Προς το περιεχόμενο

Korg volca beats volume


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απεχτησα προσφατα το volca beats και παρατηρω χαμηλη ενταση .Στο internet διαβαζω οτι παρατηρειται γενικα αυτο το φαινομενο και διαφοροι αναφερουν οτι ειναι θεμα συνδεσης .Εχει καποιο παρατηρησει το ιδιο φαινομενο;Εχει βρει καποιος λυση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα υπάρχει όντως, δεν είναι θέμα σύνδεσης. Μόνη λύση, η αύξηση του gain στον μείκτη σου. Άλλος ένας λόγος που χρειάζεσαι μείκτη, όπως σου υπέδειξαν και στο άλλο νήμα όπου συμμετέχεις.

 

Φιλικά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα υπάρχει όντως, δεν είναι θέμα σύνδεσης. Μόνη λύση, η αύξηση του gain στον μείκτη σου. Άλλος ένας λόγος που χρειάζεσαι μείκτη, όπως σου υπέδειξαν και στο άλλο νήμα όπου συμμετέχεις.

 

Φιλικά.

ο μεικτης θα μπει στο παιχνιδι .ωστοσο η λυση αυξησης του gain εχει σαν αποτελεσμα παραμορφωση στον ηχο οπως περιγραφουν στα διαφορα αρθρα του εξωτερικου .

πχ βρηκα αυτα :

1)

2)

ηθελα να δω αν καποιος τα εχει δοκιμασει πριν αρχισω να αγοραζω καλωδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μεικτης θα μπει στο παιχνιδι .ωστοσο η λυση αυξησης του gain εχει σαν αποτελεσμα παραμορφωση στον ηχο οπως περιγραφουν στα διαφορα αρθρα του εξωτερικου .

πχ βρηκα αυτα :

1)

2)

ηθελα να δω αν καποιος τα εχει δοκιμασει πριν αρχισω να αγοραζω καλωδια

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα παραμόρφωσης του ήχου, με ορθολογική χρήση της αύξησης του gain. Είναι κάτι πολύ συνηθισμένο, σε διάφορες περιπτώσεις οργάνων, δεν ισχύει μόνο για το Beats. Επίσης, καθώς ξέρω ότι πολλοί γράφουν διάφορα, ίσως χρειάζεται να σου διευκρινήσω ότι το όργανο το έχω μπροστά μου, όχι σε φωτογραφία.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να θες να πάρεις καλώδια για απ ευθείας σύνδεση για να πάρεις μεγαλύτερη ένταση.

Όλα γίνονται με σωστή χρήση του μίκτη.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου