Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένα που αξίζουν την προσοχή (και την εκταμίευση) μας, ακόμα και σήμερα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ex-Πάνος Χελιδόνης

Δεν ξέρω λεπτομερώς τί ισχύει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά όσον αφορά τα πλήκτρα ψιλοισχύει το "κάθε πέρισυ και καλύτερα". Και για αυτόν τον λόγο, είναι σπάνιο να βρείς παλιό & καλό synth σε προσιτή τιμή. Αυτά που εγώ παραδέχομαι ως τα καλύτερα είναι ακόμα και ακριβά καί δυσεύρετα. Triton, V-Synth, Z1 και φυσικά πολλά vintage (CS 80, Synthex, Prophet 10) και πάει κλαίγοντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι ναί, σαφώς αξίζει. Ο συνήθης κανόνας που ακολουθούμε εγώ και ο guru ηλεκτρονικός μου είναι "όσο πιο παλιό, τόσο πιο καλό", καθώς και "δεν τα φτιάχνουν πια όπως παλιά¨.  ΓΙα το λόγο αυτό το 98% των πραγμάτων μου σε pc, audio, music, photo και τεχνολογία γενικότερα είναι μεταχειρισμένα, εκτός από την ένδοξη πεταλιέρα μου (Ibanez PUE5B, να έχει ο $deity καλά τον μαλλιά που είχε κατάστημα στην αρχή της Μητροπόλεως, που μελετούσε μανιωδώς Steve Vai και μου έμαθε και αυτό:

 

Συνεπώς, βρίσκετε κάτι μεταχειρισμένο και ρωτάτε το noiz αν αξίζει να το πάρετε. Οι γενικοί κανόνες είναι επικίνδυνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου