Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ηλεκτρικης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε την μηνυση προς το παρον και χρονο θα χασεις και χρημα και το καταστημα το ξερει οτι ειναι νομικα υποχρεωμενο να σου αντικαταστησει/επισκευασει το οργανο ή διαφορετικα να σου επιστρεψει τα χρηματα σου αλλα και το ποσο μεταφορικων που ενδεχομενως θα πληρωσεις για να επιστρεψεις το ελαττωματικο προιον . Δε νομιζω οτι θα επιλεξει να μπλεξει δικαστικα σε μια εξ'ορισμου χαμενη υποθεση .

 

Το παν ειναι σε πρωτη φαση να αποδειχτει το ελαττωμα στον πωλητη και ολα θα βρουν τον δρομο τους στην συνεχεια . Γι'αυτο επιμενω στο να τους τονισεις το προβλημα ποιο ειναι και ποτε παρουσιαζεται .

 

Οταν μιλησες με το καταστημα και τους ειπες το προβλημα σου τι σου απαντησαν ; Δεν σου εδωσαν καμια επιλογη επιστροφης της κιθαρας και εξακριβωσης του προβληματος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οταν του το ειπα μου ελεγε ιστοριες για αγριους οτι και καλα δεν παιζει να γινεται αυτο που λες και τετοια.με αλλα λογια οτι δεν ξερω τι μου γινεται.αλλα εγω το εχω στα χερια μου οχι αυτος.τσ εχω αλλα 4 κιθαρες china και οταν λεμε china μιλαμε για ενδοχωρα οχι μαλακιες .παρολα αυτα αυτες ειναι τελειες μπροστα στην ''ακριβη'' ltd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τελευταιο σεταπ μου εχει σφιξει την βεργα τερμα τοσο πολυ που καταλαβαινεις το τοξο απο το 3 μεχρι το 9 ταστο.εχει σφιξει τερμα η κιθαρα δεν ειναι δυνατον να παιξεις ετσι πανω απο 5 λεπτα.αυτος στο μαγαζι μου προτεινε να του δωσω την κιθαρα και 500 ευρω και να παρω μια schecter hellraiser καπως ετσι.αξιζει τον κοπο και το money τι λες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος στο μαγαζι μου προτεινε να του δωσω την κιθαρα και 500 ευρω και να παρω μια schecter hellraiser καπως ετσι.αξιζει τον κοπο και το money τι λες???

:o :o

 

Οπότε σου ζητάει να του δώσεις μία κιθάρα που κοστίζει 1000Ε, να σου δώσει μία που κοστίζει επίσης 1000Ε αλλά να του δώσεις κι extra 500Ε για ένα πρόβλημα που προφανώς δεν φταις εσύ ενώ η κιθάρα είναι στην εγγύηση... Σύνελθε φίλε μου  ;D (δεν σε ειρωνεύομαι).

 

Η λύση είναι να τους αφήσεις εκεί την κιθάρα, να επικοινωνήσεις με τον αντιπρόσωπο και να βγάλεις άκρη. Έτσι όπως τα περιγράφεις, λύση δεν θα βρεθεί διαφορετικά. Επικοινώνησε στην τελική κατευθείαν με τον αντιπρόσωπο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα ειναι esp ltd ec1000 asb. την πηρα απο ενα μαγαζι στην αθηνα adagio λεγεται αλλα αυτος την πηρε απο λιολιο θεσ/κη.

 

και παροτι ειναι καινουργια (3 μηνων)

 

 

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις ήδη, αλλά το κατάστημα του Λιόλιου έπιασε φωτιά στις 20 Ιουλίου (για αδιευκρίνιστους -προς το παρόν- λόγους) και το τραγικό ήταν οτί "χάθηκε" και μία ανθρώπινη ψυχή.

 

(Δεν ήμουν ποτέ πελάτης τους, αλλά τον "συγχωρεμένο" τον Κώστα τον είχα γνωρίσει πριν πολλά χρόνια και αν και δεν τον ήξερα σε καμία περίπτωση καλά, από όλους είχα ακούσει τα καλύτερα λόγια.)

 

http://www.protothema.gr/greece/article/494509/thessaloniki-nekros-pateras-duo-paidion-apo-fotia-se-katastima/

 

Εν πάση περιπτώσει, το κτίριο υπέστη εκτεταμένες υλικές ζημιές,αλλά δεν κάηκε ολοσχερώς και πολλά από τα προιόντα που είχαν προφανώς καταστράφηκαν, αλλά ΠΙΘΑΝΟΝ κάποια από αυτά να μην έπαθαν -φαινομενικά- τίποτα και ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ και καλή τη πίστει να μεταπωλήθηκαν σε άλλους προμηθευτές. Τα συμπτώματα που περιγράφεις ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ οφείλονται στην απότομη και υπερβολική αύξηση (στη συγκεκριμένη περίπτωση) της θερμοκρασίας του χώρου στον οποίο ΠΙΘΑΝΟΝ να ήταν αποθηκευμένη η κιθάρα σου.

 

Θέλω να είμαι δίκαιος και "εντάξει" με όλους ανεξαιρέτως και αν οι mods πιστεύουν οτί αδικώ τον οποιονδήποτε, ας διαγράψουν το επίμαχο κομμάτι του post και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα καλα αν κανει και η schecter 1000 euro ακυρο!!!!

οχι ρε φιλε τραγικο με τον θανατο του εργαζομενου.κριμα.

τσ τωρα που το εμαθα καταλαβα την περιεργη μυρωδια της κιθαρας.μυριζει τσικνα ρε φιλε απο την μερα που την πηρα.....πωωωω ξενερωσα τωρα ασχημα .

οχι για το αν επαθε ζημια απο την φωτια αλλα αστο ουτε να το πω δεν θελω.

σας ευχαριστω για τις απαντησεις να στε ολοι καλα αλλα δεν θα ασχοληθω αλλο θα παω να παρω μια καινουργια και τερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η eclipse η χιλιαρα ειναι κατα γενικη ομολογια πολυ καλο οργανο . Αν και δεν εχω παιξει την χιλιαρα εχω παιξει με καποια φτηνοτερη eclipse  η οποια επισης ηταν πολυ καλο οργανο για τα λεφτα της . Συμπτωματικα εχω μια hellraiser εδω και καμια 6αρα χρονια και στο μπρατσο ειδικα εχουνε αρκετη διαφορα με το μπρατσο της σεκτερ να ειναι πιο παχυ , επισης η eclipse  εχει διαφορετικο  scale απο την hellraiser ( 24,75 vs 25,5 ) .

 

Αλλα αυτο που σου προτειναν ειναι απαραδεκτο , μην το δεχτεις για κανεναν λογο .

 

Παντως το να σου "κοστολογει" ενα οργανο που ΔΕΝ παιζει 500 ευρω ειναι καπως υποπτο . Οκ πες του δινεις 500 και παιρνεις την hellraiser , αυτος την eclipse  τι θα την κανει απο την στιγμη που δεν παιζει ;

 

Ξεκινα τα τηλεφωνα απο αυριο πρωι στο μαγαζι πρωτα και βλεπουμε .

 

υ.γ. Νομιζω μετα το ποστ του S9F καπως ξεκαθαριζει το τοπιο του τι συμβαινει με την κιθαρα σου . Τραγικο περιστατικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ειχα ακουσει τα καλυτερα για τις 1000 αρες αν και να σου πω την αληθεια με χαλαει λιγο το στησιμο της για palmute.

οντως η ομολογια του s9f λεει πολλα.οσο για την προσφορα του αλλου δεν προκειται να δεχτω απλα το σκεφτηκα προς στιγμη νομιζοντας οτι η σεκτερ ειναι πιο ακριβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την κιθάρα που έχεις, θα επικαλεστείς DOA (dead on arrival) θα επικοινωνήσεις με την αντιπροσωπία και θα διεκδικήσεις αυτά που δικαιούσαι χωρίς χρονοτριβή. Θα τους αναπτύξεις όλο το στόρυ με το πρόβλημα που αντιλήφθηκες, θα αναφέρεις το ατυχέσταστο συμβάν που αναφέρθηκε νωρίτερα και αμφιβάλω ότι η αντιπροσωπία και το κατάστημα αγοράς θα ρισκάρουν κι άλλο τη φήμη τους....Μη χαριστείς και μην κάνεις βήμα πίσω, είναι λεφτά που δε βλέπουν τόσο συχνά πια για να φέρονται έτσι (και δε θα φερθούν  ;))

 

ρίξε μια ματιά και σ αυτά τα λινκς

http://www.ekatanalotis.gr/category/%CE%B5%CE%B3%CE%B3%CF%85%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/

http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_el.htm

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου