Προς το περιεχόμενο

fiverr εμπειρίες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Κάποιες φορές όταν δουλεύουν πρώτη φορά με κάποιον που δεν ξέρουν, δίνουν κάτι δοκιμαστικό για τεστάρισμα.

Αν όλα πάνε καλά, συνεχίζεται η συνεργασία.

Ναι αλλα το θεμα ειναι οτι αυτος δεν ηθελε καλη (κανονικη) μιξη.
Η μιξη που εβαλα στο πρωτο ποστ ηταν παρα πολυ καλη γιαυτον. Την χαλασα κι αλλο για να τη παρει.

Θα μπορουσα να ηχογραφουσα κουλος με σαπιες χορδες και κιθαρες των 20 ευρω σε γραμμοφωνο και να ηταν ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

Πού ξέρεις τι έχει στο μυαλό του?

Εγω ?
Μιλησαμε με μηνυματα πως το θελει πριν το φτιαξω.

Έστειλα την πρωτη μιξη (αρκετα φτωχη οπως μου ζητησε), δεν περιμενα οτι ηθελε πιο φτωχη αλλα μου ζητησε πιο Low fi, το χαλασα κι αλλο και του το ξαναστειλα και ηταν ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μας κρύβουν....

4 hours ago, Spyros Delta said:

 

 

Για δωκε λινκ
 

 

αυτός το έκανε πολύ κοντά, βέβαια με δικά του φωνητικά, αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι το έκανε lofi γιατί το έκανε σε κασέτα με tascam 688

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, Spyros Delta said:

Εγω ?
Μιλησαμε με μηνυματα πως το θελει πριν το φτιαξω.

Έστειλα την πρωτη μιξη (αρκετα φτωχη οπως μου ζητησε), δεν περιμενα οτι ηθελε πιο φτωχη αλλα μου ζητησε πιο Low fi, το χαλασα κι αλλο και του το ξαναστειλα και ηταν ευχαριστημενος

 

Εννοούσα "που ξέρεις τι έχει στο μυαλό του" να κάνει στο μέλλον, και θέλει τέτοια μίξη.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Aυτός το έκανε πολύ κοντά, βέβαια με δικά του φωνητικά, αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι το έκανε lofi γιατί το έκανε σε κασέτα με tascam 688

Δεν ειναι το ονομα του αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και για να ενημερωσω το θεμα και να φτασουμε στο διαταυτα.

 

Η παραγγελια ηταν για 60 δολαρια, το fiverr κρατησε το 20%, εμειναν 48 δολαρια, τα οποια εδωσα εντολη να πανε στο paypal (οπου ειχα ηδη δημιουργησει businnes account και τον ειχα συνδεσει με την τραπεζα και την καρτα μου).

 

Στο paypal εγινε η μετατροπη των 48 δολαριων σε 42.11ευρω και εδωσα εντολη να μεταφερθουν στην τραπεζα μου.
(PayPal exchange rate:1 USD = 0,8773 EUR. This exchange rate includes our currency conversion fee)

Ουσιαστικα το Paypal κρατησε γυρω στο 1 ευρω και κατι σεντς,  (τα 48 δολαρια μου τα βγαζει στα σαιτ ισοτιμιας 43.2 ευρω)

 

Αποτελεσμα: απο 60 δολλαρια παραγγελία, πηρα 42.11 ευρω.

Δεν εινα ασχημα εκτος απο το μεγαλο νταβατζιλικι (20%) του fiverr, το οποιο τα παιρνει και απο τον πελατη. Στα 60 δολλαρια παραγγελια, καπελο 3 δολλαρια, 63 συνολο.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

εκτος απο το μεγαλο νταβατζιλικι (20%) του fiverr

 

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τεράστιο ποσοστό! :classic_ohmy:

Για μισό ρε μάγκες. Τι θέλατε δηλαδή, να δουλεύουν τζάμπα ή για την ψυχή της μάνας τους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τεράστιο ποσοστό! :classic_ohmy:

Ενα απο τα μειονεκτηματα.

Αλλο μειονεκτημα ειναι οτι συνηθως πρεπει να παρατεισαι απο τα συγγενικα δικαιωματα (για να εισαι ανταγωνισιμος).

Πλεονεκτημα ομως ειναι οτι δεν περιμενεις οπως στην Ελληνικη δισκογραφια (που εχεις μεν συγγενικα δικαιωματα - τα οποια ομως εχουν γινει ψιχουλα πλεον) να πληρωθεις του Αγιου (και ενα χρονο καθυστερηση μου εχει τυχει) μερικες φορες να απειλησεις και δικαστικα.

Σε 17 μερες μετα την πωληση του Gig μπορεις να μεταφερεις τα χρηματα στο Paypal, απο εκει συνηθως αμεσως στην τραπεζα σου και σε 1-3 εργασιμες να φτασουν στα χερια σου.

Σε 20 μερες συνολο ας πουμε.

 

Το αλλο πλεονεκτημα ειναι οτι αν κανεις ονομα (πχ με πωλησεις και καλα reviews), μπορεις να ανεβασεις τις οικονομικες σου απαιτησεις σταδιακα.

Και αν τωρα που αρχισα με μηδεν πωλησεις και καθολου reviews, ειχα βαλει μια τιμη χαμηλη κα παλι βγηκε αξιοπρεπης αμοιβη σε σχεση με τα Ελληνικα δεδομενα, στη συνεχεια μπορει να φτασει το εσοδο να αντιστοιχει για τη δουλεια που προσφερω και με το παραπανω.

 

14 λεπτά πριν, VangelisV είπε

 

Για μισό ρε μάγκες. Τι θέλατε δηλαδή, να δουλεύουν τζάμπα ή για την ψυχή της μάνας τους? 

Δεν ειπε κανεις αυτο.

Κριτικη για το μεγεθος του ποσοστου καναμε.

Αν δεν ηθελα, δεν θα το δεχομουν και δε θα προσεφερα υπηρεσια εκει.
Το δεχτηκα και πηγα.
Δικαιωμα στην κριτικη εχω ομως.
Οπως εχω και δικαιωμα αν βρω κατι καλυτερο να παω εκει.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου