Προς το περιεχόμενο

Solar guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε fusiongtr,εγώ το ξεκίνησα.Ξαφνικά όμως τώρα το βλεπω σαν προεκταση από ενα παλιό θεμα του black crow που αλλαχτηκε απλως ο τίτλος.Ας μας πει κάποιος moderator τι γίνεται να μάθουμε και εμείς γιατί αυτά είναι περίεργα πράγματα.Δεν θα επρεπε να ενημερωθώ πρωτα κανονικά για την αλλαγή ;

ρωτησαν εμενα κ τους ειπα να τα συγχωνευσουν!!! O0

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτησαν εμενα κ τους ειπα να τα συγχωνευσουν!!! O0

Πως γίνεται αυτο;Αφού μονο οι διαχειριστές δεν έχουν αυτη την ιδιοτητα ;Ο black crow μετα απο εμενα δεν το ανεβασε ;Γιατι αυτο το σημείο πρέπει να το εχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά όμως τώρα το βλεπω σαν προεκταση από ενα παλιό θεμα του black crow που αλλαχτηκε απλως ο τίτλος.

Ο black crow μετα απο εμενα δεν το ανεβασε ;

Αν έχεις δίκιο και στα δύο αυτά που έγραψες, κάνε μου μια χάρη.

Γράψε τα νούμερα του Τζόκερ που μας έρχεται να πάω να τα παίξω.

 

Τα έλεγε ο Αϊστάνης ότι ο χρόνος είναι ελαστικός, αλλά εδώ έχουμε και την απόδειξη της θεωρίας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον έφηβο που έφτιαξε μια χρονομηχανή και πήγε σε ένα μπαρ:

 

- Βάλε μου ένα ουίσκυ.

- Δεν σερβίρουμε ανήλικους.

- Τα ίδια μου έλεγες κι αύριο!

 

Όσο για τον Αηστάνη = Santa Sheepfold?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα ίδια μου έλεγες κι αύριο!

 

Αυτό ακριβώς; κάνουν οι 4 χρονών ανηψιές μου.

 

"Σλάτο ... πήγαμε στην πολική χαλά (παιδική χαρά).

Α ωραία, πότε πήγατε?

Μμμμ, αύλιο."

 

;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο βγηκε και το test video του Stel Andre.Τα συμπεράσματα δικά σας.Για μένα σε αυτά τα χρήματα είναι φοβερό όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καθόμουν και χάζευα το site της Solar, οκ δεν είναι άσχημες αλλά είναι τόσο τυπικά superstrat που δεν έχουν και ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Δηλαδή και συγκριτικά με τις Washburn νομίζω ότι προτιμώ τις Washburn (παλιά είχα βάλει στο μάτι τις Parallaxe) και να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω τι μερίδιο της αγοράς μπορεί να διεκδικεί ο Ola. Περισσότερο πιστεύω ότι προωθούνται λόγω του Ola και των κονέ που έχει παρά της αναμφίβολα καλής ποιότητας τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ στο site τους και φαίνεται έχουν μικρή παραγωγή αφού μερικά μοντέλα γράφανε "sold out". Μου φαίνονται σαν κιθάρες για να εντυπωσιάσουμε τους άλλους άντρες κιθαρίστες, οι γυναίκες στο κοινό θα προτιμήσουν κάτι με λιγότερες αιχμές και περισσότερες καμπύλες.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Δοκίμασα πρόσφατα εδώ στο ΗΒ μια A2.6 ολόιδια με αυτή που έχει ο Stel. Φανταστική κιθάρα! Το μόνο έξτρα που θα ήθελα να έχει είναι locking tuners. Για rock/metal είναι ταμάμ, αλλά πιστεύω πως ο έμπειρος παίχτης μπορεί να βγάλει κι άλλους ήχους (όπως έδειξε ο Stel στο demo του). Ο λαιμός είναι C shape. Ο Ola και όσοι τις έχουν τον παρομοιάζουν με Ibanez Wizard, αλλά λίγο πιο παχύ. Προσωπικά μου φέρνει πιο κοντά στο U shape των ESP/LTD.

 

Ψήνομαι να δώσω την PRS SE Torero (βαρέθηκα να ασχολούμαι με το Floyd συν ότι έχω και μια Ibanez RG με αντίστοιχη γέφυρα) και να πάρω αυτήν ή τη Charvel Pro-Mod DK24 HH (οργανάρα κι αυτή).

Επεξεργασμένο από grinder

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, grinder είπε

Δοκίμασα πρόσφατα εδώ στο ΗΒ μια A2.6 ολόιδια με αυτή που έχει ο Stel. Φανταστική κιθάρα! Το μόνο έξτρα που θα ήθελα να έχει είναι locking tuners.

 

Ψήνομαι να δώσω την PRS SE Torero (βαρέθηκα να ασχολούμαι με το Floyd συν ότι έχω και μια Ibanez RG με αντίστοιχη γέφυρα) και να πάρω αυτήν ή τη Charvel Pro-Mod DK24 HH (οργανάρα κι αυτή).

Μπορείς να τα περάσεις τα locking tuners ή να κάνεις locking κόμπο.Πήγαινε στη solar καλύτερα δεν είναι τυχαίο που τις έχει βολευτεί ο Stel που δεν άλλαζε τις musicman με τίποτα.

Επεξεργασμένο από mikeguitar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου