Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη άθραυστη κιθάρα στον κόσμο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Νομιζω πως εμενα τουλαχιστον με εχεις παρεξηγησει.

Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω.

Το σχολιο μου για το ριζοτο εγινε ως αστειο για τα ποστ που προσκαλουνται μελη με κουφες ειδικοτητες για να εξηγησουν πραγματα σε ενα θεμα.

Ξαναδες τα λιγο.


Όχι άλλες παρεξηγήσεις! Σοβαρολογείς τώρα; Εγω έκανα πλάκα!

Το τιτάνιο, επειδή συνδυάζει μικρό βάρος και ανθεκτικότητα στη διάβρωση, χρησιμοποιείται σε πολλά προϊόντα καθημερινής χρήσης όπως τρυπάνια, ποδήλατα, μπαστούνια του γκολφ, ρολόγια χειρός, φορητοί υπολογιστές, κοσμήματα, κινητά τηλέφωνα. Τωρα και κιθάρες! Τα κράματά του δε, χρησιμοποιούνται ευρύτατα στην αεροδιαστημική βιομηχανία για την κατασκευή κινητήρων πυραύλων, και διαστημικών οχημάτων. Επίσης χρησιμοποιούνται σε στρατιωτικές και βιομηχανικές εφαρμογές, στην πετροχημική βιομηχανία, σε μονάδες αφαλάτωσης, χαρτοπολτού, στην αυτοκινητοβιομηχανία, στη γεωργία, στην ιατρική (Iron Man) για την κατασκευή ορθοπεδικών υλικών, στην οδοντιατρική για την κατασκευή εμφυτευμάτων κλπ.
Το ριζότο , καμία σχέση. Και το μπετόν επίσης. Προσωπικά, προτιμω το πρώτο ζουμερό και το δεύτερο ξηρό με ενισχυτικά υλικά κατά της διάβρωσης.

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για μένα η κιθάρα έχει δύο σοβαρες παραλείψεις:

1. Led φωτάκια

2. Εύκολο σύστημα/solderless αλλαγής μαγνητών

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα κατασκευή. Ειμαι σίγουρος πως αν απλώς και μόνο λανσαριζοταν στην αγορά σαν νεωτερισμός θα έβρισκε αγοραστές. 

 

Σίγουρα η αίσθηση του μετάλλου στο μανίκι θα είναι ιδιαίτερη αλλα πιθανότατα να λυθούν τα οποια θέματα με WD40 :).

 

Τωρα για τον Malmsteen τι να πω. Περαν του ότι κάτι εχει κανει στη μούρη του και φαινεται σαν κλόουν, και πρακτικά εχει πεσει. Ειδα τα τελευταία λαιβ που έκανε με τον Vai και μου φάνηκαν απο βαρετά έως ψιλοακυρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι αθραυστη και π...ριες, εδω ειναι η πρωτοπορία.

Dunable Guitars

 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Spyros Delta said:

Tι αθραυστη και π...ριες, εδω ειναι η πρωτοπορία.

Dunable Guitars

 

Μπας και γνωρίζεις αν βγαίνει και σε ναργιλέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου