Προς το περιεχόμενο

γραμμή στήριξης για GAS-οπαθείς


rgxinap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι μου καλοί μου φίλοι, είμαι 52 χρονων, ειμαι σχετκά καλά, εχω 5 ηλεκρικές και 1 ακουστική, έχοντας ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια μεταποίησης της 1ης μου στρατ, και έχοντας τη επανεφέρει στην αρχική της μορφή με σεβασμό στα χρόνια που την εχω (απο το 1983), και ξέροντας οτι δεν μπορώ να κάνω σέρβις σε πάνω απο 5 κιθάρες με τίποτε, θα ήθελα μια κάποια υποστήριξη οσον αφορά το GAS για μια 6η ηλεκτρική η οποία ... εχμμμμ ΘΑ είναι μια απο ίδια, αλλά οχι ακριβως.. δηλ maple FB, scalloped, strat, λευκή, 22 frets, easy access heel, HSH, floyd rose... Εχω ήδη το μπράτσο, και αρκετούς μαγνήτες, EMG 81, 85 και SD livewires metal, σκέφτομαι απλά ενα σώμα λευκό με ρουτινγκ για φλόυντ, ένα νέο floyd, και φύγαμε, σκέφτομαι πάντα για aliexpress, δηλ συνολο 60-70 ευρώ όλα μαζί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο Φάσιον, και είμαι καλά.

Έχω πάνω από ένα χρόνο "καθαρός".

Δεν έχω ψωνίσει εξοπλισμό, και το ελέγχω πλέον.

Ευτυχώς βέβαια που δεν έχω και λ7.

  • Χαχα 7

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Γκασίτιδα " εχω περάσει πολλές φορές τα περασμένα χρονια αλλά πλέον προσπαθώ να μην βλέπω γιατί απο " το ωράν τίκτεται το έραν " οπως έλεγαν οι αρχαίοι προγονοϊ μας.

Βέβαια και εμβολιο anti-  Gas δεν θα βγεί γιατϊ θα μας το ειχαν κάνει  πρώτες οι γυναϊκες μας αν ειχε βγει...

 

  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, rgxinap είπε

σκέφτομαι απλά ενα σώμα λευκό με ρουτινγκ για φλόυντ, ένα νέο floyd, και φύγαμε, σκέφτομαι πάντα για aliexpress, δηλ συνολο 60-70 ευρώ όλα μαζί

κινεζικο φλουντ? δεν πιστευω να το σκεφτεσαι σοβαρα. Το σωμα να ειναι απο καλο ξυλο γιατι αν ειναι μαλακο το ξυλο τοτε δεν προκειται να σου κρατησουν τα studs του floyd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πίκος Απίκος είπε

κινεζικο φλουντ? δεν πιστευω να το σκεφτεσαι σοβαρα. Το σωμα να ειναι απο καλο ξυλο γιατι αν ειναι μαλακο το ξυλο τοτε δεν προκειται να σου κρατησουν τα studs του floyd 

 

τα basswood των ibanez που τα χαράζεις με το μικρό σου νύχι κρατάν, δεν θα κρατήσει το alder? εν πάσει περιπτώση, δεν ιδρώνω με κάτι τέτοια, στην τελική θα μπει καβίλια αρκούντως μεγάλη απο maple, και ε... θα κρατήσει που θα πάει.

 

Οσον αφορά το floyd είχα κινέζικο και ήταν σουπερ (οι σπείρες π.χ. των saddles ήταν ΠΙΟ σκληρες απο αυτες του floyd rose II που έχω, και τα bolts του nut πιο ανθεκτικά απο αυτά του edge zero ii), το πούλησα στον @Jet72 ο οποίος δεν ανέφερε ουδενα προβλημα. Φυσικά και θα ξαναπάρω εννοείται, αν όχι αυτα των 10 ευρώ, τότε σίγουρα των 25, ψήνομαι για το wilkinson με 40-50EUR, ας όψεται το ΦΠΑ χαχα. Οπότε ναι σκέφτομαι πολυ σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου