Προς το περιεχόμενο

ΝΕΦΡΟCΙΜΗ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, gvour είπε

Για τα νεφρου,πρεπει να ειναι πολυ μεγαλο ζορι και πονος.

Περαστικα.

 

αν είναι σαν της χολής , ό,τι και να μας πει δεν φτάνει για να το αντιληφθούμε 

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
Just now, Rebel_Of_South said:

 

αν είναι σαν της χολής , ό,τι και να μας πει δεν φτάνει για να το αντιληφθούμε 

 

 

Ειχε παθει η αδερφη μου και καλος φιλος απο κοντινους μου,του νεφρου.

Απο την εκφραση τους και μονο,αστα.......εκλαιγαν.

Δε θελω να το σκεφτομαι.

Επεξεργασμένο από gvour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

σωρεος φίλε, έπεσε headbanging👊

μαμω τα jam θα κάναμε μαζί.

στο 2¨30 κεντάς !!

 

Κριτική τώρα,

Όπως είναι θέλει λόγια.

Θέλει λάμπα σκαστή, ακούγεται ψιλοτζιζικι τώρα, όχι άσχημος ήχος αλλά μπορούσε να χει juice.

Μάζεμα τα τύμπανα και σε σημεία χάνει λίγο.

Λείπει σολίδι φωτιά, στο 3.20 ότι πρέπει είναι.

 

Μοιάζει με Metallica αλλά who cares.

Περαστικά

 

Επεξεργασμένο από sharpshooter
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα περαστικά!!!

 

Το κομμάτι μου άρεσε πάρα πολύ! Μέχρι το 2:30 ήταν το αγαπημένο μου μέρος, μετά άλλαξαν τα τύμπανα και το ύφος του κομματιού (σαν πιο Black Metal στυλ) και μου άρεσε λιγότερο. Σίγουρα θα μου ταίριαζε ένα σόλο κάπου και θα υπήρχαν φωνητικά.

 

Μπράβο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια παιδια.Οντως ο κολικος νεφρου ειναι ζορικος.Τρεις μερες κοντεψα να κλεισω σα....σουγιας!!!Μετα απο μια βδομαδα φαρμακα (και ευρημα...την καταραμενη πετρα) αισθανομαι οκ...απομενει ενας τελικος υπερηχος την Τριτη.

Θα βαλω και λογια στο κομματι...πριν λιγο τελειωσα τη μελωδια φωνης και ξαναπερασα ενα σημειο στο 1¨00 που πολυ σωστα παρατηρησατε.Σολο να μπει οκ αλλα που;Μονο αν προσθεσω ρυθμικη και σολο μετα τα τελευταια λογια και πριν το outro...δε βλεπω να χωραει καπου αλλου...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, leon7pap said:

Σολο να μπει οκ αλλα που;Μονο αν προσθεσω ρυθμικη και σολο μετα τα τελευταια λογια και πριν το outro...δε βλεπω να χωραει καπου αλλου...

 

Φτιάχνεις ένα νέο μέρος που να αποτελείται από

2:26 - 2:39 ( προετοιμάζει το σόλο)

1:06 - 1:32 (το κουπλέ δηλαδή, τραβάει σόλα η μια κιθάρα)

 

Μετά παίζει ρεφραίν (κανονικά με τραγούδι, χωρίς σόλο)

 

μετά ξανά 2:26 - 2:39 (προετοιμάζει το δεύτερο σόλο)

2:52 - 3:05 (τραβάει σόλο η άλλη)

 

Όλα αυτά τα ενώνεις σε ένα μέρος που το βάζεις στο 3:05, και το κομμάτι συνεχίζεται και τελειώνει ως έχει.

 

Απλά μια γνώμη.

 

Εξαρτάται πόσο σόλο θέλεις, αν θέλεις λίγο, μειώνεις το μέρος του πρώτου σόλο στο μισό (δηλαδή 1:06 - 1:19), αν θέλεις μεγαλύτερο σόλο διπλασιάζεις το δεύτερο μέρος)

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω διορθωσα λιγο το σημειο στο 1:00 και προχειροπερασα vocal lines...ξερω ψιλοφαλτσαρουν αλλα...δεν ηθελα να κανω και πολλα takes...με τη γειτονια να ακουει!!!!!!!Οποτε τα αφηνω να υπαρχουν για οταν δουλευτει λιγο πιο σαβαρα.Δοκιμασα και σολακια στο 3:05 και 3:30 αλλα  μαλλον θα μπουν vocals και εκει καθως θεωρω οτι ειναι πιο ισχυρος ενας καλος στιχος για κλεισιμο απο οτι ενα καλο σολο...ισως επρεπε να του ειχα βρει θεση καπου πιο πριν στο κομματι.

Nefrocimh Akolouthia W Vocal Lines.mp3

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό χρειάζεται σε μια μπάντα ένας τύπος σαν τον Lars που δίνει ιδέες για arrangements/ενορχηστρώσεις, είναι δυνατό εργαλείο για τους Metallica. 

Όσο για το σόλο αν νομίζεις ότι δεν βρίσκεις χώρο στο ήδη υπάρχον μπορείς να κάνεις κοπτοραπτική, πρόσθεσε κάποια μέτρα ντραμς, ηχογράφησε ένα ρυθμικό και κόλλα το με το υπόλοιπο. Και παίξε το σόλο από πάνω.

 

Υ.Γ. ωραίοι στίχοι, νομίζω καλύτεροι απ' το μαμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VangelisV είπε

Γι' αυτό χρειάζεται σε μια μπάντα ένας τύπος σαν τον Lars που δίνει ιδέες για arrangements/ενορχηστρώσεις, είναι δυνατό εργαλείο για τους Metallica. 

Όσο για το σόλο αν νομίζεις ότι δεν βρίσκεις χώρο στο ήδη υπάρχον μπορείς να κάνεις κοπτοραπτική, πρόσθεσε κάποια μέτρα ντραμς, ηχογράφησε ένα ρυθμικό και κόλλα το με το υπόλοιπο. Και παίξε το σόλο από πάνω.

 

Υ.Γ. ωραίοι στίχοι, νομίζω καλύτεροι απ' το μαμά

Θα συμφωνησω αλλα....Mεχρι το Garage.inc. Γιατι στα St.Anger...Death Magnetic και HWTSD....η δομη στα κομματια ειναι τρισαθλια.Ενω παλαιοτερα καταφερναν με μαεστρια να σε κανουν να ακους ευχαριστα 7 και 8 λεπτα κομματια τωρα αρχιζουν και κουραζουν ακομα και στα 4λεπτα με ανουσιες επαναληψεις...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου