Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "Create More Density" RC


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Nestoras είπε

Kαλό. 

Άλλος ένας που παίζει λάθος όργανο. 

Αφού κιθαρίστας θες να 'σαι. Μη νομίζεις ότι δεν θυμάμαι ένα παλιότερο με κιθαριστικού παιξίματος και ήχου synth-solo.

Kαι αστροναύτης θέλω να μαι. Αλλά ..... αλλιώς τα έφερε η ζωή.

 Πάντα με δυσκόλευε η κιθάρα. Δεν μου είναι καθόλου εύκολο όσες φορές έχω προσπαθήσει έστω και για τα βασικά, αλλά δεν έχω προσπαθήσει πολύ να πω την αλήθεια. Έχω όμως ...... ear training γιατί έχω ακούσει πολλή κιθάρα και μου έχει κάνει καλό και που έχω και παίξει με λίγους κιθαρίστες.

 Thanks

 

 

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

αραγε αλλαγη μουσικου φυλου γινεται;

 

 όλα γίνονται. Αφού υπάρχουν λέει και ....... πολυφυλικοί μουσικοί που παίζουν πολλά όργανα.

 Υπάρχουν λεει που τα παίζουν όλα,  ντραμς, πληκτρα, κιθάρα, μπάσο, βιολί, σαξόφωνο και είναι εξίσου καλοί σε όλα.

 Πολυθεσίτες. ΑΠΛΗΣΤΟΙ χαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

  Λοιπόν.

 Μπήκα στον πειρασμό να κάνω δυο μικροαλλαγές.

Αφαίρεσα σε ένα δύο σημεία λίγο πλάτες γιατί βαβούριαζαν ιδιαίτερα στην κορύφωση των σόλο μαζί με τα φωνητικά και πέρασα στα κρουστά ελαφρά ενα Low Pass γιατί το ταμπούρο  ήταν λίγο....... υψίσυχνο

 

 Νομίζω είναι λίγο καλύτερα έτσι

Cos_dr - Create more Density 3.mp3

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έγραψες Καλλιτέχνη!!!  Δεν ξέρω γιατί (ξέρω δηλαδή, αλλά τέλος πάντων), όμως μου θυμίζει μουσική από το Blader Runner και μου φέρνει εικόνες από την ταινία....

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Έγραψες Καλλιτέχνη!!!  Δεν ξέρω γιατί (ξέρω δηλαδή, αλλά τέλος πάντων), όμως μου θυμίζει μουσική από το Blader Runner και μου φέρνει εικόνες από την ταινία....

 

 Eυχαριστώ μαέστρο.

 Εμένα πάλι μου θυμίζει κάτι από αυτά τα αισθησιακά που έπαιζε παλιά το Alter.

 

 Κάτι τέτοιες μουσικές έπαιζε σε σκηνές τύπου που η θεογκόμενα η μοντέλα έβλεπε από το τζάμι του γραφείου κατω τον εργάτη που έσκαβε με το φτυάρι, χωρίς μπλούζα και ήταν μυώδης, άλιπος, ΠΑΙΔΑΡΑΣ με κάτι κοιλιακους τούβλα και δάγκωνε τα χείλια της και τον φαντασιωνόταν να την πηδάει με το συμπάθειο στην μεζονέτα και στη τζαμαρία να φαίνονται οι φοίνικες και ο ωκεανός στο βάθος και να στριφογυρίζει η κάμερα γύρω τους και αυτή να βογγάει, να χ............

 κάπως έτσι χαχαχαχαχαχχα

 

 Σας ευχαριστώ πάντως όλους για τα καλά σας λόγια.

 Είστε υπέροχοι!!!!!

 Να μαστε καλά !!!!!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Konstantinos Dritsas said:

 

σε σκηνές τύπου που η θεογκόμενα η μοντέλα έβλεπε από το τζάμι του γραφείου κατω τον εργάτη που έσκαβε με το φτυάρι, χωρίς μπλούζα και ήταν μυώδης, άλιπος, ΠΑΙΔΑΡΑΣ με κάτι κοιλιακους τούβλα και δάγκωνε τα χείλια της και τον φαντασιωνόταν να την πηδάει με το συμπάθειο στην μεζονέτα και στη τζαμαρία να φαίνονται οι φοίνικες και ο ωκεανός στο βάθος και να στριφογυρίζει η κάμερα γύρω τους και αυτή να βογγάει, να χ............

 

 

 

Σου αρέσουν οι ταινίες σινεφίλ βλέπω Κώστα.

Και με κυκλικό travelling της κάμερας όπως έκανε συχνά ο ΝτεΠάλμα, που είχε επηρεαστεί πολύ από τον Χίτσκοκ σε κάτι τέτοια.

 

Ενώ ο Γκουσγκούναρος ήταν χύμα.

"Βάστα τοίχο να σπρώξω γερά", έλεγε.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο το ακούω μ αρέσει περισσότερο.

Τώρα τελευταία μ αρέσει το αρχές 80 στυλ σύνθι αλα Corea γύρω στο 2.30

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, loucas είπε

Πολύ καλό και ετοιμο για summer hit.

Πάντα μου αρέσουν οι delay λούπες.

Γειά σου Κώστα!

Γεια σου loucas φίλε μου!!! Χαίρομαι που σου αρέσει 

 

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Σου αρέσουν οι ταινίες σινεφίλ βλέπω Κώστα.

Και με κυκλικό travelling της κάμερας όπως έκανε συχνά ο ΝτεΠάλμα, που είχε επηρεαστεί πολύ από τον Χίτσκοκ σε κάτι τέτοια.

 

Ενώ ο Γκουσκούναρος ήταν χύμα.

"Βάστα τοίχο να σπρώξω γερά", έλεγε.

Οπως είχε πει και ένας συμφορουμιτης και συμφωνώ, στις τσόντες βρίσκεις από τις καλύτερες μουσικές. Γενικά τα soundtrack είναι η αδυναμία μου, από μωρό τα άκουγα προσεκτικά σε ταινίες, τα έπαιρνα στη συλλογή μου. Αν ποτέ ακολουθούσα επαγγελματικά τη μουσική, εκεί θα προσπαθούσα να χωθώ. Επειδή πιστεύω στον εαυτό μου, είμαι σίγουρος πως στο τέλος θα τους ξεφτίλιζα όλους τους γνωστούς. Ίσως να έχανα από τον goldsmith, τον zimmer, τον  Williams, τον Χατζηνάσιο και τον Πολεδουρη. Πάντως ευγενής και ταπεινός δεν θα ήμουν. Ιδιόρρυθμος θα ήμουν και αν ήμουν και καθηγητής μουσικής θα υπέφεραν οι φοιτητές. Αυτός στο Whiplash θα ήταν παρθεναγωγειο μπροστά μου. Όταν δίδασκα διασώστες ήμουν πολύ καλός. Αυστηρός αλλά ευγενής. Σεβόμουν την προσωπικότητα του μαθητή. Αλλά στη μουσική θα μου έβγαιναν πολλά κόμπλεξ χαχαχαχα Ε? 

 

36 λεπτά πριν, dimsonic είπε

όσο το ακούω μ αρέσει περισσότερο.

Τώρα τελευταία μ αρέσει το αρχές 80 στυλ σύνθι αλα Corea γύρω στο 2.30

 

 

 

Αφού το ακούς που το ακούς, το τελευταίο με τις μικροαλλαγές στα pads και το hi pass στα τύμπανα σου φαίνεται καλύτερο? 

 

 

Πάντως και εμένα μου αρέσει παιδιά. 

 Τωρα με έχει κουράσει με τις πολλές ακροάσεις λόγω δημιουργίας και editing, θα το ευχαριστηθώ άμα το άκουσω μετά από μια 10 ρια μέρες, όπως τα άλλα που γράφω. 

 Μερικά τα ακούω μετά από καιρό και λέω μπράβο.... Εγώ τα έχω γράψει? Και πολλές φορές δεν θύμαμαι λεπτομέρειες. Λέω, αυτό πως το είχα κάνει,? Χαχαχα 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Konstantinos Dritsas said:

Αφού το ακούς που το ακούς, το τελευταίο με τις μικροαλλαγές στα pads και το hi pass στα τύμπανα σου φαίνεται καλύτερο? 

 

 

 

 

ναι το τελευταίο λεω

αλλά έχει δυό νήματα?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου