Προς το περιεχόμενο

No woman no cry - ταπεινο κοβερ


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πάω σε δάσκαλο yameth. Το θέμα του περισσότερο τραγουδιστά και λιγότερο ομιλητικά λες να λύνεται με φωναχτή φωνή μια οκτάβα πιο ψηλά;

 

ΥΓ: Ο ξάδερφος βιαζόταν και πήγα τραγούδησα στο δωμάτιο του στο άκυρο. Μετά μου είπε μπραβο, όχι πως το είπα σπουδαία αλλά καλύτερα από ότι θα μπορούσε αυτός.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Θα πάω σε δάσκαλο yameth. Το θέμα του περισσότερο τραγουδιστά και λιγότερο ομιλητικά λες να λύνεται με φωναχτή φωνή μια οκτάβα πιο ψηλά;

Ξεκίνα απο αυτό. Αν δεν γίνεται, άλλαξε τόνο στο κομμάτι.

 

Υ.Γ. Δεν είμαι ειδικός.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε, μου είσαι πολύ συμπαθής φυσιογνωμικά, γι αυτό θα πώ μια γνώμη απλά σύμφωνα με αυτά που ξέρω από μουσική και όσο έχω ασχοληθεί με τραγουδιστές/τραγουδίστριες και ........ ως τραγουδιστής για πλάκα.

 

όλοι και όλες έχουμε ένα μουσικό εύρος στη φωνή από τη φύση μας.

Επειδή προφανώς είσαι βαρύτονος και αν και δεν τραγουδάς τόσο, μου δείχνεις πως αντιλαμβάνεσαι τις νότες, δηλαδή ακούς καλά, για να εξασκηθείς θα πρέπει να επιλέξεις αντίστοιχα κομμάτια ελληνικού και ξένου ρεπερτορίου, που τα τραγουδούν βαρύτονοι στους αντίστοιχους original τονους. Μπορεί να μην σου αρέσουν τόσο, αλλά θα τα ακούσεις, θα τα μάθεις, θα γράψεις το αποτέλεσμα σου κλπ κλπ.

 

Το καλύτερο είναι να πάς σε κάποιον δάσκαλο να σε καθοδηγήσει, ή κάποιον που ξέρει να σε παρακολουθεί αν δεν θελεις να δαπανήσεις χρήματα.

 

Με αυτά τα κομμάτια που επιλέγεις, αφ ενος μεν αν ρίχνεις μια και οκτάβα για να τα πείς απο τον αυθεντικό τους τόνο, θα έχεις τέτοια αποτελέσματα, ακόμα και αν δεν τα "απαγγέλεις" και καταφέρεις να τα ¨τραγουδίσεις" θα έχεις ενα ψόφιο και πλήρως αδιάφορο αποτέλεσμα.

 

Ενώ αν επιλέξεις κατάλληλα για τη φωνή σου, αλλά και για το επίπεδό σου, κομματια και εξασκηθείς, ακόμα και μόνος σου πιστεύω θα καταφέρεις καλύτερα πράγματα.

 

first learn stand, then learn flying που έλεγε και ο Μιγιάγκι στον Ντάνιελ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχ ο Μιγιαγκι!! Και κάτι άλλο, "first Learn, then remove the "L".

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχ ο Μιγιαγκι!! Και κάτι άλλο, "first Learn, then remove the "L".

 

ακριβώς αυτό.  earn your learning by trying the right way.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχητικό tweet, πατάω καθόλου καλά; Θα το πω και όλο, όπως λες Κώστα, τραγούδια που να μου ταιριάζουν παραπάνω.

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολους τους Rea με την σειρα ναι χαχαχα!!

 

Μετραει πολυ και αυτος, μου αρεσει ειδικα το Driving home for Christmas. Αν ειναι θα το πω αυτες τις μερες γιατι οδηγαω ποδηλατο και το αισθημα ειναι Βλαδιβοστοκ!!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου