Προς το περιεχόμενο

Οι 100 σπουδαιότεροι κιθαρίστες όλων των εποχών (Rolling Stone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανα καλα φροντιστηριο Αγγλικων εχει η Χαλκιδα ή μονο ουζερι?  ;D ;D

 

 

 

Το "ο Hooker ηταν Great" είναι βλαχοελληνισμός και απλά δεν λέγεται στα αγγλικά.

Το 'great' στην προκειμένη είναι επιθετικός προσδιορισμός και πρέπει να συνοδεύεται από κάποιο ουσιαστικό. Π.χ. "John was a great asshole".  Το να πεις και στα ελληνικά ότι "ο Τζον ήταν καλός", αν δεν υπονοεί από μόνο του π.χ. ότι o Tζon ήταν "καλός άνθρωπος", τότε μοιραία θέλει ουσιαστικό:  "Καλός" τι;  -Κιθαρίστας, είναι η απάντηση.

 

Μαθήματα αγλικών μέσω skype / Χαμηλές χρεώσεις / ευκολίες πληρωμής /bonus: ενημέρωση για άγνωστα εξωτικά είδη μουσικής -εκτός των Deep Purple / pm me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ενημέρωση για άγνωστα εξωτικά είδη μουσικής εκτός των Deep Purple

 

Κατσε γιατι θα με τρελλανεις......ΥΠΑΡΧΕΙ και ΑΛΛΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ που παιζει μουσικη ΕΚΤΟΣ απο τους  THE GREAT   Deep Purple?  :o :o :o :o  ;D ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να συμπληρώσω.

 

"A list with great artists as long as they produced their work through music played mainly with electric or otherwise guitar. Because you can have artistic work which is not music by using a guitar, e.g. a sculpture of a guitar, or a recording of noises produced when you hit a guitar with a hammer, these kind of artists are excluded. Attention: Do not, I repeat do not include personal preferences. Technical competence is to be taken into consideration but ever so slightly because otherwise the list will be infested with jaw dropping-face melting-10000 per minute notes-posers which, let's face it, they're not playing music. Ah, yeah, also Deep Purple rules"

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε γιατι θα με τρελλανεις......ΥΠΑΡΧΕΙ και ΑΛΛΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ που παιζει μουσικη ΕΚΤΟΣ απο τους  THE GREAT   Deep Purple?  :o :o :o :o  ;D ;D ;D ;D

 

Φυσικά.

Υπήρξαν και οι  Paice, Ashton & Lord,

 

Και πιο παλιά οι Artwoods.

 

::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, θέλω να παίξω κι εγώ.

Πρός συντάκτες της λίστας: Πού είναι ο Chuck Schuldiner ρε καθίκια, που είναι; Δεν σας φτάνει που ο άνθρωπος έπαιζε απίστευτα δύσκολα πράγματα και υπήρξε ιδρυτικό μέλος των καλλιτεχνών που ξεκίνησαν το ιδίωμα του death metal και που το σύνολο της metal κοινότητας πίνει νερό στο όνομά του; Δες σας φτάνει ρε αχάριστοι. Άσχετοι, εε άσχετοι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, θέλω να παίξω κι εγώ.

Πρός συντάκτες της λίστας: Πού είναι ο Chuck Schuldiner ρε καθίκια, που είναι; Δεν σας φτάνει που ο άνθρωπος έπαιζε απίστευτα δύσκολα πράγματα και υπήρξε ιδρυτικό μέλος των καλλιτεχνών που ξεκίνησαν το ιδίωμα του death metal και που το σύνολο της metal κοινότητας πίνει νερό στο όνομά του; Δες σας φτάνει ρε αχάριστοι. Άσχετοι, εε άσχετοι.

 

Steven Seagal. Είναι κραυγαλέα η απουσία του από τη λίστα.

 

nag5y7oct9ogsujptane.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steven Seagal. Είναι κραυγαλέα η απουσία του από τη λίστα.

 

Εγώ δεν αστειεύομαι, ο Chuck Schuldiner ήταν όντως ένας απ' τους μεγαλύτερους heavy metal κιθαρίστες ever και εξαιρετικά επιδραστικός. Παρόλ' αυτά δεν τον αναφέρω ως κριτική για την λίστα ακριβώς για να δείξω πως αν το πάμε έτσι δεν υπάρχει τέλος, όχι σε μια λίστα με τους 100, ούτε με 10000 δεν θα βολευόμασταν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Theoctapus,  το "Αλλο ο Hooker ηταν Great" και αλλο το "ο Hooker ηταν Great guitarist" ειναι ενα παραδειγμα για να καταλαβει και ο τελευταιος Tamtam εδω μεσα οτι ο Hooker ΔΕΝ κολλαει σε μια λιστα με τιτλο "100 Greatest Guitarists", γιατι απλα ΔΕΝ ηταν ενας απο αυτους. Το τι σημαινει βεβαια great guitarist ειναι ακομα μυστηριο για τους ειδημονες του ΝΟΙΖ. Εξου και οι αναφορες του SF στην Joni Mitchell και αλλα κουφα που διαβασαμε σε αλλες σελιδες.

 

- Great guitarist o Hooker?

Ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις.

- Great guitarist o John Lennon? ???

Ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις.

- Great guitarist η Joni Mitchell?

Ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις.

Και παει λεγοντας...yawn.gif

 

Tamtam, εισαι...great περιπτωση. Στο εχω ξαναπει ε?.... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα μεταξη great και great guitarist. Η τεχνικη δεν παιζει ρολο, απλα η great μουσικη, ο Edge ειναι τρανο παραδειγμα.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steven Seagal. Είναι κραυγαλέα η απουσία του από τη λίστα.

Άσε ρε.

Εδώ λείπει αυτός ο θρύλος που "έσκισε" τους Βάηδες λέμε.

 

 

U1g1bjdRQURMcjQx_o_crossroads-1986-guitar-duel-final-scene-high-quality.jpg

 

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα μεταξη great και great guitarist.

I know i 'm great, but i still haven't found what i 'm great at. ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου