Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός συγκροτήματος


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, τι πιστεύετε πως είναι ο ιδανικός εξοπλισμός για ένα συγκρότημα; Επίσης άμα θέλετε πείτε μας τι εξοπλισμό χρησιμοποιείτε ΕΣΕΙΣ στο συγκρότημά σας.

 

*Επειδή είμαι καινούργιος, άμα έχω ποστάρει το θέμα σε λάθος channel να μου το πείτε να το ποστάρω αλλού. Ευχαριστώ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δύο ενισχυτές κιθάρες, λαμπάτους κατά προτίμηση από 50W, έναν ενισχυτή μπάσου, ένα σετ ντραμς, μια μικρή κονσόλα, ένα αυτοενισχυόμενο ηχείο, μία φέτα με εφφέ για τη φωνή και δύο μικρόφωνα με βάσεις. Φτιάχνεις και πέντε έξι πάνελ με πετροβάμβακα, επενδεδυμένα με ύφασμα, και με αυτά μπορείς να κάνεις μια πρόβα σε δικό σου χώρο χωρίς να τα βάζεις όλα στο τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα την μπαντα (οργανα, φωνες), το ειδος μουσικης, το που θα κανει προβες, το επιπεδο των μουσικων, τους στοχους της και φυσικα το μπατζετ.

Δεν εχεις δωσει καμια πληροφορια επ'αυτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Όργανα: 2 κιθάρες(ηλεκτρικές), 1 μπάσο

  Επίπεδο μελών: 2 beginner και ένα beginner προς Intermediate.

  Budget: Απλώς θέλουμε γενικές συμβουλές π.χ. Χρειάζεστε έναν ενισχυτή και μία κάρτα ήχου.

Είδος μουσικής: Rockabilly, Blues, Classic Rock

 

*Να σημειώσω επίσης πως από εξοπλισμό ηχογράφησης  είμαστε οκ. Αυτό κυρίως που θέλουμε είναι προβαδιακός εξοπλισμός. Και τελευταίο, θέλουμε όσο πιο minimal εξοπλισμό γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι ερωτηση ειναι αυτή....

Στην εποχή μας οτι ειχε ο καθενας ή μπορουσε να δανειστει...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνεις και πέντε έξι πάνελ με πετροβάμβακα, επενδεδυμένα με ύφασμα, και με αυτά μπορείς να κάνεις μια πρόβα σε δικό σου χώρο χωρίς να τα βάζεις όλα στο τέρμα.

 

Μπορω να εχω μια μικροαναλυση...?

Με ενδιαφερει αμεσα!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Όργανα: 2 κιθάρες(ηλεκτρικές), 1 μπάσο

  Επίπεδο μελών: 2 beginner και ένα beginner προς Intermediate.

  Budget: Απλώς θέλουμε γενικές συμβουλές π.χ. Χρειάζεστε έναν ενισχυτή και μία κάρτα ήχου.

Είδος μουσικής: Rockabilly, Blues, Classic Rock

 

*Να σημειώσω επίσης πως από εξοπλισμό ηχογράφησης  είμαστε οκ. Αυτό κυρίως που θέλουμε είναι προβαδιακός εξοπλισμός. Και τελευταίο, θέλουμε όσο πιο minimal εξοπλισμό γίνεται.

 

Προβαδιακος εξοπλισμος που θα χρησιμοποιησετε αργοτερα και σε live? Διοτι εαν τον θελετε μονο για προβες, δεν βλεπω τον λογο για 50αρηδες λαμπατους κλπ. Και εαν δεν πατε σε εξοπλισμο για live, εχετε μεγαλυτερα περιθωρια για μινιμαλ εξοπλισμο.

 

Σαν μινιμουμ εξοπλισμο για προβες, περα απο τους ενισχυτες και τα οργανα, χρειαζεσαι εναν μεικτη, 1 ηχειο αυτοενισχυομενο, και μικροφωνα. Αυτα τουλαχιστον χρημιμοποιω εγω και δεν μου λειπει κατι (για προβες παντα).

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου