Προς το περιεχόμενο

Διλήμματα συναισθηματικής φύσεως σε σχήμα ST.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

η πιό φτηνή λύση είναι το μανίκι.

Απο εκεί και πέρα ένας μάστορας και βέργα θα σου βάλει και την ταστιέρα θα σου αλλάξει

 

Οπότε το πάμε για όργανο κανονικό; Γιατί μανίκι στην ανάγκη βάζω και του κιτ του τόμαν αν είναι να πάει τοίχο. Γιατί αυτό θα το πάρω αν είναι να την κρεμάσω να τη βλέπω μόνο και μόνο για το hardware. Υπενθυμίζω ότι δεν έχω τίποτα! Ακόμα και από το plate λείπει η μία βίδα, έχω τις τρεις.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Εγώ θα ξεκινούσα μερακλίδικο customization με απ'αρχής ανοικοδόμηση και θα την έφτανα σε όσο το δυνατόν καλύτερο επίπεδο, χωρίς τσιγκουνιές σε κόστος υλικών κι εργατοώρες. Πιστεύω οτι μπορεί να καταλήξει να γίνει ένα πολύ personal όργανο, με ανανεωμένη τη χρηστικότητα και τη συναισθηματική αξία του.. αρκεί να έχεις χρόνο να διαθέσεις και μπάτζετ επιτρέποντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3? καμια 10αριά λείπουν δηλ.

το κιτ του θωμά κάνει 100 βία βία.

Αν έχεις μόνο δυο κομμάτια ξύλα, πάρε ένα κιτ να σου φύγει η κ

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Εγώ θα ξεκινούσα μερακλίδικο customization με απ'αρχής ανοικοδόμηση και θα την έφτανα σε όσο το δυνατόν καλύτερο επίπεδο, χωρίς τσιγκουνιές σε κόστος υλικών κι εργατοώρες. Πιστεύω οτι μπορεί να καταλήξει να γίνει ένα πολύ personal όργανο, με ανανεωμένη τη χρηστικότητα και τη συναισθηματική αξία του.. αρκεί να έχεις χρόνο να διαθέσεις και μπάτζετ επιτρέποντος.

Αχ αχ αυτά φοβόμουνα!

 

2-1-1. Κρατάω σκορ.

 

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

3? καμια 10αριά λείπουν δηλ.

το κιτ του θωμά κάνει 100 βία βία.

Αν έχεις μόνο δυο κομμάτια ξύλα, πάρε ένα κιτ να σου φύγει η κ

 

Ακριβώς αυτό έχω. Δύο κομμάτια ξύλα. Απλά μετά η ιστορία δε θα έχει αίσιο τέλος.

 

Θα λέω έτσι που λες, είχα κάποτε ένα όργανο που μου το έφερε ο πατέρας μου κάποτε, που βανδαλίστηκε, διαλύθηκε, ξεχάστηκε, μπήκε στην εκκλησία του δήμου του νόιζ για εξέταση, και μετά αφού δεν μαζευότανε πήρα αυτό το κιτάκι του τόμαν που με βλέπεις τώρα και γρατζουνάω. (Κόστος 82 Ε)

 

Και άλλη ιστορία θα ήταν αν τουλάχιστον τα δύο κομμάτια ξύλα είχα να τα επιδείξω δεμένα στον τοίχο, όχι ξεβράκωτα, αλλά με δανεικό hardware του κιτ. (Κόστος 82 Ε)

 

Κι άλλη ιστορία αν έπαιρνα π.χ. ένα prewired texmex, ένα tremolo κανονικό, κλειδιά, μου έφτιαχνε κάποιος το μανίκι με ένα truss. (Κόστος κανα 350άρι + ό,τι πει ο μάshτορης.)

 

Η καρδιά μου μου λέει το 3. Η λογική μου το 2. Δεν ξέρω τι να κάνω.😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάρε ένα ωραίο μανίκι, για να έχεις κάτι από τον πατέρα σου που θα το χαίρεσαι κι ας μην είναι στην original κατάστασή του.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Αχ αχ αυτά φοβόμουνα!

 

2-1-1. Κρατάω σκορ.

 

 

Ακριβώς αυτό έχω. Δύο κομμάτια ξύλα. Απλά μετά η ιστορία δε θα έχει αίσιο τέλος.

 

Θα λέω έτσι που λες, είχα κάποτε ένα όργανο που μου το έφερε ο πατέρας μου κάποτε, που βανδαλίστηκε, διαλύθηκε, ξεχάστηκε, μπήκε στην εκκλησία του δήμου του νόιζ για εξέταση, και μετά αφού δεν μαζευότανε πήρα αυτό το κιτάκι του τόμαν που με βλέπεις τώρα και γρατζουνάω. (Κόστος 82 Ε)

 

Και άλλη ιστορία θα ήταν αν τουλάχιστον τα δύο κομμάτια ξύλα είχα να τα επιδείξω δεμένα στον τοίχο, όχι ξεβράκωτα, αλλά με δανεικό hardware του κιτ. (Κόστος 82 Ε)

 

Κι άλλη ιστορία αν έπαιρνα π.χ. ένα prewired texmex, ένα tremolo κανονικό, κλειδιά, μου έφτιαχνε κάποιος το μανίκι με ένα truss. (Κόστος κανα 350άρι + ό,τι πει ο μάshτορης.)

 

Η καρδιά μου μου λέει το 3. Η λογική μου το 2. Δεν ξέρω τι να κάνω.😕

 

το 82 είναι ένα αλουστράριστο ξύλο, σχεδόν με αγκίδες, ωραίο για να λες, "στο κάτω κάτω 82 έδωσα"

από την άλλη θα παίξει ικανοποιητικά από την πρώτη στιγμή.

Το άλλο θα έχει συναισθηματική αξία. Εστω κατά ένα ποσοστό. Ρώτα τον Φάνη να σου πει αν μπορεί να το αναλάβει.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 Παρε ενα φτηνο μανικι, και προχωρα στην ανοικοδομηση....

 

H οποία ανοικοδόμηση δεν θα είναι φτηνή γιατί το neck pocket δεν έχει Fender specs.....

Και το τρέμουλο ρουτ αλλανταλονε το γλιΕπω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
39 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Η καρδιά μου μου λέει το 3. Η λογική μου το 2. Δεν ξέρω τι να κάνω.😕

 

Ο σκοπός του ανθρώπου είναι να βρεί μια ισορροπία ανάμεσα στη λογική και το συναίσθημα. Αν ψάξεις μέσα σου, θα σου φανερωθεί το τί χρειάζεσαι να γίνει για να επέλθει αυτή η ισορροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα όργανο που μου θα μου είχε φέρει ο πατέρας μου θα έδινα τα πάντα όσα μπορούσα. Μονο και μόνο για να κάθομαι στον καναπέ αγκαλιά μαζί του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ali Barout είπε

Αξίζει να σημειωθεί ότι ΔΕΝ έχω ST κιθάρα καθόλου, οπότε αυτή η λύση κάπως μου καλαρέσει. Αλλά... με αυτά τα λεφτά που θα φύγουν θα κοντεύω να πάρω μεξικάνα... Συν ότι πλέον συζητάμε για ένα όργανο που θα είναι "το πλοίο του Θησέα" που λένε κι οι αμερικάνοι, με τα μόνο αυθεντικά και σίγουρα κομμάτια το σώμα, την ανάμνηση, ίσως και το μανίκι αν βρω μάστορα αφηρημένο εκείνη την ώρα και συμφωνήσει.

 

 

Καλα ολη αυτη την ιστορια την επινοησες για να δικαιολογηθεις που ψαχνεις για στρατ? Που σχεδον 20 χρονια πριν στα λεγα κ μου λεγες :"Ασε μας ρε κουναβι δεν ειναι κιθαρα αυτη για μενα!" K πηγες κ πηρες Γκιμπσον ινστεντ. Κ μετα σκαφος (με το σκαφακι καλα εκανες κ σου παει κ ειναι σουπερ). Κ τωρα θες στρατ?! Εχω φριξει....

 

Πλακα πλακα δεν αξιζει αναβαθμιση. Ανετα βρισκεις μεξικανα μεταχειρισμενη που θα παιζει κ θ'ακουγεται καλυτερα απ'ο,τι κ να κανεις στο κουτσουρο. Το αστειο ειναι πως γνωριζοντας σε παιχτικως, θα σου προτεινα.... Τελε!!! Καλα σου λεει ο SF. Twang κ βάθυα κ βρωμια ωραια στον μπριτζ...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου