Προς το περιεχόμενο

No woman no cry - ταπεινο κοβερ


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητή κουφή λεοπάρδαλη,

 

Κοίταξε να δεις. Αν είχες φωνάρα πίστεψέ με θα το είχες καταλάβει μέχρι τώρα και εσύ και οι τριγύρω σου. Το θέμα δεν είναι να είσαι φωνάρα.  Το θέμα είναι να ανακαλύψεις μέχρι που σε παίρνει και να το προωθήσεις αναλόγως. Ξεκίνα μαθήματα (χωρίς να εκτίθεσαι!!). Με το δάσκαλο θα ανακαλύψεις την έκταση της φωνής σου και θα μάθεις να "πατάς" σωστά σε νότες και χρόνο.  Μια "δουλεμένη" μέτρια φωνή κάνει σίγουρα πιο καλή δουλειά από μια απαίδευτη φωνάρα.

 

Συμφωνώ, αν μη τι άλλο κερδίζεις και χρόνο με τα μαθήματα. Η κριτική σου για το αμέσως πιο πάνω απόσπασμα ποια είναι? Η αυτοκριτική μου είναι πως πατάω καλύτερα στον χρόνο απ'οτι άλλες φορές αλλά πρέπει να φτιάξω τα φάλτσα σημεία και να γίνω πιο "χρωματιστός", δηλαδή ο Robbie Williams το λέει πιο ελεύθερα, άνετα και εν τέλη "χρωματιστά".

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν είμαι τραγουδιστής, απλά έχω πάθος να βελτιωθώ και κάποτε να μπορέσω να πω πως είμαι.

Αυτό φίλε Vartani το ακούς καλύτερο ή χειρότερο απ'την εν λόγω κοπελιά? Και εδώ ενα σχόλιο μιας άγνωστης στο internet, και όχι φίλης μου που να είναι με το μέρος μου.

 

για τραγουδιστής δε ξέρω, αλλά παίζει να καλοπαντρευτείς άμα συνεχίσεις έτσι.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο το θέμα πάει ως εξής:

 

2-3 σελίδες προσπάθεια να πεισθείς μέσω λογικών επιχειρημάτων και 2-3 σελίδες προσπάθεια να πεισθείς μέσω «αστείων» και άλλων «πλαγίων» αναφορών (καζούρα).

 

Δεν ξέρω για εσάς, εγώ ανοίγω πρώτο αυτό το thread όταν έχει νέα μηνύματα  ;D ;D ;D

 

Πάντως έχει πολλές και καλές συμβουλές να πάρεις από εδώ αν το δεις αλλιώς και δεν ποστάρεις κάθε φορά που ακούς μια άσχημη κριτική ένα «διθυραμβικό»  σχόλιο από social media, που οι πιο πολλοί ξέρουμε ότι δεν έχουν και μεγάλη αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις πολλη δουλεια.

Αν δεν μπορεις να ακουσεις  που το χανεις, εχεις θεμα.

Δουλεψε το και εδώ ειμαστε.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου