Προς το περιεχόμενο

Αναλογιο και δυνατος αερας....τι κανουμε ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

είναι καθαρά θέμα βάσης.

Ασε που τα ταμπλετ καθιερώνονται γενικότερα καθώς χρησιμοποιούνται για έλεγχο vst ή σύνθι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν δεν χρειάζεται ειδική βάση για το tablet χωράει σε απλό αναλόγιο βαρέως όμως τύπου όχι αυτά που είναι για φιλαρμονικές, υπάρχει όμως και ειδική βάση για πλήκτρα και μπορεί να πάρει ρεύμα από το usb του οργάνου (αν μιλάμε για synth) αν και δεν συνιστάται...

 

για να πάρει αέρας το tablet πρέπει να κανει 12 μποφώρ ;D

 

υπάρχουν χίλιες 2 εφαρμογές για στίχους,παρτιτούρα, ακόρντα, συγχορδίες, τρανσπόρτα, πασιέντζα, ναρκαλιευτή μέχρι και tekken κτλ

 

γλυτώνεις τα φωτάκια, μανταλάκια κτλ χώρια τις μπαταρίες ή μπαλαντέζα για φως αναλογίου....

πλήρες φορτισμένο βγάζει άνετα 4,5-5 ώρες στη χειρότερη

 

29 μαέστροι συνιστούν τάμπλετ δοκίμασε τάμπλετ και θα δεις! αυτοί ξέρουν!

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μην αντεξει 5 ωρες τοτε ολοι θα ειναι ντιρλα οποτε μπορεις να παιζεις πρασινα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα μπαταρίας με tablet σε live?

Πόσο παραπάνω απο 3 ώρες έπαιξες;

Αυτό που χρησιμοποιώ εγω είναι πενταετίας LG και η μπαταρία του κρατάει πάνω απο 48 ώρες.

Καλό είναι να συζητάμε εμπειρίες και όχι υποθέσεις.

Η μπαταρία στο lg κρατάει πάνω από 48 ώρες σε αδράνεια.Όταν διαβάζεις τις παρτιτούρες,δεν πεφτει πιο γρήγορα ;Εμένα από την εμπειρία μου to tablet,με γεματη μπαταρια θα βγάλει κανά 5ωρο το πολυ. Στα πανηγύρια που οι μουσικοί παίζουν μεχρι τα ξημερώματα ευτυχώς που τα θυμούνται απ'εξω αυτά που παίζουν.Εγώ θα συμφωνήσω με τον Ζαμπέτα.Γενικά το powerbank το ανέφερα για να ελαχιστοποιηθούν οι πιθανότητες να τελειώσει η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η μπαταρία στο lg κρατάει πάνω από 48 ώρες σε αδράνεια.Όταν διαβάζεις τις παρτιτούρες,δεν πεφτει πιο γρήγορα ;Εμένα από την εμπειρία μου to tablet,με γεματη μπαταρια θα βγάλει κανά 5ωρο το πολυ. Στα πανηγύρια που οι μουσικοί παίζουν μεχρι τα ξημερώματα ευτυχώς που τα θυμούνται απ'εξω αυτά που παίζουν.Εγώ θα συμφωνήσω με τον Ζαμπέτα.Γενικά το powerbank το ανέφερα για να ελαχιστοποιηθούν οι πιθανότητες να τελειώσει η μπαταρία.

Αγαπητέ μου φίλε θα σε παρακαλέσω να μην μιλάς υποθετικά. Δεν αναπτύσσει θετικά την συζήτηση.

Οι ανθρωποι που μίλησαν παραπάνω είναι έμπειροι μουσικοί και αυτές είναι οι λύσεις που προτείνει ο καθένας τους, γιατί έτσι δουλεύουν.  Οπως βλέπεις δεν έκρινε κανείς τον προηγούμενο κι ας έχει άλλη πρόταση.

Οταν θα βγεις να παίξεις κι εσύ, κανε το όπως νομίζεις και άσε τους υπόλοιπους που ήδη δουλεύουν, να βολεύεται ο καθένας με τον τρόπο του. Μην ανησυχείς τα καταφέρνουν ήδη.

 

Υ.Γ. Οχι η μπαταρία μου δεν πέφτει όπως λες και μου αρκεί και περισσεύει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ μου φίλε θα σε παρακαλέσω να μην μιλάς υποθετικά. Δεν αναπτύσσει θετικά την συζήτηση.

Οι ανθρωποι που μίλησαν παραπάνω είναι έμπειροι μουσικοί και αυτές είναι οι λύσεις που προτείνει ο καθένας τους, γιατί έτσι δουλεύουν.  Οπως βλέπεις δεν έκρινε κανείς τον προηγούμενο κι ας έχει άλλη πρόταση.

Οταν θα βγεις να παίξεις κι εσύ, κανε το όπως νομίζεις και άσε τους υπόλοιπους που ήδη δουλεύουν, να βολεύεται ο καθένας με τον τρόπο του. Μην ανησυχείς τα καταφέρνουν ήδη.

 

Υ.Γ. Οχι η μπαταρία μου δεν πέφτει όπως λες και μου αρκεί και περισσεύει.

Το πως βολεύεται ο καθένας με tablet ή με ντοσιέ δεν έχει να κάνει με το πόσο έμπειρος είναι έχει να κάνει με το τι τον βολεύει περισσότερο.Εγώ πάντως δουλεύω το τάμπλετ κυρίως και δεν το λέω υποθετικά.Καλή συνέχεια.Εννοείται πως δεν υπάρχει λάθος εδώ ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιήσει ό,τι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να μην αντεξει 5 ωρες τοτε ολοι θα ειναι ντιρλα οποτε μπορεις να παιζεις πρασινα....

 

αν παίζεις πάνω από 5 ώρες live 3 περιπτώσεις υπάρχουν:

 

1) παίζεις σκυλάδικο πάολα-αργυρό-ρέμο και ούτως ή άλλως παίζεις με τάμπλετ γιατί είναι όλα παρτιρούρα και παίφτει φάπα οπότε το μόνο πράσινο θα είναι κανα μοχίτο :P

 

2) παίζεις σκυλάδικο και ούτως ή άλλως παίζεις χωρίς τάμπλετ γιατί τα χεις μάθει όλα απέξω και μετά το 5ωρο είναι όλα χιτζαζια ;D

 

3)παίζεις πανηγύρια οπότε όλα είναι πράσινα ή καφέ (heineken-amstel ;D) εκεί δεν ξέρουν τι είναι αναλόγιο, παρτιτούρα, τάμπλετ κτλ μανταλάκια πάντως έχει πολλά από καμιά μπουγάδα γειτόνισας με στρινγκ ;D

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου