Προς το περιεχόμενο

Led Zeppelin - Stairway To Heaven Guitar Solo Cover


christoforos98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ομαδα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για αυτο το cover που εκανα οσο αφορα την τεχνικη μου και τον ηχο. Ξερω οτι ειναι φαινεται να ειναι αρκετα ευκολο σολο αλλα καταβαθος εχει τοση λεπτομερια μεσα το οποιο το κανει ειδιαιτερα δυσκολο κατι το οποιο δεν ξερω κατα ποσο το καταφερα. Ευχαριστω 

 

Επεξεργασμένο από christoforos98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστοφορε, παιζεις πολυ καλα!!

Μικρολεπτομερειες μονο πιανει το (οχι και τοσο εμπειρο) αυτι μου, που αφορουν το βιμπρατο, τα bends, και καποιες νοτες που μπορουν να κολλησουν καλυτερα στον χρονο οταν παιζεις γρηγορα. Επισης, ισως θα μπορουσες να εισαι πιο μαλακος στην πενα. Με τι πενα και τι χορδες παιζεις?

Αυτες οι λεπτομερειες ειναι για να αγγιξεις την τελειοτητα στην εκτελεση. Εισαι παρα πολυ καλος ηδη!

Συνεχισε ετσι!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα. Υπάρχουν κάποια μικρά ατοπήματα που θα μπορούσες να διορθώσεις.😉

Συνέχισε δυνατά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τσουλάει, ορισμένα περάσματα φαίνεται ότι γίνονται για να γίνουν και απλώς διεκπεραιώνονται αντί να αποτελούν μέρος του σόλο.

Βέβαια αν υποθέσω ότι γεννήθηκες το 98 θα πας καλύτερα σιγα σιγα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, christoforos98 είπε

Καλησπερα ομαδα. Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για αυτο το cover που εκανα οσο αφορα την τεχνικη μου και τον ηχο. Ξερω οτι ειναι φαινεται να ειναι αρκετα ευκολο σολο αλλα καταβαθος εχει τοση λεπτομερια μεσα το οποιο το κανει ειδιαιτερα δυσκολο κατι το οποιο δεν ξερω κατα ποσο το καταφερα. Ευχαριστω 

 

bravo φιλε. εισαι ωραιος. μερικα σχόλια εντελώς καλοπροαίρετα.

το "προβλημα" που εντοπίζω εγω ειναι ο χρόνος. είναι εύκολο να το συζητάμε δυσκολο να το κάνουμε. δε γκρουβαρει με το σωστό χρονο και ακουγεται καπως ξενο σε κάποια σημεία. αυτο φαινεται ακομα περισσότερο στο τελος, που παίζεις τα ακόρντα. 

keep on rockin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ καλή προσπάθεια! 

Παρ'όλα αυτά, όπως είπαν παραπάνω και τα παιδιά, χρειάζεσαι δουλειά στο timing σου και στο feel. Δεν πατάς καλά στο χρόνο και ορισμένες φράσεις δεν έχουν το feel που πρέπει.

O Page είναι κατ'εξοχήν παίκτης που δίνει "γεύση" στις νότες του με microbends, vibrato, ωραίες ανάσες ανάμεσα στις φράσεις, ghost notes. Δώσε βάση σε αυτά ακούγοντας το original και προσπάθησε να το πας φράση-φράση.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου