Προς το περιεχόμενο

E-mail απο Γεωργιανό ενδιαφερομενο για αγγελια


Aris Smth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 minutes ago, Tamtam said:

 


προφανώς δεν στέλνουμε ποτέ τιποτα αν δεν δούμε τα χρήματα να έχουν μπει στο ν λογαριασμό Paypal. Επειδή όμως το paypal στέλνει και ειδοποίηση στο μέηλ σου ότι "εχουν μπει χ χρήματα στο λογαριασμό σας" (αποστολέας του mail είναι το paypal.com), οι απατεώνες φτιάχνουν λογαριασμούς ΕΜΑΙΛ που εμφανίζουν στο όνομά αποστολέα Paypal κάτι. , του τύπου Paypal .fr (σα να ήταν ας πούμε Paypal από τη Γαλλία). ¨Εχουν μιμηθεί και την ίδια ακριβώς ειδοποίηση και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ναι, έχουν στείλει τα χρήματα κι ότι θα εμφανιστούν σε λίγες μέρες, ή ότι είναι κλειδωμένα μέχρι να το στείλεις κλπ.
Μου έχει τύχει, να μου λένε ότι "ίσως έχει πάει στα spam η ειδοποίηση του paypal, δείτε το" και να το ψάχνω και να είναι εκεί μια ειδοποίηση FAKE. Αυτό απλούστατα, διότι αν κάνεις δουλειές με paypal, το mail σου ΔΕΝ θα στείλει την απόδειξή του ΠΟΤΕ στα σπαμ, αυτές λοιπόν, οι ειδοποιήσεις που πάνε εκεί αυτόματα, είναι επειδή είναι fake.
Ο εύκολος τρόπος να το εξακριβώσεις είναι αυτός που είπα στο προηγούμενο σχόλιο: τσεκάρετε να δείτε url: πρέπει να τελειώνει με... paypal.COM

γενικός κανόνας, Προσοχή λοιπόν - το ξαναλέω: αν δεν δείτε τα χρήματα να έχουν μπει στον κανονικό λογαριασμό, δεν στέλνετε τίποτα.

 

και σε paypal.com να τελειώνει παραμένει ένα απλό email το οποίο μπορεί να γίνει forged. Μικρός θυμάμαι έστελνα μηνύματα σαν αηβασίλης@kapadokia.tr και σαν [email protected] .

Αρα ο εύκολος (και μοναδικός) τρόπος είναι να δεις αν έγινε η πίστωση, μην το κουράζουμε.

 

Οσον αφορά απάτες κτλ, αν ο άλλος είναι απατεώνας, θα φροντίσει τουλάχιστον τα ψευδή στοιχεία του να μοιάζουν "δυτικο-φανή" - ευρωπαϊκά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2019 στις 6:28 ΜΜ, Aris Smth είπε

από Γεωργια

 

 

Βασικα ΜΟΝΟ και μονο ΑΥΤΟ..μας κανει να σταματησουμε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ επικοινωνια και να διαγραψουμε το email.

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

και σε paypal.com να τελειώνει παραμένει ένα απλό email το οποίο μπορεί να γίνει forged. Μικρός θυμάμαι έστελνα μηνύματα σαν αηβασίλης@kapadokia.tr και σαν [email protected] .

Αρα ο εύκολος (και μοναδικός) τρόπος είναι να δεις αν έγινε η πίστωση, μην το κουράζουμε.

 


Λυπάμαι αν σε κούρασα. Αλλά εσύ ρώτησες αν θυμάσαι, επειδή δεν κατάλαβες την φράση μου, παρότι είναι σαφές πως κάνω διαχωρισμό στην ειδοποίηση στο mail και στην πίστωση του λογαριασμού στο paypal:

" Επίσης, θα σου στείλει fake aαπόδειξη paypal (να τσεκάρετε πάντα το url που εμφανίζει η εισδοποίηση που παίρνετε στο mail) και θα περιμένεις πάντα τα χρήματα που δεν θαρθουν ποτέ".

Δεν μας λες κι εμάς πώς στέλνεις mail με domain name: "paypal.com" ;
(όχι τεχνικές λεπτομέρειες, σε γενικές γραμμές)
 

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Superfunk said:

 

 

Βασικα ΜΟΝΟ και μονο ΑΥΤΟ..μας κανει να σταματησουμε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ επικοινωνια και να διαγραψουμε το email.

 

 

πραγματικά σατανικό μέρος :

rabati-800x600.jpg

 

 

πάω στοίχημα οτι ΕΔΩ είναι το αρχηγείο του αντίχριστου καμουφλαρισμένο με ψευτο-ορθόδοξο στύλ ...

 

BP-1-EN-TBSZH-iStock-City-landscape-pict

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, rgxinap είπε

 

πραγματικά σατανικό μέρος :

rabati-800x600.jpg

 

 

πάω στοίχημα οτι ΕΔΩ είναι το αρχηγείο του αντίχριστου καμουφλαρισμένο με ψευτο-ορθόδοξο στύλ ...

 

BP-1-EN-TBSZH-iStock-City-landscape-pict

Εχω παει δυο φορες.

 

Μια χαρα μερος για τουρισμο.Ωραιο φαγητο και ακομα πιο ωραια κραΣα.

 

Το κατα κεφαλην εισοδημα τους ειναι το 1/4 του δικου μας (του ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ δικου μας)  

 

Αρα η πιθανοτητα να ενδιαφερθει καποιος ΜΗ μαφιοζος για την κιθαρα ενος ΕΛΛΗΝΑ ειναι μικροτερη και απο τα να σου μιλησει ευγενικα ο ΠΟΛΑΚΗΣ :classic_biggrin:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Georgian_mafia

 

From FAR and in love 😂

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι ο μέσος Γεωργιανός με το... "lari" του (όχι leisure Larry, σκέτο "lari" 🤣) έχει τρομερή αγοραστική ικανότητα (κάτι σαν έναν Ελβετό ένα πράμα...🤣) και αφού έχει λύσει όλα τα άλλα βασικά του βιοποριστικά προβλήματα εδώ και πολλές δεκαετίες, τον ενδιαφέρει -πλέον- πως θα εισάγει μουσικά όργανα από την Ελλάδα στη λαμπρή του χώρα-σύμβολο σεβασμού των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και λίκνο πολιτισμού με την ευρύτερη έννοια. Οπότε προχώρα άφοβα. 🤣

 

Πέρα από την πλάκα... σπάσε πλάκα με αυτούς τους μαλάκες. :classic_biggrin: Π.χ. εγώ έγραψα σε έναν... "επενδυτή" ότι εκείνο το... "item" που τόσο πολύ ήθελε δεν είναι πλέον διαθέσιμο. Αγνοείται από τότε που προσγειώθηκε ένα UFO στην αυλή μου. 🤣  

Επεξεργασμένο από S9F
  • Χαχα 1

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάπως βαριά και ελαφρά την καρδία μου ακούγονται τα παραπάνω κι έχουμε πάρει ολόκληρη χώρα και την ξεκατινιάζουμε με γενικεύσεις ρε παίδες.

Μπαμ κάνει το Nigerian scam αφου ακόμα και ο αποστολέας λέγεται imole ayo! Σας θυμίζει καθόλου Καχιασβίλι;

Ο καθένας μπορεί να στείλει mail απο οπουδήποτε και να λέει πως είναι απο την Νότιο Πόλο. Διαβάζουμε καλά το μήνυμα γιατί συνήθως είναι προφανής η απάτη κάπου στο κείμενο ή στα στοιχεία και όσο δελεαστική κι αν φαίνεται η πρόταση για το λεμόνι που πουλάμε αποφεύγουμε να πουλάμε εκτός Ελλάδας όπως λένε ρητά οι οδηγίες των αγγελιών.

 

  • Like 4

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Superfunk said:

Το κατα κεφαλην εισοδημα τους ειναι το 1/4 του δικου μας (του ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ δικου μας)  

 

Αρα η πιθανοτητα να ενδιαφερθει καποιος ΜΗ μαφιοζος για την κιθαρα ενος ΕΛΛΗΝΑ ειναι μικροτερη και απο τα να σου μιλησει ευγενικα ο ΠΟΛΑΚΗΣ :classic_biggrin:

 

Δηλ ο χ.ψ. μαφιόζος θα ασχοληθεί με τις κιθάρες και τα μπασα των νεο-Ελλήνων... Με το που ξυπνάει και πιάνει το καλάζνικοφ λέει, χμμ θα τσιμπήσουμε σήμερα καμια καλή νεο-Ελληνική κιθαρούλα ή πάλι θα την βγάλουμε με ψιλικά...

 

Κατά τα άλλα που λές, συνήθως το εισόδημα και η "μαφιοζοσύνη" είναι αντιστρόφως ανάλογα ποσά φίλος, δηλ το να συνδέεις εισοδήματα με μαφιόζους είναι ντιπ καρα ντίπ άκυρο.

+ το ότι είπες άνετα εμπίπτει στην κατηγορία επιθετικής, δυσφημιστικής ρητορικής εναντίον συγκεκριμένης εθνοτικής ομάδας, οπότε παραβιάζει στην σχετική κοινοτική νομοθεσία.

 

Εμένα, προσωπικά, στα παλιά μου τα Μιζούνο, δεν έχω καμία σχέση με γεωργία, απλά το λέω να έχετε το νου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, rgxinap είπε

το ότι είπες άνετα εμπίπτει στην κατηγορία επιθετικής, δυσφημιστικής ρητορικής εναντίον συγκεκριμένης εθνοτικής ομάδας, οπότε παραβιάζει στην σχετική κοινοτική νομοθεσία.

 

Έγιναν και οι μαφιόζοι εθνοτική ομάδα ;

 

:classic_biggrin::classic_biggrin:

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου