουν, η αληθής γνώση ανήκει στην φύση, αυτήν την οποία αποκαλεί εξίσου σατανική το εβραικό παραμυθολογούμενο έκτροπο.

 

ΕΥΓΕ Καρβέλα, που λές την Αλήθεια και χωρίς ομοιοκαταληξία. Αυτό έλειπε, να πείς μία τέτοια τραγική αλήθεια καταλήγοντας να ομοιάξεις με αυτούς που την θάβουν, γκούχου γκούχου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου