Προς το περιεχόμενο

Αγοράζετε περισσότερες κιθάρες εξ' αιτίας των διαφημίσεων/παρουσιάσεων;


Miltos23

Διαφήμιση και αγορά κιθάρας  

27 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Οι διαφημίσεις/ παρουσιάσεις/κλπ σας κανουν να αγοράζετε περισσότερες κιθάρες;

    • ΝΑΙ
      4
    • ΟΧΙ
      23


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον η διαφήμιση είναι πιο έμμεση στα μουσικά προϊόντα. Δε νομίζω να βλέπεις μια κιθάρα σε ένα ad spot και να λες, ουάου αυτή θα πάρω, νομίζω συμφωνούμε. Συνήθως θα επιρρεαστούμε από τον μουσικό που μας αρέσει, τι gear χρησιμοποιεί, τι μαγνήτες, κτλ.

 

Εγώ προσωπικά έψαχνα μία κιθάρα περίπου ένα χρόνο. Ήμουν σε διάφορα online μαγαζιά με μεγάλη ποικιλία, και είχα ένα search με 10 χαρακτηριστικά που ήθελα να έχει οπωσδήποτε. Έκανα short by newest μέχρι που είδα τη δική μου. Την έκανα προπαραγγελία μέσα σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φτάσει σε μια ηλικία που είναι απαράδεκτο να επηρρεάζομαι από διαφημίσεις

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πρωτη μου κιθαρα πριν αρκετα χρονια πιο πολυ μου την πουλησαν παρα την αγορασα..εκει ναι ακουσα την γνωμη και τα καλα λογια του ειδικου.ολες τις αλλες που ειχα και εχω πιστευω οτι ηξερα απο πριν τι ηθελα(μεσα απο ψαξιμο εννοειται)..οποτε πηγαινα στοχευμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 9 στους 10 κιθαρίστες που έχω γνωρίσει αγόρασαν τις κιθάρες που έπαιζαν τα ινδάλματά τους.. Μόνο ο ένας στους 10 έκανε αληθινό ψάξιμο/ακροάσεις ωστε να διαλέξει. Βέβαια, τότε που έγιναν αυτά δεν υπήρχε τόση εξειδίκευση/πληροφόρηση όπως σήμερα, πάντως δεν νομίζω οτι οι διαφημίσεις παίζουν τελικά και τόσο ρόλο. Μία φορά μόνο έχω συμβουλέψει κάποιον φίλο για αγορά κιθάρας, πριν 27 χρόνια και του πρότεινα Gibson Les Paul, επειδής τότενες είχα τρέλα με τους Led Zeppelin και με αυτή έπαιζε ο Jimmy Page. Άρα ακόμα και εγώ που δεν είμαι κιθαρίστας επηρρεάστηκα απο αυτό. Ο φίλος τελικά την πήρε, επηρρεασμένος απο την "παρουσίαση" που του έκανα, χωρίς να είμαι καν πωλητής. Εν τέλει ευτυχώς, διότι την έχει ακόμα και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου