Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IX


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Σήμερα καθώς γυρνούσα από το περίπτερο, πάτησαν μπροστά μου ένα γατί μικρότερο του 1 έτους, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να είχαν φρενάρει. Ούτε μεγάλη ταχύτητα είχαν αναπτύξει, ούτε υπήρχε όχημα από πίσω τους. Απλά δεν τους ενδιέφερε αν θα αφαιρέσουν μια ζωή. Αφού δεν κατάφερα να σώσω το γατάκι, το οποίο έφυγε σχεδόν ακαριαία, άρχισα να κάνω σκέψεις σχετικά με την αυτοδικία. Εν τέλει δεν κατέληξα πουθενά. 

 

  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BillTrantos said:

Σήμερα καθώς γυρνούσα από το περίπτερο, πάτησαν μπροστά μου ένα γατί μικρότερο του 1 έτους, ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να είχαν φρενάρει. Ούτε μεγάλη ταχύτητα είχαν αναπτύξει, ούτε υπήρχε όχημα από πίσω τους. Απλά δεν τους ενδιέφερε αν θα αφαιρέσουν μια ζωή. Αφού δεν κατάφερα να σώσω το γατάκι, το οποίο έφυγε σχεδόν ακαριαία, άρχισα να κάνω σκέψεις σχετικά με την αυτοδικία.

 

 

Μ' έσκισες τώρα ρε billαρε.

Εγκληματίες.

Τρείς γάτες έχω (το ένα είναι μωρό 2,5 - 3 μηνών ακόμα) και τρέμω.

Είναι τα κορίτσια μου, και τις αγαπάω πάρα πολύ.

 

Φυσικά ταϊζω και όλες τις αδέσποτες στην γειτονιά.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα τα λεφτα στον Gadd ειναι οταν εχεις ακουσει ενα ωραιο συναυλιακο κομματι που ακουγεται σαν δισκος...δεν εχεις παρατηρησει ΚΑΘΟΛΟΥ τα τυμπανα ...κ ξαφνικα τον βλεπεις στο βαθος να οδηγει την μπαντα.

 Αν κατι μπορει να μαθει καθε μουσικος απο τον Gadd..ειναι η αξια της ανιδιοτελειας στο παιξιμο του για το καλο του συνολου.

Γιατι το groove του απλα...δεν μαθαινεται..

Οσο μεγαλωνω τον εκτιμω ακομα περισσοτερο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου