Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη άθραυστη κιθάρα στον κόσμο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, Tamtam said:


Kαι ένα πιο αναλυτικό - συναρμολογούμενο βιδεο από το Ινστα του Drewman:

 

Εμφανισιακά πάντως είναι πολύ ωραία.

Και σηκώνει και αναβαθμίσεις.

Διπλή εξάτμιση, αεροτομή, μπάρες θόλων, κλπ.

Οι μαγνήτες σε δυναμομέτρηση, πόσα άλογα βγάζουν στη ρόδα?

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως φούζιε, αν είχα τα φράγκα (και αν μου άρεσε να έχω μια ΜΗ κσύλινη κιθάρα, λέμε τώρα), θα την παράγγελνα από μαύρο τιτάνιο. Που είναι ακόμη πιο ακριβό... χε χε χε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, VangelisV said:

Ενδιαφέρον βίντεο για να το δουν αυτοί στη Γκίμπσον. Μπορεί να εφαρμόσουν την τεχνική στο headstock.

 

Επιτηδες το αφηνουν ευπαθες. Ξερουν οτι μολις σπασει και κολληθει, η κιθαρα εχει καλυτερο ηχο.

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Πραγματικα δεν ξερω ποση (αν)ελαστικοτητα εχει. Ενας φυσικος/τεχνολογος υλικων ισως μας ελυνε την απορια.

 

8 ώρες πριν, Tamtam είπε


Πάντως, σε φυσιολογικές εξωτερικές θερμοκρασίες , αν παίζεις π.χ. σε beach bar καλοκαίρι ή σε κανένα φεστιβάλ εδώ στις βόρειες χώρες, ή θα ζεματάει ή θα παγώνεις όπου αγγίξεις το σκάφος. Όχι;
Κανένας μεταλλειολόγος στην παρέα;

Επι της ευκαιριας, κανενας πολιτικος μηχανικος στην παρεα μας? να τον ρωτησω κατι για τις αντοχες στην πλακα του μπετού στο εξοχικο.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Ολο και καποιος σχετικος θα υπαρχει στο φορουμ.....

Και καποιον σεφ αν γινεται, που θελω να ρωτησω κατι για το ριζοτο. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry παίδες ο OP είμαι παρών, μπορείτε να με ρωτήσετε για ριζότα, πέργκολες και κράματα του τιτανιου  ευθέως. Τηρήστε μια στοιχειώδη ευγένεια τουλάχιστον, και αν δεν συμφωνείτε με τα λεγόμενα αναφέρετέ το για να γίνει εποικοδομητικός διάλογος.
Το θεωρώ αγένεια λίγο έως πολύ, γνώμη μου...


(σόρι @Πνοή και Νύξη αλλά δεν άντεξα να μη χρησιμοποιήσω το σχόλιό σου από το άλλο thread!)

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tamtam είπε

Sorry παίδες ο OP είμαι παρών, μπορείτε να με ρωτήσετε για ριζότα, πέργκολες και κράματα του τιτανιου  ευθέως. Τηρήστε μια στοιχειώδη ευγένεια τουλάχιστον, και αν δεν συμφωνείτε με τα λεγόμενα αναφέρετέ το για να γίνει εποικοδομητικός διάλογος.
Το θεωρώ αγένεια λίγο έως πολύ, γνώμη μου...


(σόρι @Πνοή και Νύξη αλλά δεν άντεξα να μη χρησιμοποιήσω το σχόλιό σου από το άλλο thread!)

Νομιζω πως εμενα τουλαχιστον με εχεις παρεξηγησει.

Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω.

Το σχολιο μου για το ριζοτο εγινε ως αστειο για τα ποστ που προσκαλουνται μελη με κουφες ειδικοτητες για να εξηγησουν πραγματα σε ενα θεμα.

Ξαναδες τα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου