Προς το περιεχόμενο

No woman no cry - ταπεινο κοβερ


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μίλησα για σπουδαία ποιότητα αλλά ακουω στο τελευταίο μια άλφα μουσικότητα, που το Fear of the dark παραπάνω δεν έχει, αυτό είναι ολο.

 

Λάθος αυτο.

Θα λες σπουδαία ποιότητα, υψηλού τραγουδιστικού επιπέδου έχω και συνεχώς βελτιώνομαι.

Μην το χαλάς γιατί θα καταλάβουν πως είσαι άφωνος. χαχαχαχαχαχαχχααχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλλη μια ισοπέδωση, άφωνος. Υπάρχουν διάφορα επίπεδα πιστεύω. Όπως εκεί που δεν υπάρχει σωτηρία, ο τύπος του Fear of the Dark, και εκεί που υπάρχει. Επειδή έχω δεχτεί θετικά σχόλια σε σημεία, ακόμα και απ'αυτο το δύσκολο, και καλά κάνετε, site και από άλλα, πιστεύω έχω σωτηρία. Το τελικό μυστικό για να γίνεις καλός τραγουδιστής το έχω καταλάβει ήδη, να αισθάνεσαι τους στίχους. Αλλά φυσικά προϋποθέτει υπόβαθρο εμπειρίας.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια ισοπέδωση, άφωνος. Υπάρχουν διάφορα επίπεδα πιστεύω. Όπως εκεί που δεν υπάρχει σωτηρία, ο τύπος του Fear of the Dark, και εκεί που υπάρχει. Επειδή έχω δεχτεί θετικά σχόλια σε σημεία, ακόμα και απ'αυτο το δύσκολο, και καλά κάνετε, site και από άλλα, πιστεύω έχω σωτηρία. Το τελικό μυστικό για να γίνεις καλός τραγουδιστής το έχω καταλάβει ήδη, να αισθάνεσαι τους στίχους. Αλλά φυσικά προϋποθέτει υπόβαθρο εμπειρίας.

 

Είσαι άφωνος, κατω από τη βαση, αλλα παιζεις καλη κιθάρα.

Τέλος χαχαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο επιλογές λοιπόν Κώστα. Ή να σε ακούσω και να μην πάω σε φωνητικά μαθήματα και να τα παρατησω, ή να θυμηθώ που σε μια μεγάλη παρέα στην παραλία ξεκίνησα να λέω ένα τραγουδι με την κιθάρα και πετάχτηκε ένας άγνωστος "σκάστε όλοι, έχει ωραία φωνή". Αύριο παρουσιάζομαι ωδείο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο επιλογές λοιπόν Κώστα. Ή να σε ακούσω και να μην πάω σε φωνητικά μαθήματα και να τα παρατησω, ή να θυμηθώ που σε μια μεγάλη παρέα στην παραλία ξεκίνησα να λέω ένα τραγουδι με την κιθάρα και πετάχτηκε ένας άγνωστος "σκάστε όλοι, έχει ωραία φωνή". Αύριο παρουσιάζομαι ωδείο.

 

Φίλε μου, όπως τη βρίσκεις.

Αμα θες να κανεις μαθηματα για την πάρτη σου, κάντα.

Δεν είναι κακό.

Εσύ ξέρεις καλύτερα τι είναι το καλύτερο για εσένα.

Εδώ γνώμες παίρνεις.

Μη ζεις όμως με/για τις γνώμες των άλλων.

Κυνήγα το όνειρό σου.

Αυτό μετράει στην τελική.

Μια ζωή ζούμε.

Παραλίγο να ισοφάριζα.

Έπαιζα pro με εναν φουστη  online και έχασα 1-0.

Τσαντίστηκα.

Πάω για ύπνο.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσιιιι, όχι στο Fifa, ναι στο Pro, απείρως πιο απολαυστικό! Του '19 έπαιζες?

 

Και περί μουσικής, αν ο καλλιτέχνης είναι το "1" και το κοινό το "2" τότε η Χρυσή τομή είναι το "1,618" , λίγο πιο κοντά στο "2"..  ;)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καποια χρονια, στα νιατα μου,  ??? επαιζα σε ενα σκυλαδικο.

Μια μερα ηρθε στις προβες μια κοπελια με την φιλη της για να την ακουσουμε.

Τραγουδησε ( ας πουμε)  και ολη η ορχηστα δακρυσε. Σκουπισαμε τα αιματα απο τα διαλυμενα αυτια μας και της ειπαμε οτι δεν .....κανει.

Η φιλη της μας επιτεθηκε με φωνες λεγοντας οτι ειναι φωναρα,  το ιδιο ωρυοτανε και εκεινη.

Κατι μου θυμιζει ;D

 

 

 

Καλη συνεχεια.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητή κουφή λεοπάρδαλη,

 

Κοίταξε να δεις. Αν είχες φωνάρα πίστεψέ με θα το είχες καταλάβει μέχρι τώρα και εσύ και οι τριγύρω σου. Το θέμα δεν είναι να είσαι φωνάρα.  Το θέμα είναι να ανακαλύψεις μέχρι που σε παίρνει και να το προωθήσεις αναλόγως. Ξεκίνα μαθήματα (χωρίς να εκτίθεσαι!!). Με το δάσκαλο θα ανακαλύψεις την έκταση της φωνής σου και θα μάθεις να "πατάς" σωστά σε νότες και χρόνο.  Μια "δουλεμένη" μέτρια φωνή κάνει σίγουρα πιο καλή δουλειά από μια απαίδευτη φωνάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καποια χρονια, στα νιατα μου,  ??? επαιζα σε ενα σκυλαδικο.

Μια μερα ηρθε στις προβες μια κοπελια με την φιλη της για να την ακουσουμε.

Τραγουδησε ( ας πουμε)  και ολη η ορχηστα δακρυσε. Σκουπισαμε τα αιματα απο τα διαλυμενα αυτια μας και της ειπαμε οτι δεν .....κανει.

Η φιλη της μας επιτεθηκε με φωνες λεγοντας οτι ειναι φωναρα,  το ιδιο ωρυοτανε και εκεινη.

Κατι μου θυμιζει ;D

 

 

 

Καλη συνεχεια.

 

Δεν είμαι τραγουδιστής, απλά έχω πάθος να βελτιωθώ και κάποτε να μπορέσω να πω πως είμαι.

Αυτό φίλε Vartani το ακούς καλύτερο ή χειρότερο απ'την εν λόγω κοπελιά? Και εδώ ενα σχόλιο μιας άγνωστης στο internet, και όχι φίλης μου που να είναι με το μέρος μου.

Screenshot_20180924-125538.thumb.png.d39d459bff0b1207cf27062aed5f51a7.png

received_1846676378744659_1.mp3

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου