Προς το περιεχόμενο

ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ KORG PA 700 ME TO KORG PA 700 ORIENTAL


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΠΛΗΚΤΡΑΣ ΠΑΙΖΩ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΛΑΙΚΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ PA 700 ΣΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΑΠΛΟ Η ΤΟ ORIENTAL ; ΑΝ ΠΑΡΩ ΤΟ ORIENTAL ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΛΑΙΚΟΥΣ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ;Η ΤΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ  ;

Επεξεργασμένο από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος έχει το Korg PA-4X και προτίμησε την Oriental έκδοση γιατί έχει έξτρα ανατολίτικους ήχους και ρυθμούς. Και επειδή μέσα στην ανατολή είναι και η Τουρκία, έχει μέσα και τα "δικά" μας, πχ τσιφτετέλια. Θυμάμαι μου έδειχνε ένα φανταστικό μπουζούκι. Φαντάζομαι πάνω κάτω θα είναι το ίδιο και για το PA-700, βέβαια είναι 3 φορές φθηνότερο...

Επεξεργασμένο από Alex Raptakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα styles του oriental δεν κάνουν για την ελληνική αγορά, εγώ έχω το απλό και είναι μια χαρά, αν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ μπορείς να τους βρεις και ξεχωριστά.

 

Σημασία έχει το σετ που θα του βάλεις επάνω όχι το όργανο https://www.musicorama.gr/products/musicorama-ultimate-pa-700-lite-set

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου