Προς το περιεχόμενο

όταν μετράτε σε λίβρες παίρνω επίδομα σε bitcoins


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβώς: μια χαρά καταλαβαινουμε πόσο μήκος έχει μια 14" οθόνη (ή ζάντα) ,άρα το μέγεθος αυτό και η ταμπέλα του (labelling) είναι εσωτερικευμενο γνωστικά και άρα intuitive (διαισθητικό ,κύριε Μπαμπινιώτη).

 

τα 20€ βενζίνη με βγάζουν μια βδομάδα με τη χρήση που κάνω είναι επίσης χρήσιμο μέτρο (€/εβδομαδα) και σίγουρα πιο self explanatory από το kg/sec^2 

 

το η τελε είναι 8 pounds είναι Παγκράτι Καισαριανή μέσω Κορίνθου για μένα. Ή σε κάποιους (luthiers, εμπόρους, κιθαριστες) έχει εσωτερικευτει και έχουν την ίδια άνεση με μένα που ξεχωρίζω άνετα μια 17" ζάντα ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Pounds και αηδίες...επί ΠΑΣΟΚ είχα Τρεις εκατοσταρηδες Plexi του 69 μόνο για το σαλόνι. 

 

100 κιλά ζύγιζε η κάθε TV tall καμπίνα μόνο....

 

Πουμαςκαταντισανεοιαλιτες

επί ΠΑΣΟΚ όσα παιδιά είχαν και τους δυο γονείς και παππού και γιαγιά  ΔΥ περνούσαν ωραία.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, blue είπε

το η τελε είναι 8 pounds είναι Παγκράτι Καισαριανή μέσω Κορίνθου για μένα. Ή σε κάποιους (luthiers, εμπόρους, κιθαριστες) έχει εσωτερικευτει

 

Εμένα μου φαίνεται εύκολο, είναι λίγο λιγότερο από το μισό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, blue είπε

η τελε είναι 8 pounds είναι Παγκράτι Καισαριανή μέσω Κορίνθου για μένα.

 

Αυτό έχει ξεκινήσει ΜΟΝΟ για τις tele,μια και κάποια στιγμή είχε βγει ο μύθος ότι μόνο οι ελαφριές tele ήταν καλές....

Οπότε όλοι έψαχναν,στην Αμερική ,αυτό που είχε πει ο Danny Gatton (" under 7.5 lbs is fine"**).

Εγώ όταν.....παρΑσυρμενος ζύγιζα τις tele μου για να δω αν....είναι καλές....βαρΓιομουν να κάνω το conversion από κιλά σε lbs οπότε έβαζα κατευθείαν τη ζυγαριά σε lbs....

Φαντάζομαι ότι το ίδιο έκαναν και οι υπόλοιποι  ΕυρωπΕη τελεκαστεραδες.

:)

τις υπόλοιπες κιθάρες μου δεν τις έχω ζυγισει ποτεΣ

 

 

**το οποίο και αυτό είναι μούφα μια και ,παρά τον μύθο, οι περισσότερες blackguards από τα early 50s ήταν γύρω στις 8 lbs...όσες έχω παίξει προσωπικά τα είχαν τα κιλά τους....οι mid/late 50s whiteguards  ήταν  όντως πιο ελαφριές...

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτό έχει ξεκινήσει ΜΟΝΟ για τις tele,

 

 

Κι όμως εγώ θυμάμαι κάτι εποχές στο Ebay, τότενες που πολλοί που πούλαγαν Les Paul, είχαν και μια φωτό με την κιθάρα πάνω στην ζυγαριά, να φαίνονται τα πάουντς ασούμε, για να δείξουν ότι δεν ήταν το σώμα με weight relief, αλλά ήταν από τις καλές, τις μασίφ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Δεν τα έχεις ζήσει εσύ αυτά τα μεγαλεία, ιΣε νιος

 

 

Έτσι είναι.

Πρέπει να με περνάς για κάτι μήνες.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Έτσι είναι.

Πρέπει να με περνάς για κάτι μήνες.

 

Εγώ είμαι προΧουντικο μοντέλο...μέχρι και παρέλαση μπροστά στον Πατακο στο Παναθηναϊκό στάδιο έχω καΜει φορώντας Αλυσίδες Ελβιελα

 

Εσένα όταν είπε ο Αντρικος το "Η Ελλάς ανήκει στους Έλληνες " αποφάσισαν οι γονείς σου να,μην,σε βγάλουν Αντρέα και αγοράζατε τα ΑΝΤΙΝΤΑΣ με τη ΛΙΒΡΑ.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Εσένα όταν είπε ο Αντρικος το "Η Ελλάς ανήκει στους Έλληνες " αποφάσισαν οι γονείς σου να,μην,σε βγάλουν Αντρέα και αγοράζατε τα ΑΝΤΙΝΤΑΣ με τη ΛΙΒΡΑ.

 

Αντίντας είδα για πρώτη φορά όταν με επισκέφτηκαν τα εγγόνια μου στο γηροκομείο.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Αντίντας είδα για πρώτη φορά όταν με επισκέφτηκαν τα εγγόνια μου στο γηροκομείο.

 

Εγώ τοτενες ημΑνε ήδη 50 χρόνια πεθαμένος. 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου