Προς το περιεχόμενο

Jumpy blues - νέο κομμάτι


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας αρέσει ωρέ??

 

jumpy_blues.mp3

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 6

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους αρέσει υποθέτω, εκτός από εκείνο το πλήκτρο....

Που το βρήκες ωρε....λες και βγήκε μέσα από το Ουμα Γκούμα...ή το έκλεψες από τον Μανφρεντ Μανν.

Τουλάχιστον έβαλες σε τάξη τα τύμπανα.

Στο τέλος πάλι κάποιος βγάζει τη μπρίζα.

Όταν φτιάχνεις κομμάτια άφηνε μπρος πίσω μερικά άδεια μέτρα.

 

Να μην επαναλάβω τα τετριμμένα που σου λεω στο fb.

Το επόμενο που θα είναι σαν αυτό θα σε κράξω. Προχώρα παρακάτω. Περιμένω δείγματα πρωτοτυπίας έστω και σε μπλούζ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοτυπησα αρκετα. Εβαλα φυσικο μπασο (χθες παρελαβα) και για πρωτη φορα σολαρα με πληκτρα. Δεν το εχω ξανακανει. Μου βγηκε μονο του οταν επαιζα τα ρυθμικα. Και λεω γιατι οχι...

Μικρη αλλα σταθερη προοδος. Δεν ειν' και λιγο.

Θα το παω εκει που μου λες, Δημητρη, αλλα θελω τον χρονο μου. Πρωτα μαθαινω καλα να μπουσουλαω, πριν κανω βημα και τελικα ξεκινησω να χοροπηδαω. 😉

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δει κάτι μωράκια που δεν μπουσουλάνε καν και τα ρίχνουν στις πισίνες?

Αυτό πρέπει να κάνεις!

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο δεν είναι τσίρκο η μουσική ούτε αγώνισμα στοίβου, το θέμα είναι να γουστάρεις εσύ, και αμά γουστάρει και κανας άλλος ακόμα καλύτερα.

Πόσα χρόνια παίζεις/ασχολείσαι? Συμπαθητικούλια μου ακούγονται τα παιξίματά σου! Την φαση με το χαμοντ δεν την ακουσα, κολησε το γαμο-Unix μου (μη-Linux 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω εγχορδα απο πολυ μικρος. Με ηλεκτρικη, και με ροκ γενικοτερα, 3 χρονια ασχολουμαι. Με την παραγωγη μουσικης 1 μηνα.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν γένει μια χαρά το βρίσκω, θέλει κάτι άλλο στα πλήκτρα να επεχθεί γιατί δεν βγαίνει το πράμα, ε, παράλληλα με εν γένει συμβουλές που παίρνεις και σίγουρα θα βοηθήσουν, ρίξε και κανα άκουσμα ανάλογων κομματιών να πάρεις ιδέες για μελωδία, αξίες κλπ για να προσαρμόσεις την απόδοση της ιδέας σου και στα πλήκτρα. Αφού βγάζεις ρυθμικά και σόλο στην κιθάρα ενδιαφέροντα το ίδιο μπορείς να κανεις και στα πλήκτρα που θέλεις να προσθεσεις με λιγή........ προσπάθεια.

 

 

  • Ευχαριστώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πληκτρα τωρα τα ξεκινησα να τα χρησιμοποιω με τετοιο σκοπο. Θα το βελτιωσω ακουγοντας μουσικη, οπως λες. Χθες πηρα και μπασο και το βουτηξα στα βαθεια (στις ηχογραφησεις) με το καλημερα.

 

Οι συμβουλες ολων ειναι πολυτιμες, αλλα το πιο πολυτιμο απ' ολα ειναι τα κομματια που ανεβαζετε, η συζητηση γυρω απο αυτα, και πως ολα αυτα τα αντιλαμβανομαι. Ειναι και ο λογος που ξεκινησα αρχικα να ηχογραφω, και μετεπειτα να κανω και το κατι παραπανω.

 

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου