Προς το περιεχόμενο

acoustic mix: smoke on the water/strange world/spanish eyes


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρα από την ομιλία, το χασμουρητό και την μάσα, καιρό είχα να ανοίξω το στόμα μου 😱

 

smokeon-strangeworld-spanish eyes.mp3

 

Είναι πρώτη εκτέλεση, για πλάκα που λένε. Δείξτε έλεος 🤪

(με το φορητό tascam με ηχογράφησα)

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ ωχ, δεν μπορω να κανω και edit... 😁

Κατι ξερει ο φιλος Κωστας που τα ανεβαζει σε βιντεο...

 

(Συμπαρασταση σου κανω Κωστα!)

  • Χαχα 3

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτά τα αυθόρμητα είναι που μου αρέσουν!

Αυτό σου που σου μιλάει, αυτό κάνεις στην τελική!

Όταν έρθει πάλι η ώρα για το γκραμι βλέπουμε... προς το παρόν ...🎶Spanish eyes!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Ακου  Γιωραγαρα πως εχει το πραγμα,στα αυτια μου παντα.

Κανει μπαμ οτι εχεις καταρτιση στα της φωνης,εχεις σωστη τοποθετηση που λεν και οι μορφωμενοι περι τα μουσικα.

Η φωνη σου και η ερμηνεια σου επισης εχουν ενα στομφο που αλλου μου ταιριαζει περισσοτερο αλλου λιγοτερο.

Στο Smoke λχ με ξενιζει εδω κι εκει ενω το λες μια χαρα,αψογα.

Δικο μου το θεμα ισως.

Στο  Strange με εστειλες-ειμαι και Ντιανο φαν.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Το τριτο παλι,ΟΚ.

Στο ζουμι τωρα.

Μετα απο μια πολυ κουραστικη μερα,εκανα παυση στο τριπλοτρακ και ανοιξα κατι μπυρες μια και γουσταρα.

Το ιδιο θα εκανα αν σε ακουγα να τραγουδας καπου λαιβ.

Βγαλε καμποσο βαθος  απο το ολο γιατι ειναι λιγο ψαροταβερνα "Ο Μπατης".

Χτυπα μας στα μουτρα,πολυ καλυτερα.

Κι επειδη πιθανο να σε μπερδεψα μια ετσι μια αλλιως,στην τελικη εφτιαχθην.

Να βαρας.

Θα σου δωκω και μια παραγγελια που πιστευω θα ταιριαξει στο θεατρικο της φωνης σου.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από gvour
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Έγραψες Γιώργο.

Το strange (μιας που κι εγώ είμαι Ντιάνο φαν) το ήθελα λιγότερο θεατρικό και με καλύτερες καταλήξεις.

 

Ρε φίλε σου ταιριάζουν τέτοια κομμάτια.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μην "πατρονάρετε" το παλικάρι ρε....! 😛😜  Αφήστε τον να εκφραστεί όπως και με ότι θέλει αυτός. Μικρός είναι ακόμα, θα βρει μόνος του τον δρόμο του.....  

 

Γιώργο follow your heart...💘😊

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Γιώργο το σκέφτηκα πολύ.

Έχω να σου προτείνω κάτι πολύυυυυυ φιλόδοξο.

Επειδή έχω την εντύπωση ότι καρφώνεις τις νότες περισσότερο από ότι τριγυρίζεις γύρω τους (όπως έκανε πχ ο Ozzy), και ένας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ που κάρφωνε τις νότες ήταν ο Dio, θα σου προτείνω (έστω και για πλάκα) να δοκιμάσεις να τραγουδήσεις Dio.

 

Ξεκίνα από αυτό ...

 

 

 

ή αυτό ...

 

 

 

Άλλος ένας που καρφώνει τις νότες είναι ο Dee Snider από τους Twisted Sister, επίσης ο Νότης Σφακιανάκης, κλπ, οπότε δοκίμασε κάποιον από αυτούς.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το επεξεργαζομαι, δεν εχω κατσει να ασχοληθω με τη φωνη μου. Να βαλω/βγαλω θεατρικοτητα, να εχω/μην εχω bluesy καταληξεις κλπ. Εχω δουλεψει αρκετα σε τεχνικη και ηχο. Κατα τα αλλα ειμαι τεμπελης, οπως και στην κιθαρα. Θα πω το κομματι με τον δικο μου τροπο, χωρις να με νοιαζει πως το εχει πει ο καλλιτεχνης. Ή θα εχει τοσο πολυ σημαδεψει η ερμηνεια του καλλιτεχνη (πχ strange world) που θα φερω τη φωνη στα μετρα του κομματιου. Σε καποιες περιπτωσεις που ερμηνευω καποια κομματια σε σοβαρες εκδηλωσεις, προφανως τα δουλευω τα κομματια, αλλα σε ολες τις υπολοιπες τα λεω οπως μου κατσουν.

Καποια στιγμη ισως σοβαρεψω και ασχοληθω περισσοτερο, αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω και λογο να το κανω. Παρεες πλεον δεν κανουμε, τα λαιβ ειναι ελαχιστα και καθολου απαιτητικα, και δεν υπαρχουν περαιτερω προοπτικες. Η φωνη θελει καθημερινη ενασχοληση, και εγω τραγουδω μια φορα τον μηνα για μιση ωρα. Κιθαρα, ευτυχως, παιζω ολη μερα βεβαια. Ακομα στα μελια ειμαι. Με φανταζομαι, ως αλλο santana, πανω σε κατι τεραστιες σκηνες με χιλιαδες κοσμο απο κατω.🤪

 

Η αληθεια ειναι οτι προτιμω τα θεατρικα/λυρικα, παρα τo in your face bluesy/rock στυλ. Ειναι πολυ πιο ευκολο και ενδιαφερον για μενα. Οπως επισης και τα κομματια στυλ elvis μου βγαινουν πολυ πιο φυσικα σε σχεση πχ με deep purple. Το επομενο που θα ηχογραφησω λεω να ειναι το phantom of the opera, εαν καταφερω να βγαλω σωστα το πιανο. Χωρις πολλα πολλα εφε... 😀

 

Ωραιος ο meat loaf. Δεν μου αρεσει το στυλ του γενικα, αλλα το συγκεκριμενο κομματι τα σπαει!

4 minutes ago, fusiongtr said:

Λοιπόν Γιώργο το σκέφτηκα πολύ.

Έχω να σου προτείνω κάτι πολύυυυυυ φιλόδοξο.

Επειδή έχω την εντύπωση ότι καρφώνεις τις νότες περισσότερο από ότι τριγυρίζεις γύρω τους (όπως έκανε πχ ο Ozzy), και ένας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ που κάρφωνε τις νότες ήταν ο Dio, θα σου προτείνω (έστω και για πλάκα) να δοκιμάσεις να τραγουδήσεις Dio.

 

Ξεκίνα από αυτό ...

ή αυτό ...

 

Άλλος ένας που καρφώνει τις νότες είναι ο Dee Snider από τους Twisted Sister, επίσης ο Νότης Σφακιανάκης, κλπ, οπότε δοκίμασε κάποιον από αυτούς.

 

Ακου dio εδω

 

 

Και εδω

 

rainbow eyes.mp3

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου