Προς το περιεχόμενο

Μουσικη μετα το 2000!!!!


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, noe13 είπε

Βαγγελη μου θυμισες κ αλλη μοα συμπαθητικη μπαντουλα που μου αρεσε κ λαιβ!

Aυτοί αντιγράφουν Sabbath αλλά το κάνουν πολύ καλά.

Me like it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Paolo Nutini, Fleet Foxes, Raconteurs, Amy Whinehouse, Absynth Minded, Arcade Fire, The Strokes, Jet, White Stripes, Gorillaz, Franz Ferdinand, Nightwatchman μερικά από τα ονόματα που θυμήθηκα on-the-fly, και κινούνται στην ευρύτερη pop-rock/εμπορική κατηγορία.

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VangelisV πωπω ωραία μπαντούλα. Σωστή δόση πιασάρικου , ποπ και ροκ . Θα περίμενα να είναι πιο διαδεδομένοι στα ράδια κλπ 

 

Συνεχίζουμε . Οι Πολωνοί Riverside είναι απ τα γκρουπ που έχω μεγάλες ελλείψεις αλλά επίσης από αυτά που σε ένα παράλληλο σύμπαν είναι η μεγαλύτερη σύγχρονη prog rock μπάντα 

 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Aυτοί αντιγράφουν Sabbath αλλά το κάνουν πολύ καλά.

Me like it

Κ αυτοι αλλα ακουγονται ευχαριστα!

 

  • Like 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Οι Πολωνοί Riverside είναι απ τα γκρουπ που έχω μεγάλες ελλείψεις αλλά επίσης από αυτά που σε ένα παράλληλο σύμπαν είναι η μεγαλύτερη σύγχρονη prog rock μπάντα 

Tους ήξερα αυτούς, ειδικά το Guardian angel που έβαλες είναι εκπληκτικό κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψυχεδελικό ορχηστρικό ροκ το οποίο είναι ένα ατέλειωτο jam . Κάθε δίσκος μέχρι τον περσινό, ήταν το πολύ 2-3 κομμάτια 😛 . Ακόμα κολλημένος μαζί τους ειδικά μετά την εμφάνιση τους στη χώρα μας όπου είχα μείνει χαζός

 

 

 

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όμως είμαι μεταλλάς , can't help it , ένα υποείδος που τα πήγα καλά στα 00'ς είναι το metalcore με διάφορες πινελιές ανάλογα την μπάντα 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τόσα πολλά τελικά , που όλο κάτι μου έρχεται στο μυαλό και έχω κάνει highjacking το θρεντ . Σταματάω για σήμερα με 2 prog rock μπάντες όνειρο 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Paolo Nutini, Fleet Foxes, Raconteurs, Amy Whinehouse, Absynth Minded, Arcade Fire, The Strokes, Jet, White Stripes, Gorillaz, Franz Ferdinand, Nightwatchman μερικά από τα ονόματα που θυμήθηκα on-the-fly, και κινούνται στην ευρύτερη pop-rock/εμπορική κατηγορία.

Ηταν ο  Paolo απο τοσο παλια..?

εγω τον επιασα απο το 14

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άλλος ένας φοβερός παίκτης αυτής της περιόδου, αν και τώρα ξεπετιέται σιγά σιγά ως solo καλλιτέχνης κι ας βγάζει δίσκους από το 2006.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου